maroko

Transport kombajnu

Polecane posty

maroko    10

Witam

Kupiłem kombajn Claas dominator 96 ale nie ma wózka do hedera. Zastanawiam się ja go przetransportować. Zapłacić 1600 zł i nie martwić się o nic, czy szukać oszczędności i jechać na kołach a heder na lawecie? 

Trasa ma 80 km. Trzeba by przejechać przez Toruń ( nowym mostem) od strony Inowrocławia. To najbardziej newralgiczny punkt ;)

Ile spali kombajn paliwa na takiej trasie? Wiadomo, dochodzi zużycie opon itp.

Czekam na porady.

Ps. dużo trzeba by przerabiać wózek od bizona żeby heder 4,5 m. od claasa wozić?

Partyzant85    582

Wez sobie pożycz wózek od kogoś i wróć na kołach. Zużycie opon - poważnie ??

<<aF TEAM>>

Wiadomość z agroFakt.pl

maroko    10

Pytałem w 2 miejscach ( blisko mnie) jeden 1600 drugi 1800. Mi się wydaje strasznie drogo. Przecież to prawie miesięczna pensja w jedno popołudnie. 

Kolega ma taki wózek blisko mnie ale jakoś by go trzeba podczepić do auta. No i czy w ogóle tak można ciągać wózek za samochodem? 

sadek9    115

A ja bym się nie bawił w takie jechanie na kołach, zużycie opon ok może i nie tak straszne, policz swój czas, paliwo i zabawę w organizowanie wózka, 1600zl ok sporo ale w tym czasie robisz swoją robotę A ktoś się bawi w załadunek, nie obchodzi Cię to czy to np policja czy itd zatrzyma bo to nie twój problem. Ale niech każdy robi jak mu wygodnie

wojtal24    485

najpierw sprawdz czy mozesz przez miasto i most przejechac kombajnem bo w Plocku przez nowy most jest zakaz przejazdu kombajnem i zebys nie zaplacil za zlamanie zakazu z 1000zl a kolejna sprawa masz upawnienia na kombajn?

• Confused 1

ZETOR TEAM

TomaszStach    152

Takie krótkie trasy liczą jako całość. Ja za 110 km płaciłem 1200 w łódzkim. Trasa była przez wioski, autostradę i małe miasto obwodnicą. 

wojtal24    485
micgal39533 napisał:

U nas za km 5 zł to max 1000zl za taki transport

krótki dystans a załadunek i rozładunek trwa sporo czasu

ZETOR TEAM

micgal39533    100

No wiem jak dzwoniłem u nas jak kupowalismy kombajn to liczyli tylko km niezależnie od odległości

maroko    10

Właśnie mówił że jak poniżej chyba 100  km to musi doliczyć dodatkowo coś tam.  Uprawnienia są ale jak policja zatrzyma to oni zawsze coś tam wynajdą. 

Tomasz78    1027
25 minut temu, wojtal24 napisał:

najpierw sprawdz czy mozesz przez miasto i most przejechac kombajnem bo w Plocku przez nowy most jest zakaz przejazdu kombajnem i zebys nie zaplacil za zlamanie zakazu z 1000zl a kolejna sprawa masz upawnienia na kombajn?

no co Ty?   jak nie ma minimalnej prędkości i tonaży to mogą nagwizdać (to nie gabaryt przekraczający 3,5m ) ,a jak paly gorliwe to niech pisza do sądu i tak sprawa wygrana

Kos_pl    103
Napisano (edytowany)

Znak B6-8-9 jest często ustawiany przed wjazdem na obwodnice i przed innymi drogami o dużym natężeniu ruchu.

Edytowano przez Kos_pl

gustaww    55

Ja przyjechałem na kołach 200 km z wózkiem z tyłu, nic strasznego trzeba tylko truchę uwagi poświęcić. Ważne kwestie to prawko na B i wykupić ubezpieczenie na jeden dzień koszt około 50zł i można śmiało jechać w drogę. Ja po 200 km nic nie zauważyłem po oponach żeby się starły albo coś. paliwo mi wyszło około 40l/100km.

robi57362    667

mi gość policzyl 4 zł za km liczone w obie strony i musiałem z kierowcą jechać

jesli pomoglem kliknij fajne

Pawel2606    29

Ja za lexiona ok 280km zapłaciłem 3600. Na twoim miejscu brał bym lawete

maroko    10
3 godziny temu, gustaww napisał:

Ja przyjechałem na kołach 200 km z wózkiem z tyłu, nic strasznego trzeba tylko truchę uwagi poświęcić. Ważne kwestie to prawko na B i wykupić ubezpieczenie na jeden dzień koszt około 50zł i można śmiało jechać w drogę. Ja po 200 km nic nie zauważyłem po oponach żeby się starły albo coś. paliwo mi wyszło około 40l/100km.

To miał kolega szczęście bo jadąc z wózkiem trzeba mieć już T lub E (np. B+E)  ;)  Tak właśnie myślałem że spalone paliwo gdzieś ok 300 zł by wyszło.

Może ma ktoś namiary na tańszy transport w kuj - pom. ? 

Bartek933    3720

Z nimi byś musiał pogadać

• Like 1
  • Haha 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Krzysztof81    972

Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Przywiózł by ci za jednym kursem kombajn i heder 😉 Spróbuj, napisz na priv może podejmie wyzwanie i skołuje jakiś wolny termin. Jak trafisz to może akurat będzie wracał z jakimś ładunkiem to wrzuci jeszcze twój z boku, albo na drugą przyczepę.

gustaww    55

21 godzin temu, maroko napisał:

To miał kolega szczęście bo jadąc z wózkiem trzeba mieć już T lub E (np. B+E)  ;)  Tak właśnie myślałem że spalone paliwo gdzieś ok 300 zł by wyszło.

Może ma ktoś namiary na tańszy transport w kuj - pom. ? 

Nie trzeba mieć B+E ani T. Jak byś miał kurs kombajnisty to byś wiedział że wystarczy samo B.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj