adamek1942

Jaki adapter do rozrzutnika- 2 czy 4 walcowy pionowy?

Polecane posty

adamek1942    6

Witam po dłuższych  przemyśleniach i waszych podpowiedziach wybrałem unie 8 td pytanie jaki adapter wybrać 2 czy 4 walcowy pionowy ?? oraz ten deflektor który lepszy hydrauliczny czy mechaniczny jak ma się to w praktyce?? ten mechaniczny da się go jakoś zdjąć z tego rozrzutnika ?? proszę o podpowiedzi rozrzutnik będzie głownie rozrzucał obornik bydlęcy prosto z obory jak i z pryzmy - błoto heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2 walce pionowe, będziesz dużo bardziej zadowolony z efektu rozrzutu. Co do deflektorów to wiadomo hydrauliczny to wygoda, a ogólnie np. mi nie są wcale potrzebne ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

ale czy nie ciężej będzie miał na 2 walce ciągnąc , wiem ze na pewno 2 walce szerzej rozwalają od 4 ale czy drobniej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie drobniej, ale za to bardziej równomiernie, tutaj trochę o tym wspomniałem, ogólnie polecałbym duże koło na jednej osi a nie tandem ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ostatnio oglądałem td 7 na 2 wałkach , gostek miał new holanda 60 koni i powiedział ze smiało daje rade , obornik z pod prasy od bydła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

prawda te 4 drobno rozwala ale jakby tylko za rozrzutnikiem taki pas robią, a 2 zrobią to duzo szerzej ale troszke grubiej wiec lepiej chyba wychodzi 2 walcowy jak piszesz , ale ten obornik musi sie tak pchać pod podłogę  w tym 4 walcowym ??   

co do apolla dobry bo male opory toczenia ale tez sporo drozszy

skoro Holland daje rade w 7 to moje poczciwe 90 km tez powinno hyhy 

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

posiadam rozrzutnik apollo na 2 pionowych adapterach. i jestem z niego bardzo zadowolny. chodzi z new Holland 85km spokojnie daje rade pod każdą górkę jest super dociazony. kolega ma metal fach na 4 pionowych i tandemie i nh 100 km ma co ciągnąć zwłaszcza na lekkich piaszczystych glebach. ciągnik aż wyje. 4 pionowe adaptery nierownomiernie rozrzucaja, drugim przejazdem pokrywa pierwszy przejazd, u mnie pieknie dorzuca do granicy przy ustawionych obr 540 nie więcej nie mniej. jestem bardzo zadowolony i polecam. kolega teraz żałuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, podepnę się z pytaniem. Czy warto zamówić zaczep obrotowy do rozrzutnika, metalfach, czy jest on solidnie zrobiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj