matijas67

Przyczepa, laweta do bel, słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matijas67    2

Witam

Zamierzam kupić lawete do bel tylko nie wiem czy musi być ona rejestrowana czy nie ma takiego wymogu... 

Wiecie może jak to wygląda w przypadku zatrzymania na drodze ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Pojazd poruszający się na własnych kołach za ciągnikiem po drogach publicznych musi być zarejestrowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

 ART 71. 1 Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.


3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna( np rozrzutnik obornika ) przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.     (światła , hamulce itd...)  Oczywiście można się " ślizgać " bez rejestracji do pewnego czasu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale z drugiej strony przyczepa specjalna , to nie tylko rozrzutnik . Skąd wiadomo czy do słomy , to nie specjalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Bo to przyczepa , której zadaniem jest przewóz towarów , bez znaczenia co jest przewożone.

 pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakubczyk
      Witam, post na szybko bo muszę lecieć do roboty, z resztą coś o tym wiecie Sprawa jest taka, że kończymy spawanie lawety pod baloty, taka w połowie samoróbka, w każdym razie zbliża się czas malowania i co? Myślę skombinować jakieś naklejki firm które zajmują się produkcją lawet i omalować ją na taki sam kolor że niby jakby co mam lawetę z Wieltona na przykład I moje pytanie, jakie firmy produkują lawety? Wielton na pewno. I macie pomysł skąd wziąć takie naklejki? Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez globus512
      Najnowsze wpisy z cenami słomy w 2014 roku dostępne tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72480-ceny-slomy-2014/page__view__getlastpost
      Archiwalna dyskusja o cenach w poprzednich latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Zna ktoś jakąś firmę która skupuje siano i płaci jakoś rozsądnie? woj. dolnośląskie
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez adamjazyniec
      Witam. Zamierzam rozpocząć usługi transportowe ciagnikiem w kompostowni ale ciągnik jaki moge kupić  z dofinansowania to 135km.jak myslicie czy bedzie on sie nadawał do transportu naczepą typu walking floor? Tylko po drogach utwardzonych. Zamierzam kupic case maxxum 135 cvx. Proszę o opinie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj