Karolinaaa

Kury zdychają po zniesieniu jaja

Polecane posty

Karolinaaa    0

Witam. Mam 20 kurek rasy leghorn, niosą się od września. Od dwóch dni zaczynają mi padać. Czy to możliwe że od tego, że nie mogą znieść jajka? Dodam że na 20 kurek mam przeważnie 18-20 jaj. Jaja w ostatnim czasie były zakrwawione. Pierwsza kura która padla miała duże rozwarcie i czubek jajka wystawiał, następnego dnia padły trzy i obok każdej leżało jajko. Wszystkie miały rozwarcie po zniesieniu. Czy ktoś z bardziej doświadczonych hodowców miał coś takiego? Żywią się paszą dla niosek, pszenicą, kukurydza, trawą i obierkami z warzyw i owoców z domu . Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe zjawisko .. a te jajka to jakieś "gabaryty" czy przeciętny rozmiar ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na prawde bardzo dziwne u mnie nigdy nic się takiego nie zdarzyło, co prawda część jaj wychodziła ubrudzona, ale do tego stopnia, że kurki padały to nie :/ 


Sorbenty dla zwierząt hodowlanych. 👨‍🔬

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszR
      Witam
      Jakie sa wymagania przy kurach nioskach klasy zero i jeden.
      Czy się różnią jaka tych klas. Jedne i drugie kury mają wolny wybieg i będą jeść to samo. czy chodzi o powierznie wybiegu czy kurnika?
      W internecie  jest kilka różnych informacji.
      Mam dwa pomieszczenia po ok. 35 metrów kwadratowych. Ten sam budynek ale przedzielone ścianą.
      Trzeci budynek ok 100 metrow. Wybieg ok. 50 arów.
      Ile mogę trzymac kur? Czy powyżej 350 to już ferma i większe wymagania?
      Gdzie zgłaszać.
      Lekarz weterynarii wiadomo, ale co z Urzedem Skarbowym. czy muszę mieć kase fiskalną czy wystarczy rachunek RR.
      A pieczątki? Czy musze każde jajko znakować czy tylko klasy zero.
      Może lepiej mieć kury z wolnego wybiegu bo chyba mniejsze wymagania, a różnice niewielkie bo i tak dam im jeść to samo.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj