Darek1337

Zetor 5211 - Obsługa ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek1337    0

Witam wszystkich serdecznie

 

Zakupiłem zetora 5211 w super stanie, do drobnych prac polowych. Nie jestem jakimś gospodarzem, ale potrzebny mi jest i to do lasu i koło domu. 

 

Jak już się z nim zapoznałem w 95% tak do tej pory nie jestem w stanie rozgryźć 2 rzeczy.

 

Mianowicie, pod siedzeniem ( nad grzybkiem włączania blokady) jest mała plastikowa wajcha, nie mam pojęcia do czego służy ale mam wrażenie że ma związek z hydrauliką aczkolwiek nie wyczułem żeby po przekręcaniu dawała jakiś efekt. 

Kolejną rzeczą jest wajcha tuż obok wajchy podnośnika i pompy hydraulicznej. Jest praktycznie pod siedzeniem. Nie ma żadnych oznaczeń, ale znalazłem że tam powinna być jakaś regulacja siłowa czy coś takiego, była i jest ustawiona w pozycji środkowej. 

 

Czy mógłby mi ktoś to dokładnie wytłumaczyć do czego to służy kiedy tego używać a kiedy nie ? 

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ta pierwsza wajcha to do niczego nie jest potrzebna-taki czeski wynalazek , bez znaczenia,pewnie cieglo dawno spadlo z rozdzielacza.

wajcha nr 2- przesun ja do samego tylu i zapomnij o niej.

a jak jestes bardzo ciekawski i rece cie swierzbia zeby je przestawiac, to wejdz na tematy o hydraulice serii 52-72 i to co roku jest kilka razy opisywane.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsza , to szybkość reakcji podnośnika . Siedząc w fotelu - w prawo szybszy , w lewo wolniejszy .

Druga to - do przodu D-draiv , M-mix , P-pozycjon (chyba nie tak się pisze) . Czyli regulacja siłowa i pozycyjna podnośnika oraz mix obu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek1337    0

@jacus dzięki za odpowiedź :)  Fasolka siedzi sprawdzałem bo wyjmowałem bebechy "do małego remontu" 

 

@zetorki12

Super rozjaśniłeś mi temat mega :)

 

Mam jeszcze takie pytanie, regulacja była i jest ustawiona na środku (Mix). Kiedy mam zapięte coś cięższego  ( ostatnio miałem włókę od sąsiada 500kg ) to podczas przesuwania wajchy ku dołowi kiedy podnośnik jest max w górze, powiedzmy że chce opuścić do połowy, to podnośnik hmm jakby to ująć zamiast powoli opadać delikatnie, to po prostu jakby się zawieszał i reaguje po 2-3 sekundach co skutkuje gwałtownym opuszczeniem maszyny, nie wiele brakuje a przód oderwać chce od podłoża :)) Tyczy się to tylko opuszczania do powiedzmy 1/3 wysokości. Jeżeli natomiast wajchę przesuwam całkiem ku dołowi wszystko jest płynne nic nie szarpie a maszyna nie wali w ziemie. 

Próbowałem powoli wajchę przesuwać ku dołowi od podnośnika ale bez rezultatu, zawsze kiedy nie chcę opuścić sprzętu na sam dół to dopiero po jakimś czasie maszyna spada jakby olej zeszedł z siłownika ale się zawieszał. Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi :))

 

Dodam że po zakupie był problem z uszczelkami na tłoczysku, po podniesieniu w górę maszyny i wyłączeniu traktora maszyna samowolnie spadała w bardzo szybkim czasie. Dręczące było to podczas jazdy. Pierwsza jazda z maszyną na podnośniku o mało nie zakończyła się tragedią, bo jak olej się już nagrzał przy maksymalnie podniesionym podnosniku szybko maszyna spadała i po prostu zaczęło szarpać na prostej drodze, opadała maszyna i się podnosiła podrywało mi przód i prawie wrzuciło mnie do rowu. Wymieniłem komplet tłok + cylinder, maszyna może wisieć podniesiona za traktorem miesiac i nie opadnie centymetra, ale znowu mi się zdarzyło to podskakiwanie podczas jazdy szosą, a wiadomo pełny gaz to pompa szybko dobijała wiec ciągnik zaczął skakać. 

Czy mam szukać winnego w rozdzielaczu, a może olej już stary ? ( nie wymieniałem ) a może filtr hydrauliki ? Aczkolwiek wiem że od hydrauliki filtry są obok filtrów oleju silnika, a może nie wiem o jakimś innym wewnątrz ? 

Doradźcie Panowie będę bardzo wdzięczny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

to daj na regulacje pozycyjna i zobacz jak tak bedzie chodzil -ja silowej czym mix nigdy nnie uzywam, wajche to raz mlotkiem przestawialem jak podnosilem podloge.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia44    0

Zakupiłem ciągnik zetor forterra CL 140 i mam problemz filtrem przepalania spalin i przytyć sądy siadają i też problem mam z gwarancją. Diler sprzedając poinformował że pierwsza wymiana oleju na 100 motogodzin a druga osoba 480 do 500 w ciągu 18 miesięcy a się okazało jak się dodzwoniliśmy do serwisu że niezależnie od motogodzin na 12 miesięcy i teraz wszyscy renie umywają, co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj