karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

timasz    55

@ventador- Jasne za 500 tysi pewnie jakis badziew na 1000 szt mozna zetknac z szambem na 3 miesiace i z najgorszych materialow i bez wentylacji co tylko podwyzsza koszty eksploatacji no ale pewnie i za 100 tysi da sie jakis szalas wybudowac haha Widze kolego ze obornik ewentualnie gnojowica sa sednem twego istnienia wiec i tak logiczne argumenty nie cie nie przekonaja a mozna uprawiac tez ziemie nawet dosc slabe dzieki odpowiedniemu zmianowaniu, ale pewnie sie nie zgodzisz i biore to pod uwage

No i oczywiscie stale liczysz po  40 zl policz realnie po odliczeniu wszystkich kosztow najwyzej po 20 zl- czyli rocznie 3000 szt x20 zl = 60 tysi i jeszcze odlicz kredyt oraz procent pewnie jakies minimum 3 tys izostaje 3 tysie a pewnie i 2 wiec tyle wszedzie mozna zarobic bez inwestowania swoich srodkow

 

@melon10641- nodobra jesli budynek stoi pusty to tez wymaga nakladow i  woda darmowa zwieksza szanse jakis groszowych zyskow, ale jest to rzadkosc no chyba ze wszystkim tu Caritas doklada do oplat itp

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przed chwila gadałes ze woda to nawet 1000zł a teraz ze własna studnia to jakies tam groszowe sprawy biggrin.png

no ale spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@ventador- naucz sie wreszcie czytac ze zrozumieniem napisalem ze własna studnia zwieksza szanse na groszowe zyski, a nie ze woda to grosze w kosztach hodowli, a ze woda miesiecznie dla 1000 szt kosztuje 1000 zl napisał @PawelWLK wiec nie wiem czy ty wogole masz pojecie  co czytasz?

@kogut- to co wyzej napisano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

jezeli na słomie to potem ma obornik na pole wiec to chyba nie jest strata, a jezeli na ruszcie to ma gnojowice, a te maszyny w przypadku chlewni na ruszcie to raptem beczkowóz i ciagnik ale za to masz nawóz na pole, a wiec nierozumiem po co gadac głupoty

jezeli sie wychodzi 40zł od sztuki to lepszy interes niz chowac swoje, pasze przywioza, swinie przywioza i odbiora, byle tylko zawsze tak było to nie ma narzekac, lepsze to niz przy krowach gonic jak niewolnik za 1zł za litr

 

Kolego nie przesadzaj że lepiej niż chować swoje, po części tak mówisz bo nie masz kapitału na rozpędzenie tego samodzielnie.

 

Koledzy nie można wrzucać wszystkich do jednego wora i mówić że to "najemnictwo u bauera", bo niejeden siedzi i narzeka a drugi bierze się i coś robi aby może z czasem stanąć na własne nogi.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sadek

jezeli masz pewne 40zł od sztuki to mysle ze to mniej stresujaca sprawa niz podgladanie po ile sa pasze i tuczniki, a jak policzysz wszystko to na tych swoich to taka chustawka, nie do przewidzenia

timasz

z tego zmianowania na słabej ziemii to wiele nie wynika, tymbardziej jak sie ma tej ziemii nieduzo

hodowac bydło na kilku hektarach to bez sensu i bez przyszłosci, sama produkcja roslinna jest ok ale jako hobby i dodatek do pracy, a swinie na małym areale maja sens, przy swiniach to tylko chodzi o to zeby miec gdzie gnojowice wylac i juz

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

najpierw to trzeba mieć gdzie  trzymać te świnie i tą gnojówkę  ,no i podstawowa sprawa to doświadczenie ... widać że ani jednego ani drugiego ,no ale nie ma jak marzenia o szybkim i łatwym zarobku ;)    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Boże drogi a to znowu swoje - a czy ja pisalem o hodowli bydla? nie, a czy gnojowica zastąpi opady deszczu na słabej glebie? nie, szanse na uzyskanie odpowiednich plonow przy odpowiednim rozkladzie opadow na slabej ziemi sa bardzo zblizone przy gnojowicy jak i przy odpowiednim zmianowaniu. Zreszta odpowiedziales sobie sam maly areal rowna sie szukaniu dodatkowego zrodla zarobku 

 

Kolejny raz piszesz o pewnych 40 zl od firmy za odchowanie warchlona i wez wreszcie napisz czy w takim razie ponosisz tez kosztu utrzymania budynkow? koszt energi elektrycznej?koszt amortyzacji maszyn i urządzen?koszty zwiazane z wlasna praca? czy tez za wszystko rachunki  reguluje caritas?no  jak to jest ? Bo z tych 40 zl po odliczeniu kosztow zostanie 20 zl a jesli masz kredyty to i tego nie bedzie. Wiec kto za ciebie reguluje rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i co tam słychac kozulek jeszcze poza tym ? ;)

 

timasz

no ale to kazdy wie ze te 40zł nie jest na czysto !!!!

a czy mleko po 1zł za litr to jest na czysto ?

albo jak sprzedasz opasa za 4 tys to jest to czysty zysk ?

chyba oczywistych spraw nie trzeba tłumaczyc

 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

świnie będziesz pasał ?  :D  :D  :D

zostaniesz świniopasem , nie żartuj ? będziesz robił za gnojówkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bede gnojówke lał w puszki i butelki i sprzedawał jako kokakola :D

jak myslisz wypali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@ventador- Pewnie juz sie tej swojej kokakoli opiłeś i babelki do glowy ci udezyły  :lol:

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Heh, kto by pomyślał kozulek że zgadzam się z tobą w 100%. U nas nawet biznesmeny zaczeli budowę na kontrakt. Ale to takie co mają po 50 ha 1000 na kontrakcie i groszem nie śmierdzą,co najwyżej colą. Jeden to nawet do roboty jeszcze chodzi, ale najmądrzejsi we wsi. Czasem jak bida przyciśnie to na tatowy nr gosp parę tuczników wywiezie z dziurami po kolczykach, to chyba sobie to słynną premię owianą tajemnicą sam wypłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli co ?

nic sie nie opłaca :D

wyszło jak zwykle ze rolnictwo to głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja to bym przepisał ruinę chlewni na Marka żula i przyciął kontrakt na 1000 szt, 2 tyg przed oddaniem różyca kasuje 80% stada i co mi zrobita?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i to jest pomysł na biznes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Heh, kto by pomyślał kozulek że zgadzam się z tobą w 100%. U nas nawet biznesmeny zaczeli budowę na kontrakt. Ale to takie co mają po 50 ha 1000 na kontrakcie i groszem nie śmierdzą,co najwyżej colą. Jeden to nawet do roboty jeszcze chodzi, ale najmądrzejsi we wsi. Czasem jak bida przyciśnie to na tatowy nr gosp parę tuczników wywiezie z dziurami po kolczykach, to chyba sobie to słynną premię owianą tajemnicą sam wypłaca.

 

maksymilianowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Raz lepiej miec na kontrakcie jak jest niska cena,a raz lepiej miec swoje swinie jak cena jest dobra. Tylko kto to odgadnie-kiedy cena bedzie dobra:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

Przeczytałem wszystko i widzę że najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nie mają pojęcia o tuczu kontraktowym nigdy takiego tuczu nie prowadzili i słyszeli że ktoś coś mówił o tym tylko .tucz kontraktowy prowadzę  od 3 lat i nie narzekam wręcz odwrotnie  przygotowuje  kolejny budynek na 1000szt jednorazowo.

jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem tylko konstruktywne i rzeczowe.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W tych 3 latach o których piszesz to były strzały po 200 zł na sztuce więc na rzucie można zarobić było tyle co przez dwa lata. Ten rok jest kiepski, ale czekaj jak się sytuacja przedłuży to na kontrakcie też podwyżek i premii się nie spodziewaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Z tego co obserwuje to prawie każdy przechodzi na tuczenie dla korporacji także pogorszy się napewno a i wrogami Polskich prawdziwych rolników też będziemy bo w duzym stopniu zlikwiduje sie tradycyjny rodzimy tucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj