crazy29

różna wysokość bieżnika tylnych opon 710/70R38

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crazy29    10
w jednej oponie 710/70R38 pękły druty i zchodzi z felgi i nadaje się na smietnik. opony mają 4cm wysoki bierznik, ile może być różnicy +/- w wysokości bierznika między oponami na tylniej osi??? mam oponę tej samej marki i modelu ale jest o 0,5cm wyższy bierznik. zastanawiam się czy można ją założyć czy nie będzie to miało istotnego wpływu na dyferencjał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można założyć .

O pół cm ?? Ty poważnie pytasz ??

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, crazy29 napisał:

mam oponę tej samej marki i modelu ale jest o 0,5cm wyższy bierznik. zastanawiam się czy można ją założyć

no oczywiście że będzie miało .. tam gdzie jest mniejszy będzie się częściej kopał i będzie cierpiał dyferencjał ..

zawsze się zdzierają równomiernie przecież .. a pół centa to już sporo 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Dobre,pół centymetra i problem.A jak ciągnik bez napędu w orce to zawsze lewe koło ma większy poślizg i mosty działają i wtedy lewa opona się szybciej zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cccepik
      Witam znajomy ma DF Agrotron 90 z 1999roku problem następuje po zmianie profilu przednich opon z 85 na 70 dodam że tylne opony nie były zmieniane i mają 420/85/38. podobo coś tłucze i szarpie podczas włączania przodu. pytanie moje jest następujące czy da się w tym modelu przestawić stałą kół???
    • Przez Tomson5120
      Cześć! Mam problem, ponieważ nie wiem jakie założyć opony na przód. Tylne opony to wymiary 16.9 r38 . W tej chwili ciągnik na przodzie posiada opony o wymiarach 14.9 r 24. W tych oponach przód  ciągnika jest lekko do góry i nie stoi równo ( dodam że przednie opony są prawie łyse). Ciągnik był nie dawno kupiony. Może powinny być 13.6 r 24 ? Doradcie mi jakie opony wybrać na przód. Rok ciągnika to 1989 r. 
      Pomożecie? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Shogun
      Zakupiłem ładowacz czołowy ALLIED 594 do mojego Belarusa 952 i muszę nieco przerobić mocowania, lecz nie wiem jak wyznaczyć ich wysokość/odległość od "ziemi".
      Czy euro-ramka po maksymalnym opuszczeniu ma być na równo z powierzchnią ziemi czy powinna mieć możliwość zagłębienia się jeszcze, jeżeli tak to ile?
      Wiem że mógł bym na oko to zrobić lecz jak coś robić to lubię zrobić to właściwie a wiadomo jak będzie tur za wysoko to będą problemy z nabieraniem materiałów sypkich czy ziemi, a jak zamontuję go znów za nisko to nie wykorzystam maksymalnej wysokości podnoszenia, niby nie wielka różnica ale czasem te parę/paręnaście cm robi różnicę.
      Stąd pytanie jak macie zamontowane swoje tury, chodzi mi o te z mocowaniami fabrycznymi, najlepiej bardziej markowe bo rzemieślnicze to myślę że mocowania robią tak +/- na oko.
      Z góry dziękuję za każdą informację.
    • Przez WojtekBauer
      Witam. Chcę wymienić tylne opony w mf 365 i tu pojawia się problem. Obecnie na przedzie mam 12.4-24 a z tyłu 16.9-30. Myślałem żeby tył zastąpić 18.4-30 ale nie wiem czy one będą się zgrywały z przodem. Na jakiejś stronie znalazłem informację, że w tym traktorze powinny być następujące rozmiary: przód 13.6-24, a tył 16.9-34 więc całkiem inne niż ja mam obecnie.
      Proszę o rady
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj