karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

grzesmaly    701

Panowie potrzebuje konkretnie porozmawiac z hodowca jak to wyglada z tuczem bo mam opcje dzierzawy chlewni na 800sztuk sciulka przedstawiciel proponuje 47zl . A jak to ktos napisal przedstawiciel ladnie to pokoloruje .dlatego chce porozmawiac z kims kto sie tym trudni

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć abyś dopytał się o wielkość klatek. Bo gdy my trzymaliśmy to przymykali oko na wielkość i mieliśmy boksy po ok 100-200 sztuk na głębokiej ściółce. Było to dla nas najbardziej wygodne przy ścieleniu i nie trzeba było znacznie budynku przerabiać. Z 2 lata temu to już klatki max 40szt. Dopytaj o to żeby nie było zdziwienia.

My też trzymaliśmy dla Agriplusu ale to już dawno i nie jestem w temacie także więcej nie mogę pomóc ;) powodzenia :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

na obecna chwile jest tam kontrakt ale ze hodowca plynie to ma ostarni wsad juz druga firme zawalil wczesniej dude (zabrali mu w wadze 80kg) teraz cedrob ale rozmawialem z nimi i jak wezme w dzierzawe budynki to zemna podpisza umowe kojce po 100sztuk tylko sprzatanie co tydzien nie jak wlasciciel pijacy co 5 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak staniesz się niewolnikiem na swoim :P;)


A zanim w to wejdziesz to polecam jeszcze skorzystać z korepetycji czytania ze zrozumieniem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

a czego nie rozumiesz? ja zrozumiałem wszystko, hipotekę zastawiasz i po ptokach ładnie wszystko napisane, ale jak upadki będą powyżej 3% i zużycie to juz tak kolorowo się nie będzie to robiło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

ciekawe nawet ale diabeł tkwi w szczegółach jak zawsze co do zabezpieczenia hipoteką to przy takich sumach normalne jest nie ma co panikować wydzielamy działkę

 zakładamy osobną księgę  wieczystą budujemy tuczarnie i po sprawie. Żaden bank nie da pieniędzy bez zabezpieczenia przecież to jest normalne a 2,8kg paszy na kilogram przyrostu i 3% upadków to nie są już jakieś wyśrubowane wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne już to widzę jak bank daje kredyt pod zastaw działki gdzie chlewnia  ma stanąć :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem świadkiem na targach w bednarach jak na stoisku Agri rolnik kłocił się z przedstawicielem że go wykiwali bo zdechlaki przywiezli a Ty nie masz nicdo gadania więc na jakiej podstawie masz odpowiadać za zużycie paszy? Jeleni szukają i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Jasne już to widzę jak bank daje kredyt pod zastaw działki gdzie chlewnia  ma stanąć :P :P :P

 

o to mi chodziło właśnie, że sama działka pod chlewnie nie wystarczy na zabezpieczenie, i bez udziału własnego bo cedrob poświadcza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponadto 70 % gnojowicy musisz zagospodarować na własnych gruntach więc wiadomo jakiego zabezpieczenia zażądają


Powini napisać nie dobrego hodowcy tylko naiwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

@farmerB
to mówisz tylko oddzielnie działkę i ksiege wieczystą zrobic i mozna z cedrobem w spółkę wejść a zabezpieczenie to dzialka i chlewna na niej tak? na ile lat umowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

nie ma opcji tak to było by za proste co to za wartość nawet jednego ha pod taką chlewnie na 2tys sztuk, oni głupi nie są

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a wartość tej tuczarni na tym gruncie jaka będzie

 

Zależy na ile ją komornik wyceni ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubix404    1

nie polecam ani trochę.......... hodowaliśmy 400 świń w 2006 roku tata wszedł w jakiś śmieszny tucz kontraktowy z firmą agri-plus, złodziejami jakich mało.... ograniczają twoje swobody np. na swoim gospodarstwie nie możesz hodować drobiu typu brojler bo pasza będzie znikać, oszukają na wadze, nie wypłacają w terminie, nie dbają o zwierzęta bo rzadko kiedy trafi się dobry weterynarz 2 lata współpracowaliśmy z tą firmą i potem poszliśmy w bydło mleczne. utrzymujemy 100 sztuk bydła w tym 50 krów dojnych o średniej wydajności 8000 litrów w ciągu laktacji i jest bardzo dobrze, roboty może i więcej ale kasa dużo lepsza. lepiej jest mieć 3500 zł co miesiąc czy 15 tys na czysto ? w agriplusie jebią cię na premii, a kasa z mleka jest zawsze raz większa, a raz mniejsza ale jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin309    7

ile ludzi tyle opinii jednak ci którzy zaczeli z tuczem kontraktowym to rozwijają się stawiają kolejne budynki czyli opłacalność jakaś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kij ma dwa końce, trzeba by posłuchać też i tej drugiej strony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin309    7

masz racje ale jak tyle lat juz ktos dla nich tuczy moze raju nie ma ale zawsze jakas pewna kasa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutfi888    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć od ilu tak około sztuk będzie opłacalny tucz kontraktowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrobello    1

To co tutaj czytam to katastrofa. Wszyscy, no dobra, większość, wszyscy nie, narzekają, że kazda firma która robi tucz kontraktowy Was dyma. Że wymagania za duże, że zużycie paszy za mocno wyśrubowane, upadki... że prąd kosztuje i inne rzeczy. To przepraszam Was bardzo, ale to jeszcze za co mają firmy płacić? Ustalają rozsądne i realne stawki, które są do osiągnięcia z dużymi premiami i dobrymi wynikami. Znam to z autopsji. Świnie przyjeżdżają różne, to jest akurat prawda, ale z mojego doświadczenia wynika, ze naprawdę praktycznie WSZYSTKO da się wyprowadzić na prostą stosując odpowiednie leczenie. Łaski nikt nie robi, że idzie podawać zastrzyki i leczenie do wody, bo w końcu za to dostaje pieniądze. Za dbałość o stado. Czasy chłoporolnictwa, gdzie wstawia się świnie i czeka aż urosną zaglądając do nich raz na kilka dni skończyły się bezpowrotnie. Taki rolnik zawsze będzie w plecy, bo po prostu nie umie przy tym pracować. Produkcja zwierzęca to biznes jak każdy inny. A o kazdy biznes trzeba dbać. Nie bez powodu mówi się że " kto dba ten ma",.

Pozdrawiam niemarudzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz2012    0

Pytanie kto mi podeśle jakie warunki ma argi plus jaki jest skład paszy najlepiej skany składu i cene  jaki koszt prosięcia jaka ilość minimalna  jak z upatkami  i jak wygląda klasy  w sprzedaży wbc animex skupuje w bardzo dobrej cenie sam sprzedawałem na swoich paszach cena super problem w tym że ja w niebieskiej strefie asf teraz proszę o materiały na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj