oaxis3333

WYkup drogi przez gminę

Polecane posty

oaxis3333    39

Witam niedawno pracownik z gminy zaoferował mi że wykupią ode mnie polną drogę która jest na moim polu lecz ja nie wiem jaką podać cenę . drogi jest łącznie 720 m2  pomóżcie 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jaki region, gmina wiejska miejska ? czy w pobliżu są zabudowania, strefy mieszkaniowe, strefy przemysłowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

pomorskie ta droga jest na moim polu  mieszkam na wybudowaniu z czego  4 rodziny kożystają z tej drogi jako dojazd do domu  rolnicy na pole 

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja bym obstawiał około 30 zł za m2, mi w 2008 wzięła gmina 1000 M2 też pod drogę, ale to było w ścisłej zabudowie przemysłowej, 35 zł m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no ja bym się mocno zastanowił czy warto sprzedawać.  Jak jesteś VATowcem to dojdzie 23%VATu bo oni chcą to jako drogę wziąć. Cenisz oczywiście jako grunt budowlany bo pod drogę a jakie ceny w waszym regionie to nie wiem
Popatrz czy nie przecina Twoich gruntów bo lepiej mieć w jednym kawałku - ja właśnie po to odkupiłem od gminy drogę i z 4-5 działek mam jedno 3hektarowe pole.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

tej drogi na mapach nie ma gmina che ją wykupić i przekształcić na drogę gminną czy w tej sytuacji mogę się starać o cenę budowlaną czy cenę ziemi ornej za ha ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

negocjować,na pewno nie jako rolna,może masz gdzieś w okolicy rzeczoznawcę to warto popytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Finał będzie taki że dadzą stawkę urzędową. Dziwi mnie tylko że chcą kupić drogę bo przeważnie się ich pozbywają aby mieć mniej do utrzymania.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

Nie można dać stawki urzędowej  i na siłę wykupić ,bo to nie jest droga  celu publicznego bo w sumie tylko kilka gospodarstw  z niej korzysta ,miałem podobną sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

kurna jak takie ceny to może ja pojde do powiatu dopytam bo według wszystkich mapek jestem wlascicielem 1.5 m szosy po długości ok 24m już nie wspominajac o poboczu

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Tanio nie ma co sprzedawać.  Skoro tej drogi nie ma więc geodeta i podział, dopiero sprzedaż. Dawno temu w mojej gminie robili drogę nad takim większym kanałem, gmina sama dzieliła działki, potem je wykupowala, placili wtedy 15 zł/mkw, gdzie hektar pola wtedy chodził 8-10 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
3 godziny temu, oaxis3333 napisał:

Witam niedawno pracownik z gminy zaoferował mi że wykupią ode mnie polną drogę która jest na moim polu lecz ja nie wiem jaką podać cenę . drogi jest łącznie 720 m2  pomóżcie 

wycen na 100zl m2  i zobacz czy beda negocjować cene ,wszystko zalezy czy bardzo im potrzebny taki dojazd  ,Geodeta i wszystkie koszty po stronie gminy oczywiscie  ,patrz co podpisujesz a jak nie jestes pewien to odżałuj grosza i niech prawnik ci pomoże

3 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

no ja bym się mocno zastanowił czy warto sprzedawać.  Jak jesteś VATowcem to dojdzie 23%VATu bo oni chcą to jako drogę wziąć. Cenisz oczywiście jako grunt budowlany bo pod drogę a jakie ceny w waszym regionie to nie wiem
Popatrz czy nie przecina Twoich gruntów bo lepiej mieć w jednym kawałku - ja właśnie po to odkupiłem od gminy drogę i z 4-5 działek mam jedno 3hektarowe pole.

w jaki sposób kupiłeś droge ? Ja mam kłopot bo droga gminna rozdziela mi zabudowania gospodarskie na dwie czesci  a wiadomo  jedno podwórze to pełnia szczęścia i mozliwosc rozbudowy siedliska ,Gmina nie chce zamiany gruntów ,na ugode tez nie chce iść choc zajmuje mój teren jako samowola budowlana  na innej dzialce  (wodociąg) mam na to swój plan ale moze podpowiesz coś  (likwidując drogę  u mnie nie ograniczam nikomu dojazdu do pol i posesji )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
9 godzin temu, Tomasz78 napisał:

w jaki sposób kupiłeś droge ? Ja mam kłopot bo droga gminna rozdziela mi zabudowania gospodarskie na dwie czesci  a wiadomo  jedno podwórze to pełnia szczęścia i mozliwosc rozbudowy siedliska ,Gmina nie chce zamiany gruntów ,na ugode tez nie chce iść choc zajmuje mój teren jako samowola budowlana  na innej dzialce  (wodociąg) mam na to swój plan ale moze podpowiesz coś  (likwidując drogę  u mnie nie ograniczam nikomu dojazdu do pol i posesji )

wodociąg to podpieprz do nazdoru żeby musieli rozbierać bo PiS chce wprowadzić legalizację samowoli budowlanej i lipa będzie.

Co do mego wykupu drogi to długa historia. Kiedyś łataliśmy ją sami, gmina materiał my wyrównanie, potem przez szereg lat nękałem gminę podaniami o wyrównanie itp. Najlepsze było że pisałem nawet o umorzenie podatku bo nie mogę wiosną dojechać do pól które są przez drogę. Proponowałem aby w okresie jesienno wiosennym wyłączyć ją z ruchu-zakaz wjazdu bo błoto ogromne a równać przyjadą jak będzie sucho czyli po nawożeniu azotem. Potem zaproponowałem że skoro nie są w stanie utrzymywać jej jako drogi to niech to sprzedadzą bo wszystkie przylegające działki są moje, prowadzi od jednej drogi do drugiej, żadna działka nie zostanie bez dojazdu. Wyszło że jedna byłaby bez dojazdu to musiałem ją też wykupić, rzeczoznawca, wójt sprawę postawił na radzie gminy a że dziura w budżecie to puścili w przetarg, chętnych nie było to kupiłem.
Po zakupie znaczki teren prywatny i wy***rdalać - wielu obruszonych jak to itp a ja -> cieszcie się że do gminy wpłynęła kasa i niech sołtys z radną zabiega aby wydatkowano ją na naszą wioskę. Trochę marudzenia ale dali na luz, zresztą byłem już właścicielem. Potem zmiana z dr na br i ps żeby nie płacić dużego podatku bo przestałabyć to droga. 
Miałem problem z paroma gośćmi że jeździli mimo znaku ale zrozumieli tłumaczenie że jak wyjdę z łomikiem i powybijam szyby w ciągniku to trochę drogo może wyjść wstawianie nowych. Przy zakupie wpisałem działki do księgi wieczystej tej samej gdzie mam przyległe nieruchomości i dałem gedoecie do połączenia w jedną działkę (no i wykreślić DR). Powstała jedna 3ha. Warunki pod budowę domu i garażu się poprawiły znacząco bo nie muszę zachowywać odległości od tej drogi bo jej nie ma. Nikt mi nie jeździ itp (czasem się ktoś zawali ale niezbyt szkodliwi).

Edytowano przez Nikita_Bennet
  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Stajek95 napisał:

Pod poszerzenie istniejącej drogi 100zl/m

jak kupiona po bodajżde 2016 czy 17 roku, nie jestem tego pewien, ale w tych latach kupowałem ja i się z tym spotkałem,w sąsiedztwie drogi gminnej na akcie notarialnym widnieje zapis, że gdyby jednostka samorządowa poszerzała pas drogowy z 6 do 12m zabierają bez niczego 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysztof1987
      witam jak wygląda sprwa wykupu ziemi pod drogi ekspresowe i jakie stawki są za takie przymusowe oddanie ziemi może ktoś miał z tym styczność 
    • Przez kapec22
      Jaka powinna być odległość drzew i krzewów od drogi gminnej dojazdowej która prowadzi do gospodarstwa i innych pól, jest to droga utwardzona kamieniem i nie ma fos i pewna osoba ma posadzone krzaczki i drzewa praktycznie w drodze i gałęzie trącają po samochodzie a ciągnik to już całkiem, kombajn w ogóle nie przejedzie, musi omijać działką sąsiada a gdyby nie wyraził zgody to by w ogóle nie dojechał, miał ktoś taki przypadek ? jaki powinien być pas drogowy ?
    • Przez bozar
      Czy wiecie gdzie (i czy w ogóle) można zapisać się na kurs R3, ale robiony w całości przez internet w ciągu 6 miesięcy? Widziałem kilka ofert, ale w większości są to kursy gdzie materiały są przesyłane przez internet, a jednak kilka zajęć trzeba odbębnić. Zależy mi na tym żeby przeszło to jak najszybciej i jak najbardziej gładko jak tylko się da - im mniej zachodu tym lepiej.
       
      Jeśli jednak trzeba byłoby się przejść na jakieś zajęcia to w grę wchodzi wyłącznie Warszawa.
       
      Dzięki z góry za pomoc!
    • Przez Poznaniak
      Podczas jazdy zablokowało mi koło bo rozpadło sie łozysko. 
      Zagwintowałem długie  szpilki i wkrecajac w 3 dziurki zdjąłem zwolnice potem wymieniłem:
      kosz satelitów kompletny + satelita srodkowa
      łozysko 
      koło koronkowe - i tu miałem dylemat czy zakładac bo odlew jakby nie był w jednej płaszczyznie z obrecza była szpara z 3mm z jedej ze stron obojetnie jakby je obrócic zawsze szpara i kołysało (a stare idealnie przylegało obojetnie jak by przyłozyc ale miało niektóre zeby uszkodzone) wiec załozyłem nowe   włozyłem sylikon i na srubach dokreciłem i teraz jak jade po drodze asfaltowej to czuje bicie jakbym po gałazkach jechał i nie wiem czy to od tego ze zły odlew był czy moze inna przyczyna
      Pozatym po skreceniu 8 srub ( tych wokół krzyzaka co trzymaja kosz satelit) koło nie doszło do konca ( mam wieksza szpare o kilka mm niz przy drugim kole ) a bardziej juz srub sie nie dało dociagnac i zastanawiam sie czy czasem w odlewie kosza satelitów nie był krótszy gwint niz w orginale, sruba doszła by do konca gwintu i stop.  I moze stad to bicie?
    • Przez Uziu92
      Witajcie
      Zakładam temat na prośbę mojej dziewczyny, studentki UW, przeprowadza badanie na temat wykorzystywania pomocy z Unii Europejskiej przez Rolników, badanie to krótka ankieta składająca się z 9 prostych pytań, jest anonimowa, zajmuję dosłownie kilka minutek, bardzo bym prosił jak ktoś ma wolną chwilkę o wypełnienie
      Wrzucam link: https://profitest.pl/s/16722/bwXrRo3u
      Z góry bardzo dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj