matmati2

żmijka z rury wysypu od kombajnu.

Polecane posty

matmati2    4
witam. Tak jak w temacie, chciałbym zrobić zmijke z rur od występu z kombajnu (posiadam 2sztuki) z koszem zasypowym. glownie miała by ładować zboże i rzepak na tiry. I tu moje pytanie czy ktoś z kolegów robił już taka?? jakieś sugestie? myślę też nad zastosowaniem dwóch opcji napędu elektrycznego i z wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

To samo chodzi mi po głowie. Są co prawda gotowe do kupienia, ale cena jest wysoka jak za takie coś, tym bardziej, że złomu nie brakuje na obejściu. Oglądałem trochę na YT jak takie coś chodzi i myślę, że silnik elektryczny to nie mniej jak 7,5 KW i regulacja ilości pobieranego ziarna (jakaś zasuwa itp), Wałek jest dobry bo mocy nie braknie, ale dodatkowy ciągnik potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Silnik można mniejszy tylko przez odpowiednie przełożenie go połączyć ze ślimakiem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Możliwe, ale taka długa żmijka od kombajnu daje spore obciążenie, a do ładowania ciężarówki to i kąt dosyć niekorzystny będzie miała, lepiej mieć zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez rucin
      Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??
    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj