Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master21    11
Planuję kupno silosa zbożowego i zastanawiam się nad używanym cena jest kusząca w porównaniu do bowego i czy ktoś z was kupował taki silos? Będzie on szczelny po ponownym złożeniu? Silos narazie jest cały złożony trzeba go rozebrać przywieźć i złożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Mój znajomy kupił używkę, poskładał i zadowolony. Łączenia blach smarował silikonem przy ponownym montażu. był to silos typu BIN 60 TON. Na starsze lejowe uważać na dziury w blasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem używanego silosu o pojemności 60 ton. Znalazłem dwie sztuki na olx i pojechałem je obejrzeć. Na miejscu okazało się że są w fatalnym stanie, a dokładnie podłoga była w nie najlepszej kondycji. Zresztą później jak sobie przeliczyłem koszty demontażu, transportu i montażu u mnie to zdecydowałem się na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

No ja też chyba zdecyduje się na nowy bo tak jak mówisz koszty demontażu montażu i transportu są spore i już wtedy cena używanego nie staje się atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Zapomniałem jeszcze dodać o zakupie nowych bloczków pod podłogę, śrub i nakrętek. Gdzieś wyczytałem że przy ponownym montażu należy kupić nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
28 minut temu, master21 napisał:

No ja też chyba zdecyduje się na nowy bo tak jak mówisz koszty demontażu montażu i transportu są spore i już wtedy cena używanego nie staje się atrakcyjna

Przed zakupem nowego silosa też rozważałem używany ale jak policzyłem wszystkie koszta (demontaż, transport i ponowny montaż) to dałem sobie spokój i zamówołem nowy i nic mnie nie obchodziło poza płytą pod ten silos. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

PRIMO załatwiłeś jakieś pozwolenia plany budowy pod ten silos?

Primo zalatwiałeś jakieś pozwolenia plany budowy pod ten silos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Legalizacja silosu zbożowego jest jedną z najdroższych legalizacji. Taniej już jest dom zalegalizować, a projekt i inne wydatki w przypadku silosu należą do jednych z najtańszych. Biorąc pod uwagę że samowola budowlana się nie przedawnia to radziłbym nie denerwować sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jasiek11961
      Witam. Szukam siewnika zbożowego 3 metrowego UŻYWANEGO , najlepiej Amazon d7 specjal lub gaspard m300 Macie może kogoś kto sprzedaje coś godnego polecenia budżet maks. 8500zl woj.Lubelskie i okolice
    • Przez Mily
      Witam, poszukuję ciągnik o mocy 170-200 KM. W posiadaniu mam Valtre 700(70km) , Valtre t153(160km)  i do zeszłego tygodnia Valtre 8050(116km) którą sprzedałem. Ma on pracować na ok 120 ha w pagórkowatym terenie. Głównie ma pracować z agregatem uprawowo-siewnym i pługami w które też muszę go zaopatrzyć. Polecicie jakieś konkretne modele? Nie ukrywam że najbardziej zadowoliła by mnie Valterka ale nie ma się co ograniczać do jednej marki, prawda? :] No i teraz temat który boli najbardziej a mianowicie kasa. Myślę że nie chce wydać więcej niż 140 tyś. 
    • Przez DeYsY
      Witam.
      Zamierzamy zainwestować w silosy z lejem zewnętrznym +/- 60 ton ładowności. 
      Jaką firmę doradzacie, a którą nie.
      Jaką macie opinie.

      Z góry dzięki
       
    • Przez Fugeo
      Jaki ciągnik w przedziale mocy 85 - 95 koni mocy byście mi polecili? Ciągnik musi być z ładowaczem czołowym, do pracy z opryskiwaczem 1000 - 1200 l zawieszanym o wadze na pusto ok 750 kg, wybieranie obornika, do pracy z agregatem uprawowym.
      Ciągnik może być mechaniczny, jednak mile widziany reweres chociażby hydrauliczny.
      Mi osobiście w oko wpadł John Deere 6300 i 6400 lub Renault Ceres 355.
      Co sadzicie o tych ciągnikach?
      Cenowo powiedzmy do 75 tys brutto.
    • Przez MafiaLolek
      Jaki siewnik proponujecie szerokosc od 2,5m do 3m cena do 3000
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj