karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

melon10641    1215

tlewandowski a mam pytanie odnośnie Vatu. Jak się jest na vacie to można sobie odliczyć za "zakup" prosiaków ale trzeba zapłacić za sprzedaż. Ile zostaje tego vatu w kieszeni jeśli to nie tajemnica? Może być na priv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ci wstawiają to nic nie odliczysz bo świnie nigdy nie są Twoje robisz jedynie usługę i pewnie na ZUS niedługo będzie trzeba przejść :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A miałeś kiedyś do czynienia z Agri? Bo z tego co piszesz to chyba nie.

Tucz nie jest na zasadzie usługi, oficjalnie jest tak że faktury zakupu prosiaków są na Ciebie, paszy i sprzedaży do rzeźni. A miesięczna pensja jest zaliczką zysku po zakończonym tuczu. Tak to przynajmniej wyglądało kilka lat temu jak sam z nimi miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

kolego staszek131415 nie pisz głupot jak nie masz pojęcia i nie wprowadzaj ludzi w błąd

vat  normalnie odliczasz i płacisz wychodzi zawsze na zero tyle ile odliczysz za kupno to tyle samo zapłacisz przy sprzedaży

świnie są własnością rolnika przez okres tuczu świadczy o tym faktura vat która przenosi prawa własność na rolnika

nie ma mowy o żadnym zusie bo świnie są w gospodarstwie 90 dni i to jest kwalifikowane tak jak by były urodzone w gospodarstwie

takie są przepisy podatkowe w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie ja twierdzę że ZUS płacisz ? Każdy kto tuczy dla Agri to bankrut bez pola to 33 zł na chleb zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

Jak Ci wstawiają to nic nie odliczysz bo świnie nigdy nie są Twoje robisz jedynie usługę i pewnie na ZUS niedługo będzie trzeba przejść :rolleyes:

 

właśnie tu napisałeś

a co do okresu przebywania świń w gospodarstwie to faktycznie jest zapisane w ustawie 2 miesiące sprawdziłem

a co do mojej ziemni to ja nie narzekam na ilość jest jej pod dostatkiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytanie ze zrozumieniem to 4 klasa podstawówki,napisałem że niedługo czyli że zmienią się przepis już po wyborach ten rząd będzie musiał coś wymyślić jak dziury w budżecie załatać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego, byle nam nie przykręcili jeszcze bardziej, bo wtedy na kontraktowy trzeba się będzie w kolejkę zapisać :) ale oni tam chyba prędzej zbankrutują niż my. Koszty jednak dodatkowe są nie małe. Zresztą w stanach już praktycznie padli, tylko ich chińskie konsorcjum uratowało i działają dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Takie sprawy biorą na siebie, wyobraźcie sobie gdyby puszczali ludzi z torbami i to by się rozniosło...nikt by nie chciał z nimi współpracować.

Już to wszystko mają dobrze skalkulowane, nawet jak gdzieś tam stado załatwi wentylacja czy różyca płacą tak mało, że wychodzą na potężny plus.

A Polak tanio im utuczy i o to chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

Nie tylko Polska ale też Meksyk czy Rumunia. W działalności agri nie chodzi tyle o zyski co o zapewnienie bazy surowcowej dla zakładów animexu które tak jak agri należą do smithfielda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

Ja jak już pisałem tucze dla agri 3 lata i złego słowa nie powiem umowa jest jasna i czytelna

a że najwięcej piszą ci którzy nie mają o ty pojęcia to jest normalne

każdy ma swój pomysł na prowadzenie gospodarstwa i w dzisiejszych czasach wiadome jest że ilość robi pieniądze i nie tylko w rolnictwie tak jest

więc na wiosnę  kolejny budynek na 1000szt będzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A może chciałeś powiedzieć zazdroszczę? 

Co do hipoteki to śmieszna sprawa, najczęściej się wypowiadają Ci co nie mają nic wspólnego z Agrii.

U nas była taka sytuacja, że 2 tygodnie po wstawieniu padło w ciągu nocy 100 szt z niewiadomych przyczyn i w ciągu dnia kolejne 50. Nie wiadomo jaka była przyczyna, Agrii nie wysłało do badań padłych sztuk, chcieliśmy sami na własny koszt do Puław ale to był akurat długi weekend i nie miałem wolnej zamrażarki żeby je przechować.

Ojciec sam zrezygnował z tuczu i nie mieliśmy żadnych konsekwencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

tak szczególnie jak co dopiero skończyło się podstawówkę sory teraz gimnazjum i ma się już wszystkie rozumy pozjadane

mistrzowie świata normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

tak szczególnie jak co dopiero skończyło się podstawówkę sory teraz gimnazjum i ma się już wszystkie rozumy pozjadane

mistrzowie świata normalnie

No właśnie i od razu zabierają się za budowę tysiąc tucznikowych chlewni, zrobiliby technikum rolnicze i postawili na dwa tysiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Dziecko nie patrz na to co robią rodzice.Ty masz szkołę a nie świński smród który często nie jest wart tego co zostaje bo to śmieszne pieniądze jak na rodzinę kilku osobową.Cena od dwóch tygodni się nie zmienia i tak jak pisał młokos zostają nam jeszcze g..na do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Aktualnie gówno z hodowli jest tylko i wyłącznie.

Ale i ono jest bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może chciałeś powiedzieć zazdroszczę? 

Co do hipoteki to śmieszna sprawa, najczęściej się wypowiadają Ci co nie mają nic wspólnego z Agrii.

U nas była taka sytuacja, że 2 tygodnie po wstawieniu padło w ciągu nocy 100 szt z niewiadomych przyczyn i w ciągu dnia kolejne 50. Nie wiadomo jaka była przyczyna, Agrii nie wysłało do badań padłych sztuk, chcieliśmy sami na własny koszt do Puław ale to był akurat długi weekend i nie miałem wolnej zamrażarki żeby je przechować.

Ojciec sam zrezygnował z tuczu i nie mieliśmy żadnych konsekwencji. 

 

No jak 100 sztuk ci w ciągu nocy padło to n ie dziwię się że robisz na kontrakcie dobże że dałeś sobie z tymi świńmi spokój są ciekawsze i lepiej płatne zajęcia poza tym szkoda zwierząt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ha ha ha gościu ale ty mądry jesteś :)  dobrze że jeszcze do szkoły chodzisz może chociaż ortografii się nauczysz :) bo na czytanie ze zrozumieniem już za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

szkoda mi was mądrych inaczej niedługo za zł za sztukę będziecie mieć i będzie się wam opłacać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

wszystko się może zdarzyć takie rzeczy losowe są możliwe pomimo starań hodowcy sam przerabiałem różne historie

a złotówka za sztukę to zaraz będzie przy tych cenach skupu, ratuje sytuacje jedynie tanie zborze które zaczyna drożeć już

co do odpadu który nie którzy tak nazywają obornik i gnojowice to ja stosując właśnie te odpady i oszczędzam rocznie 30 tyś na  nawozach azotowych

po odliczeniu kosztu rozwozu gnojowicy który jest oczywiście wyższy niż wysiew nawozu

to teraz mądrale  niech powiedzą czy te 30tyś mam doliczyć do tego co dostaje z agri? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj