Profesor

Program rolno-środowiskowy 2.1 międzyplony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Profesor    3

Witam,

Przystępuje do PRSK 2.1 - międzyplony. Jaką mieszankę z minimum 3 gatunków roślin zasiać ? Z założenia międzyplony będą głównie przed kukurydzą, a w gospodarstwie 80% zboża, 20% kukurydza. W przyszłości najprawdopodobniej powróci rzepak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Pamiętaj że tam gdzie poplon to orka dopiero 1 marca.

Jeśli nie masz własnego materiału na poplon to to co najtaniej. 

Jakieś zboże (to masz np. owies jęczmień jary) facelia i gorczyca, łubin też może być ale jeśli masz kupić to wyjdzie drożej.

Musisz pilnować aby roślina poplonowa nie powtórzyła się względem zasiawu przed i po nim.

Przygotuj się na minimum jedną dwie kontrole bo dali 600zł i sprawdzają. 

Nie siej poplonu za wcześno bo może wyrosnąć i zakwitnać. Ja zawsze dwa trzy kawałki sieję wcześniej aby jeszcze zapylacze coś skorzystały we wrześniu.

Najlepiej jest zasiać po 25 sierpnia zawsze widać rośliny a gorczyca już nie zagaja tak plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja to po ściernisku rzepakowym wysiewam 15 kg żyta i to talerzuje i mam poplon wysiany z dwuch roślin a rzepak ozimy wysiewan i terz dodaje 15 kg owsa tylko nie pryskam jesienia od jednoliściennych  a na wiosnę tylko pryskam od jednoliściennych i ma uprawę rzepak ozimy ponieważ roślina  przed następcza i następcza dotyczy tylko mieszanki a nie dotyczy pojedynczej rośliny wchodzącej w skład mieszanki tak więc nie dotyczy on rzepaku jako przedplonu wchodzącego w sklad mieszanki jak terz rzepaku wchodzącego w skład mieszanli a pozostawionego na uprawe głuwna na następny rok

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam jakie sa najlepsze proste programy do robienia filmików ale po polsku i żeby odbierały filmiki w formacie MP4
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, w tym tygodniu chciał bym poszerzyć swój agregat uprawowy firmy bomet który ma 2,1 m a mianowicie chciał bym go połączyć z drugim agregatem tej firmy bo osiągnąć wynik 4.2m, mam już drugi agregat potrzebny do tego i mam nadzieję że podpowiecie mi jak to zrobić i czy to zda egzamin w polu. Dokładniej chodzi mi o to czy pospawać je ze sobą kiedy będą stały obok siebie i dorabiać uczy a może jednak jednego z nich rozciąć na pół i dospawać z jednej i drugiej strony. Z góry dziękuję za podpowiedzi
    • Przez xerion3800
      Witam.
      Poszukuję osoby która zna się na programach unijnych.
      Sprawa rozchodzi się że o to że moja gmina chce kupić nowy ciągnik dla MZGKiM.
      Wiadomo. takich pieniędzy nie będzie łatwo załatwić. Więc z burmistrzem chcemy podciągnąć to pod jakiś program. I tu moje pytanie jaki????
    • Przez Patryczek96
      Czy pozsida ktos Program Ochrony Roślin Warzywniczych na rok 2014? Jęśli tak, to prosiłbym aby ktoś sprawdził mi herbicydy, fungicydy oraz zoocydy zalecane dla kopru ogrodowego, z góry dziekujue i serdecznie pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj