karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Tak Wam zależy na nowych niewolnikach i rujnowaniu ojczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jakiego zarobku ? To wyzysk i nic więcej , niszczenie rodzimej produkcji i potencjału polskiego rolnictwa . W imię czego to robicie ? Przez takich sługusów ten kraj właśnie się stacza na dno.  Ile kont jeszcze założysz  żeby niszczyć polskie rolnictwo ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze konto, w jaki sposob tucz kontraktowy niszczy rolnictwo? Ja oczywiscie nie jestem za likwidacja rodzimej produkcji w cyklu zamknietym bo chyba to masz na mysli. Moim zdaniem jak ktos prowadzi cykl otwarty to tego rodzaje tucze sa w tych czasach najbezpieczniejsze. Rozumiesz czy dalej bedziszz krytykowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Przypominam niektórym, że czasy pańszczyzny się skończyły więc jak ktoś nie chce tuczyć na kontrakt to nie musi. Wolna wola tych co wybierają ten sposób zarobku.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wolna wola chyba   dla nieudaczników  róbcie tak na coraz wieksza skale  to dostaniecie  10 zl za szt  a rodzinne gospodarstwa pociagniecie  za sobą  na dno polskiej hodowli trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie ze jeżeli rodzinne gospodarstwo produkujące w cyklu otwartm było by w stanie zapłacić tyle za odchów tucznika co te wspaniałe firmy. dokładnie tak jak ktoś napisał niech coraz więcej ludzi z nimi bedzie współpracowac a skończy sie te kolorowe życie.pare razy bedzie pięknie i wogóle w tym tuczu, przywiozą wam słabszą pasze i klapa . zacznijcie wpierac polskie rolnictwo a nie jakieś dziadostwo a może wkońcu Polska stanie sie krajem z którym inne państwa bedą sie liczyły. Może kiedyś, ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Rodzinne gospodarstwa same się na dno ciągną. Czym się różni tucz kontraktowy od cyklu otwartego?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nasza gospodarke na dno to ciagna posrednicy, politycy i zachodnia konkurencja, a nie rolnicy !!!

gdyby opłacało sie tuczyc swoje to nikt by sie nie pchał w jakies desperackie umowy z obcymi firmami, kazdy przeciez wie ze wieprzowiny w naszym kraju jest za mało dla nas samych a mimo to cena jest tragiczna, to ma byc prawo popytu i podazy ? no ale jak sie sprowadza syf z zachodu toco sie potem dziwic ze jestjak jest ? nam zadna unia europejska jest niepotrzebna, tymbardziej jakies zachodnie firmy wstawiajace tuczniki

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale musicie przyznać, zakłady reazlizują wasze hasła protestacyjne czyli eliminują pośredników- rolników. Dziwicie się, że Polska przegrywa z Zachodem skoro nasza produkcja wieprzowiny to amartoszczyzna w porównaniu z Zachodem. Kto ma z nimi konkurować? Rolnicy mający 10 loch? Czy Ci co na rynkach prosiaki kupują? Nieuniknione jest to, że mali będą skasowani, że trzeba będzie tuczyć w dużych fermach albo tworzyć duże grupy. Tak działa Zachód. Czy jak była hossa ktoś rzucił pomysłem na forum żeby coś stworzyć, jakaś inicjatywa? Zero. I nie mówcie mi, że pieniędzy na to nie ma bo są. Niektórzy nie kupiliby 2ha i mieliby już dyży wkład. Jeżeli dalej żyjecie nadzieją, że będzie jak kiedyś to gratuluję.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ale ty chłopie brednie piszesz .Wszędzie już gonią te duże fermy bo to syf i zagrożenie dla środowiska i wylęgarnia chorób na potężną skalę , o nafaszerowaniu antybiotykami nie wspomnę . Tam nikt tego nie ogarnia bo kasa zabija wszystko i tylko zysk się liczy . Czy my musimy popełniać te błędy ?NIE . Ale dopóki są u nas ludzie z takim podejściem jak Twoje to mamy to co mamy , czyli brniemy w zło z którego inni już się wycofują . Wyhodują w końcu jakąś zmutowaną zarazę to może otworzysz oczy jakie to nie nieuniknione dobro .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mnie nie obchodzi dobro tylko pieniądze. Chcesz trzymać ekoświnie. Proszę bardzo. Ale jak widzisz, Zachód i tak ze swoimi wygrywa nad Twoimi eko. łatwiej jest chyba dostować się do rynku niż zmieniać rynek w Europie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jak będziesz umierał to Ci kasa nie pomoże . To jest trucie ludzi  i środowiska na przemysłową skalę , chcesz to jeść Twoja sprawa ale nie pisz takich bzdur że to nieunikniona przyszłość, bo to brednie .  Europa nie jest nie omylna -   popełnia błędy , dlaczego mamy robić to samo nie wyciągając żadnych wniosków ?  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

to brniemy dalej w to zło plan na 2015- 2016 dwie tuczarnie na 1900szt każda 

ale za mordercę gospodarstw rodzinnych się raczej nie uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

i co tylko gratulować ? jakie to proste  wybudować  tuczarnie  i tylko hodować    jedna pasza fajrant o której się chce  nawet cena nie trzeba się przejmować   i tak budujecie  coraz więcej   bo dostajecie coraz  mniej   a może zastanowiłbyś   się nad budowa chlewni w cyklu  zamkniętym  swoje lochy a od nich dobry warchlak  do dalszego tuczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

kalkulowałem i takie rozwiązanie ale ekonomicznie to się kupy nie trzyma i ryzyko jest bardzo duże

mam przegląd cen świń od 1995 roku jest za dużo tzw dołków i przy maciorach jesteś ugotowany przy takiej inwestycji za kilka baniek

a tuczarnie zawsze możesz wyłączyć na jakiś czas w razie problemów i uruchomić bardzo szybko po przerwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

im więcej takich firm tym mniej gospodarstw. proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

panie tlewandowski jak sprawa z papierami na budowę idzie (raport środowiskowy, sąsiedzi), na mój chłopski rozum to pan już ma przedsiębiorstwo, fermę a to już inna para kaloszy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to brniemy dalej w to zło plan na 2015- 2016 dwie tuczarnie na 1900szt każda 

ale za mordercę gospodarstw rodzinnych się raczej nie uważam  

 

 

 

To taka gatka szmatka obliczona  na tanią reklamę . Skoro wszedłeś w tucz na kontrakt to wiadomo że nie najlepiej Ci  się wiedzie .W mojej okolicy jest tylko jeden taki filozof , który po prostu zbankrutował i teraz  chwyta się czego może. Opowiadał na początku  bzdury że niby taki interes a teraz łazi ze spuszczoną głową . 

Tak więc łatwo sobie  napisać i zgrywać nie wiadomo kogo a rzeczywistość to już inna bajka .

Tania agitacja i nic więcej  , ci co  inwestują to się  tym nie chwalą za bardzo bo wiadomo  trzeba potem raty spłacać .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

zapraszam do mnie na gospodarstwo panowie a odnośnie dokumentacji mogę się wypowiedzieć dopiero jak odbiorę  pozwolenia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A co tam oglądać chłopie , te ruskie graty ? Ty myślisz że jak zrobisz kilka baniek kredytu to jesteś pan ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zaczyna. Zamiast zapytać się o adres, pojechać i obejrzeć, pogadać na ten temat to anonimowi userzy i tak wiedzą lepiej co lub ktoś inny ma koncie albo nie ma. Bo on sobie nid wyobraża, że tak może to znaczy że nikt tak nie może mieć.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

jestem chłop z dziada pradziada

graty ruskie czy nie ruskie ale pracują i to tanio

a bez kredytu przy takich inwestycjach nic się nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj