karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55
Dnia 31.03.2018 o 20:47, Independent napisał:

Cedrob poprzez spółkę Gobarto oraz animex (Smithfield) poprzez Agri plus.

Tylko mnie zastanawia jedno 

Jesli cedrob stawia kurniki na potege od wielu lat na wlasny rachunek i chce to robic dalej , to czemu szuka wyrobnikow na kontrakt w swinskiej branzy.

Wydaje mi sie ze odpowiedz jest tylko jedna ze gowno z tych tucznikow zostaje w porownaniu do kurnikow i przerzucaja ryzyko na innych a sami siedza w pewnej branzy ( bo gdyby bylo inaczej to gobarto tak jak cedrob budowalo by tak samo po 20- 30 tuczarni w jednej lokalizacji zamiast kurnikow )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Tu nie chodzi o zysk na tuczniku ale o tysiące ton paszy jakie te tuczniki zjedzą napędzając produkcję w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Independent    20

Powodów może być wiele:

1. Środowiskowy - produkcja tuczników generuje ogromne ilości gnojowicy, z którą trzeba coś zrobić. Wypadałoby posiadać ziemię do jej zagospodarowania. Rozwiązaniem są biogazownie, jednak tu też trzeba coś zrobić z pofermentem. Dodatkowo protesty społeczne przeciwko takim instalacją skutecznie blokują ich budowę. Jakby tego było mało prawo w tej materii zaostrza się (patrz nowe prawo wodne).

2. Ekonomiczny - brak (taniej) siły roboczej. W przypadku takiej inwestycji wypada posiadać stało-dobowa obsadę. Aby to się opłaciło należałoby budować w jednym miejscu kilka obiektów co z kolei uniemożliwia pkt.1. W przypadku rolnika ktoś zawsze jest na podwórku - ojciec, syn ,szwagier, córka... a przecież robocizny się nie liczy.

3. Polityczno-społeczny - firma popisuje się w kuluarach politycznych rzekomym wsparciem branży rolnej. Ile jest w tym prawdy, a ile gry - nie wiem.. W zasadzie firmy te mają pod swoją władzą praktycznie cały łańcuch - od materiału genetycznego, poprzez paszę, ubojnie, przetwórnie, punkty handlowe. Wszystko to jednak trafia do konsumenta i to on decyduje na końcu co wybrać. Na nasze nieszczęście społeczeństwo jest jakie jest (nie czyta etykiet, kupuje najtańsze, itd.).

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Z tego co wiem to na samym tuczu firma nie zarabia ale przez to że nie ma pośredników a jednak mięso jest potrzebne firma może sobie pozwolić na taki "myk" 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Widze ze nie do konca zrozumiano moje pytanie

Podaliscie  dosc oczywiste odpowiedzi, ale te same kryteria mozna sastosowac w przypadku budowy kurnikow przez np Cedrob ( jest tam masa klopotow z lokalizacja, z pozwoleniami srodowiskowymi, ogromne ilosci pomiotu, brak ludzi do pracy) a jednak buduja je na wlasna reke i nie maja zamiaru tworzenia programu typu zbuduj kurnik , a my wstawimy ci kurczaka 

Co do chlewni  zrobili grupe Gobarto i ani jednej sztuki u siebie nie postawili, lecz szukaja jelenia ktory cale ryzyko wezmie na siebie, ot tacy dobroczyncy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Co nie zmienia faktu ze tuczarni u siebie nie buduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, sumek666 napisał:

Gobarto buduje i rozwija swoje hodowlę zarodowe. 

Jaką hodowlę chyba tuczarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Rozmawiamy o Gobarto a oni zajmują się swiniami. To jak myślisz o jaką hodowlę chodzi?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

cały ten tucz kontraktowy zniszczył polską hodowlę trzody. I wg mnie to oni na bank maczali palce w tym całym ASFie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalub    0

Dzień dobry,  czy ktoś współpracuje z Agri plus? Jaka jest aktualna sytuacja? Planuje budowę tuczarni, ale chciałbym poznać opinie. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 23.07.2019 o 09:56, Kalub napisał:

Dzień dobry,  czy ktoś współpracuje z Agri plus? Jaka jest aktualna sytuacja? Planuje budowę tuczarni, ale chciałbym poznać opinie. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Wstrzymaj się, nie zrobisz żadnego interesu, kto wdepnął w to klnie w żywe kamienie, zwłaszcza niebieskiej. strefie

A+- czerwonej strefie słaby warchlak, nie zasiedlają dunczykiem, oczekiwanie na zasiedlenie od tygodnia,

A+- niebieskiej w strefie- zasiedlenie prosiakiem tuczarni cykl. 6 miesięcy, a czekanie na warchlaka nawet miesiąc i długie kolejki.

Pigfarme*-nie zasiedlają w niebieskiej strefie, umowy są tragicznie skonstruowane z niekorzyścią dla hodowcy kupa śmiechu.

Wipasz -chyba  też w niebieską nie wstawia

Także tylko wolny rynek w miarę egzystuje po mimo stref.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrifimr wstawia tuczniki i pasze wiec nie ma problemu. Cargil wjebał kase ale dużo było przekrętów że goście brali pasze i nią handlowali  do innych a ich zdechlaki rosły i rosły o nie mogły urosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

właśnie o tym jest ten temat, zadzwoń do przedstawicieli agriplusa czy wipaszu i będziesz wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Witam poszukuje opini na temat Agri plus Agrifirm Gobarto robi ktoś z nimi tucz? Opinie stawki zdrowotności itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Też chciałem wejść w taki tucz . Ma ktoś taki układ i jak to wygląda na chwilę obecną ? Może ktoś polecić jakąś firmę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1
Witam forumowiczów. Chciałem zapytać hodowców którzy chowają tuczniki dla programu Gobarto na tucz kontraktowy, ponieważ planuje pobudować chlewnie dla nich na 2000 sztuk i chciałem zasięgnąć trochę opini I informacji na temat tej firmy, jak to wychodzi u nich, jakie są zyski zagrożenia, koszt budowy chlewni,co byście polecali I wgl,Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i informacje Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1
Witam forumowiczów. Chciałem zapytać hodowców którzy chowają tuczniki dla programu Gobarto na tucz kontraktowy, ponieważ planuje pobudować chlewnie dla nich na 2000 sztuk i chciałem zasięgnąć trochę opini I informacji na temat tej firmy, jak to wychodzi u nich, jakie są zyski zagrożenia, koszt budowy chlewni,co byście polecali I wgl,Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i informacje Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zamiast gobarto nie wyjdziesz lepiej na agri plus czy wozniecki. W gobarto chlewnia na 2000 sztuk, czyli produkujesz ok 6000 rocznie. oni twierdzą że zapłacą pensję 10.000 zł miesięcznie + koszty (rozumiem że raty, prąd, woda). czyli masz mieć 120.000 rocznie zysku. daje to zysk na sztukę 20 zł. ja mam chlewnie na 900 sztuk, koszt budowy 650 tys netto. obecnie płacę rocznie 65 tys zł rat do banku. produkuje rocznie 2700 sztuk tucznika, dostając średnio 55 zł do sztuki. czyli generuje przychód 148.500 zł, - raty 65.000 - prąd 8.000 ( taryfa G) - woda 1.500 (amortyzacja pozwoleń wodnych, ryczałt, opłaty do wód polskich). 74.000/2700= 27 zł do sztuki. 7 zł więcej niż w gobarto, wynika w miarę z niskich kosztów budowy, własnej wody, taryfy g w prądzie. z upływem lat raty będą malały więc mój zysk powinien rosnąć (o ile ceny prądu nie oszaleją). w gobarto chyba uwiazujesz się na 10 czy 15 lat grubymi umowami, nie wiem czy nie notarialne, nie rozmawiałem z nimi. reasumując gobarto może tak, ale w przypadku gdy masz super drogą chlewnię i wysokie rachunki za prąd, wodę, ale pewnie na to jakiś górny limit mają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj