DamianMlodyRolnik

Nie trzyma rozdzielacz elektrohydrauliczny w rocznej PUMIE 165 MC

Polecane posty

Witam. Chodzi o to, że gdy podłączę przewód od siłownika jednostronnego pod gniazdo plus to wszystko ok, a jak do minus to rozdzielacz nie trzyma ciśnienia i tak dzieje się na wszystkich sekcjach. Np. gdy złożę kosiarkę dyskową, to na ciepłym oleju opuszcza jakieś 2 cm siłownika na minutę, dla mnie niedopuszczalne w rocznym ciągniku. Dodam, że na początku użytkowania nie występował ten problem. Zgłaszałem do serwisu, serwisant stwierdził, że rzeczywiście rozdzielacz nie trzyma w jedną stronę i na tym koniec. Gdy przyjechali do innej usterki i zapytałem o tamtą awarię, to serwisant przekazał mi taką kartkę od kierownictwa i powiedział, że tak ma być. Ciągnik 2017 r, kupiony w 2018 r, 800 godz. Awaria zgłoszona na gwarancji.

Ma ktoś ciągnik z takim rozdzielaczem Rexroth elektrohydrauliczny 4 sekcyjny 2017r i powie czy tak powinno być?

Co dalej robić?

img020.jpg

Edytowano przez DamianMlodyRolnik
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Pisać list polecony z potwierdzeniem odbioru, opisem usterki i żądaniem usunięcia usterki. Jak nie pomoże sąd i tyle. Za droga zabawka żeby w kulki lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

W swoim 17 letnik MX-e  nic nie opada więc nie w każdym tak jest, ale mam inny - starszy rozdzielacz niż u Kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nie wiem czy to ten sam ale pytałem o to kierownika serwisu to mówił że tak ma być gniazda z lewej mają zamki a z prawej nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Nowy ciagnik za kilkaset tyś i nie trzyma hydraulika. Pierdolenie głupot. Mozliwe ze wyszla jakas wadliwa seria i teraz kit wciskają. Siłownik opada 2cm na.minute to nie jest trochę. Jeżeli tak jest to właściciele tego gówna powinni wyjść do najbliższego mostu i z niego skoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842
Ursusc385 napisał:

Tak ma każdy ciągnik i tak będzie miał. Każdy po trochu puszcza i tego nie zmienisz.

Mój Fendt 615 z 93 roku, stary klamot tak nie ma,Renault z 99 tak samo więc nie pisz głupot że każdy tak ma bo większość na pewno nie. Chyba że też masz taką padake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Pisać list polecony z potwierdzeniem odbioru, opisem usterki i żądaniem usunięcia usterki. Jak nie pomoże sąd i tyle. Za droga zabawka żeby w kulki lecieć.

Listy pisałem, w odpowiedzi dostałem tamtą kartkę i że tak ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Jaja jakieś. Przecież to nie da się normalnie pracować. Z tego co zrozumiałem tam masz przecieki bodajże przy cisnieniu 125 bar. Chyba kosiarka nie naciska z takim ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRISupport    7

To natmalne że sekcje bez zamków nie trzymają ciśnienia. Trzeba było dopłacić przy zakupie jak chciałeś żeby wszystkie trzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36
Dnia 5.04.2019 o 09:45, Ursusc385 napisał:

Tak ma każdy ciągnik i tak będzie miał. Każdy po trochu puszcza i tego nie zmienisz.

Chyba zartujesz albo jesteś jednym z serwisantów ktorzy przyjeli tą usterkę. Mam Case MX120 z 2001 roku i nic sie nie opuszcza. Praktycznie nowy ciagnik nie ma prawa miec takiej usterki. Zrób tak jak koledzy napisali wyślij pismo za polecem odbioru opisujące usterkę z żądaniem jej usuniecia. Inaczej beda przeciagac sprawe do zakonczenia gwarancji. W koncu nie po to wydałeś sporo wiecej kasy na nówkę zeby miec takie problemy.

W razie czego zadzwon do innego serwisu w zupełnie innej czesci Polski i zapytaj o taka usterkę, ciekawe co powiedza...

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 17:33, AGRISupport napisał:

To natmalne że sekcje bez zamków nie trzymają ciśnienia. Trzeba było dopłacić przy zakupie jak chciałeś żeby wszystkie trzymały.

Nie wiem czy to normalne, przy zakupie nikt mi nie proponował dopłaty do szczelnych zaworów, a serwis dopiero po kilku miesiącach doszedł,  że tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Biorąc na logikę, niezależnie od marki ciągnika, to po co montować zamki jak zawory trzymają. Właśnie po to są zamki, bo zawory zawsze mają mniejszą lub większą nieszczelność. W dodatku (bardzo mało się o tym mówi/pisze) zawory wykonuje się w różnych klasach szczelności. Jak można się domyślić im zawór szczelniejszy (wyższa klasa) tym droższy i to powinno wyjaśniać wszystko. W ciągniku nisko budżetowym lepiej założyć tani zawór z zamkiem. Im droższy traktor tym większe pole manewru i nie trzeba ( nie wypada) oszczędzać na każdym detalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj