Polecane posty

El_Polako    0

Witam, 

Po odpaleniu mój T25 od razu wchodzi na maksymalne obroty i jedyna opcja aby go zgasić to odcięcie paliwa lub wyciągnięcie odprężnika. Regulacja cięgnem które idzie do pompy nic nie daje.  Gdzieś natknąłem się na informację, że prawdopodobnie coś się przycięło w pompie wtryskowej. Czy ktoś może orientuje się jaka może być przyczyna i czy jest to skomplikowana naprawa. Z góry dziękuję za pomoc. 

asus921    50

Pewnie regulator obrotow w pompie sie zacial lub ktoras sekcja. Mozna to rozruszac rozbierajac.

El_Polako    0

Czy warto zabrać się za to samemu czy można więcej szkody zrobić niż pożytku?

Jakieś wskazówki jak się do tego zabrać, może ktoś miał podobny problem i poradzi co i jak dokładnie trzeba zrobić?

Wiadomość z agroFakt.pl

asus921    50

W t25 nie rozbieralem, wiec sie nie wypowiem, zeby ci czegos zle nie podpowiedziec. Powinno byc dojscie do listwy, ktora sie prawdopodobnie zaciela. Najpierw poczytaj na internecie, pozniej rozbierz to co mozna z obudowy, a jak dalej nic tam nie wskurasz to pompy nie rozbieraj, bo juz nie zlozysz.

jelonek6620    2

w pompie wtryskowej pod pokrywą taką na cztery śrubki jest dżwignia ze sprężyną i to ma pracować swobodnie

koper88    42
asus921 napisał:

Powinno byc dojscie do listwy, ktora sie prawdopodobnie zaciela.

W t25 nie ma listwy bo tam jest pompa jednotloczkowa. Na YouTube jest film jak ktoś rozbiera i składa pompę opisując przy tym zasadę działania. Myślę że po obejrzeniu autor bedzie wiedział gdzie szukać przyczyny.

rolkam72    22

Typowe zacięcie pompy. Zawiez do gościa co robi pompy i będziesz miał pewność że ci to pochodzi. Rozbierajac mechanizm pompy nie mając zbytnio wiedzy można więcej szkody narobić niż pomóc a jeśli się zaciela i jakimś cudem się,, naprawi,, to jak pojedziesz na pole i ci się zrobi coś podobnego będzie ciekawie. 

koper88    42

Przynajmniej dobrze ze w rusku odpreznik jest pod ręką bo w innych ciagnikach to różnie może się skończyć takie zacięcie

El_Polako    0

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc.

Rozebrałem pokrywkę boczną pompy tą na 4 śruby i okazało się,  że blaszka łacząca mechanizm ze sprężynką a cięgnem się ułamała i całość się wypieła przez co cięgno gazu nie reagowało. Temat można zamknąć.

asus921    50

Tak jak mowilem, zajrzec pod obudowe nie zaszkodzilo, co innego rozbierac czesci robocze pompy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Wykręciłem rozrusznik z władka, podpiołem go do klemy z akumulatora by sprawdzić jak działa. Okazało się że robi się zwarcie lub bendix wysuwa się do przodu bez kręcenia. Normalnie wyskakuje i nic.
      Wina bendixa czy elektromagnes do wymiany bo szczotki są sprawne?
    • Przez Marekiwan
      Witam poszukuje uszkodzonego plecaka (korpus podnośnika) podnośnik i zbiornik hydrauliczny jest mi nie potrzebny wystarczy żeby osadzenia wałka wom było sprawne.
      Przerabiam władka na wózek widłowy i szkoda mi jest ciąć sprawnej cześć

• Przez karolr817
      Witam jako że nigdzie tego nie znalazłem pozwoliłem sobie założyć temat jak wymontować wtryski w t25 żeby wymienić końcówki. Chciał bym się dowiedzieć czy do demontażu wtrysków trzeba zdjąć pokrywy zaworów (ja i tak zdjejmowałem), demontować dźwigienki i w którą stronę i którym miejscu odkręcać wtrysk załączam zdj. Proszę o jakieś porady instrukcje 

• Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
    • Przez veed110
      Witam, mam pytanie związane z demontażem pompy wtryskowej w ursusie C-360, czy oprócz 3 śrub, które są na zewnątrz, trzyma ją coś od strony rozrządu? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj