Polecane posty

master21    1
Planuję kupno silosa zbożowego i zastanawiam się nad używanym cena jest kusząca w porównaniu do bowego i czy ktoś z was kupował taki silos? Będzie on szczelny po ponownym złożeniu? Silos narazie jest cały złożony trzeba go rozebrać przywieźć i złożyć

agros99    5

Mój znajomy kupił używkę, poskładał i zadowolony. Łączenia blach smarował silikonem przy ponownym montażu. był to silos typu BIN 60 TON. Na starsze lejowe uważać na dziury w blasze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysiek89    15

Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem używanego silosu o pojemności 60 ton. Znalazłem dwie sztuki na olx i pojechałem je obejrzeć. Na miejscu okazało się że są w fatalnym stanie, a dokładnie podłoga była w nie najlepszej kondycji. Zresztą później jak sobie przeliczyłem koszty demontażu, transportu i montażu u mnie to zdecydowałem się na nowy.

master21    1

No ja też chyba zdecyduje się na nowy bo tak jak mówisz koszty demontażu montażu i transportu są spore i już wtedy cena używanego nie staje się atrakcyjna

Krzysiek89    15

Zapomniałem jeszcze dodać o zakupie nowych bloczków pod podłogę, śrub i nakrętek. Gdzieś wyczytałem że przy ponownym montażu należy kupić nowe.

PRIMO    1381
28 minut temu, master21 napisał:

No ja też chyba zdecyduje się na nowy bo tak jak mówisz koszty demontażu montażu i transportu są spore i już wtedy cena używanego nie staje się atrakcyjna

Przed zakupem nowego silosa też rozważałem używany ale jak policzyłem wszystkie koszta (demontaż, transport i ponowny montaż) to dałem sobie spokój i zamówołem nowy i nic mnie nie obchodziło poza płytą pod ten silos. 

• Like 1

master21    1

PRIMO załatwiłeś jakieś pozwolenia plany budowy pod ten silos?

Primo zalatwiałeś jakieś pozwolenia plany budowy pod ten silos?

piotrkrk25    14

Legalizacja silosu zbożowego jest jedną z najdroższych legalizacji. Taniej już jest dom zalegalizować, a projekt i inne wydatki w przypadku silosu należą do jednych z najtańszych. Biorąc pod uwagę że samowola budowlana się nie przedawnia to radziłbym nie denerwować sąsiadów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid199303
      Witam jaki proponujecie ciągnik o mocy jak w tytule? Same, MF, Lamborghini, czy jakiś inny? i cenowo do 60 tyś  
    • Przez Borekk17
      kupię kombajn forsthritt e512 z sieczkarnia do słomy  tylko województwo dolnośląskie
    • Przez zulus
      Jak w temacie nowy czy stary mam belarusa 920 to wiem co to ciągnik ze wschodu ,case troche znam smam obawy jeden nowy ale awaryjny a drugi też ma wady i zalety poradzcie co zrobić z góry dziękuje
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 

Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.

Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html

Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846

• Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.