Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WACO23

Wielkie powodzie w polsce,a ceny zbóż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
WACO23    0

Wszyscy widzicie co się dzieję obecnie w kraju ogromna część terenów kraju została zalana w powodziach co za tym idzie uprawy również. Oznacza to ze uprawy zalane dadzą bardzo mały plan albo zerowy.. Myślicie że mniejsza ilość zbóż w tegorocznych zbiorach odbije się na cenach.(pójdą w górę)

Nie chce broń boże urazić kogoś czy dorabiać się na czyimś nieszczęściu ;) chciałem zapytać tylko co o tym myślicie.....

oris    0

Moim zdaniem powodzie bardziej wpłyną na wzrost cen owoców i warzyw. Jeżeli chodzi o ceny zbóż to w europie zachodniej zapowiadają się dobre zbiory a poza tym sporo jest zapasów z ubiegłorocznych zbiorów tak więc na jakieś kosmiczne ceny bym nie liczył.

pozdrawiam

pep14    1

Też uważam iż ceny nie pójdą w górę. Na zachodzie zapowiadają się dobre zbiory.

Wiadomość z agroFakt.pl

uważam że ceny ze względu na wynikłą sytuację raczej się chyba nie zmienią :( nasz kochany rząd już to przekalkuluje po swojemu ;) ale obym się mylił....

WACO23    0

no teraz nasz rząd kochany tez niema wesoło widziałem w tv dzisiaj że jest już o.k jeśli sie nie mylę 11mld strat ;)

Piotrekkk    0

Jak u nas będzie mało zboża to będą importowac i tak nie bedzie u nas wysokiej ceny

ursus1991    8

Z tego co wiem to polska ma zapasy największe od kilkunastu lat, jak nie największe wogóle jakie miała

mirasek    8

Spoko spoko, sprowadzi się z Ukrainy czy skądś tam jakby nawet zabrakowało. Nie musicie się martwić że ceny podskoczą :)

miszka31    29

Z tego co wiem to polska ma zapasy największe od kilkunastu lat, jak nie największe wogóle jakie miała

skąd te wiadomości o zapasach? jeździsz może po elewatorach i ważysz? ja teraz sprzedaje pszenice do młynów i nie patrzą na gluten,białko, gęstośc, i cena co tydzien w góre, co do zapasów to w którymś agrobiznesie powiedzieli ze zapasy są zawyżone i brakuje 2miliony ton.

kobra89    66

No u mnie w PZZ też pełne silosy kilka tysiecy ton. Wszystko zostalo od jesienie.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

macin87    49

Jak u nas będzie mało zboża to będą importowac i tak nie bedzie u nas wysokiej ceny

Mało to nie będzie, ale jeżeli polskie ceny przekroczą ceny w krajach unii to jak najbardziej będzie importowane, bo kto chce przepłacać, skończyły się czasy że swoje najlepsze :) teraz się liczy aby zarobić z głową

Nikita_Bennet    101

ceny skupowe (dla nas rolników) nie wzrosną bo zbóż, rzepaku itp jest nadmiar.

ceny w sklepach spożywczych pójdą w górę bo przecież mamy powódź i rolnikom zniszczyło plony itp :)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

sebe1033    64

może jednak My tu mamy "swoją" powódź :) ale w innych krajach też jest i myślę że tam też zbory spadną

Druga sprawa to ostra zima która zwłaszcza opóźniane zasiewy osłabiła a że cena marna to nikt nie orał i słabsze będzie

No i co niektórzy ze zbóż przeszli na np łubin

StasiekS    73

Ceny pójdą w górę tylko teraz pytanie o ile. Powódź wystąpiła nie tylko u nas ale także u naszych południowych sąsiadów, w Niemczech i jak ktoś wspominał na Ukrainie. Tegoroczna zima jak i pogoda teraz także przyczyniła się do spadków plonów. Są regiony gdzie dopiero rolnicy weszli w pole i obsiali je. Sprzyja nam także wysoki kurs Euro i Dolara więc importować za bardzo się nie opłaca. A co do zapasów to nie wierzcie w nie. Pamiętacie jak kilka lat temu jak brakowało zboża Sawicki mówił że Polska ma duże zapasy i radził nam żebyśmy sprzedawali zboża przed spadkiem cen?

macursus    111

Jak nie bedzie  to sprowadza, zawsze gdzieś na swiecie musi byc urodzaj, sprowadza taniej niz u nas by musili kupic. Moim zdaniem ceny podniosą o kilka procent dopiero po żniwach o kila procent. Fakt zalana zaostała dosc duza ilośc upraw, ale to sie nie zbyt przyczyni do wzrostu cen. 

Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

wojtek918    3

Koledzy powiedzcie po ile u was jest teraz pszenica, pszenżyto, jęczmień szczególnie chodzi mi o woj świętokrzyskie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096

Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?