karuś

Tucz kontraktowy [połączone]

Polecane posty

PawelWlkp    726

Jak by policzyć amortyzacje budynku to by się okazało że na kontrakcie w najlepszym wypadku wychodzi się na zero. Nie wiem czy na mydło starczy, ale każdy robi po swojemu. Niektórzy poprostu nie mogą sobie sami zorganizować hodowli. Nie mają funduszy, wiedzy, możliwości aby hodować na własną rękę. Nie chcą ryzykować. Bo nie czarujmy się zyski ostatnimi laty nie są duże, ryzyko coraz większe, noga może się najlepszemu nawet podwinąć. A jak jest rodzina na utrzymaniu, czasem kredyt do spłaty to nie każdy chce ryzykować i woli pewne grosze niż obarczone dużym ryzykiem zyski które też czasem zamieniają się w straty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

mi wychodzi między: ok 2,8 do 3 kg, przeważnie bliżej tej dolnej granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

dzięki wam drodzy koledzy mamy taką cenę świń w polsce "tucz kontraktowy" i utrzymujecie obcokrajowców a polscy hodowcy ledwo wychodzą na swoje a wam zostanie 10 zł od sztuki i dania się cieszy,że za prosiaka kasy nabrała, w XXI wieku za jałmużnę robić???

ja bym nawet nie chciał tego naganiać za te pieniądze

  • Like 1

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Witam. Zastanawiam się nad kontraktacyjnym odchowem od prosiaka , z liczbą od 500 do 1000 sztuk na 1 rzut.

Moze mielisćie z tym juz doczynienia czy to jest opłacalne i jak tak to jaką firmę polecicie .. :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A z jaką firmą chcesz współpracować i jakie stawki Ci proponują ?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@Binladen a kto powiedział że Agri ściąga prosieta z Danii?

Ja rozumiem ludzi którzy mają tucz kontraktowy bo sam na nim też kiedyś byłem ( z Agri miałem 800szt na lot) bo nie było mnie stać na rozpoczęcie własnej hodowli a mają budynki i możliwości. Agri dało mi bezprocentowy kredyt na rok na zakup karmników, poideł i coś jeszcze zamianę obory na chlewnie. Coś tam zawsze wpadał jakiś grosz i obornik. Jednak współpraca się skończyła jak trzeba było przejść na Vat. Policzyłem za ile mogę sprzedać słomę którą muszę ścielić to doszedłem do wniosku że wole zarobić mniej w ciągu 3 tyg niż to co przez rok przy świniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

@Binladen a Ty skąd bierzesz prosięta? :) Agri działa na zasadzie wewnętrznej produkcji prosiąt, wszystko pochodzi z polskich ferm.

Szybciej takie oskarżenia można kierować do innych hodowców produkujących w cyklu otwartym, w moim rejonie prawie wszyscy ściągają duńczyka i nie chcą słyszeć o polskich prosiętach.

Kolejny temat - amortyzacja budynków, wyposażenia i innych sprzętów, - kolega @Pawel WLKP na pewno ma rację, jak tak liczyć to bite że się nie kalkuluje, ale kto z rolników wylicza amortyzację? kto ma np fundusz odtworzeniowy ? temat długi i zakręcony jak świński ogon :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Duński ogon nie jest długi a tym bardziej nie jest zakręcony :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Dzisiaj spotkalem sie z przedstawicielem Agri i ogolnie oferta ciekawa bardzo :) Tylko zastanawia mnie to gdzie jest haczyk? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Umowa na 10lat?.... Z tego co wiem to można zrobić jeden rzut i ich cmoknąć.... Nie trzeba podpisywać żadnych wieloletnich terminówek. Umowy podpisywane są na jeden rzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

To dziwne bardzo bo osobiście znam kogoś kto raz po raz utrzymuje dla agri plusa i nie robi tego w ciągłości. Spokojnie może sobie wziąć jeden rzut, poźniej hodować swoje i jak mu się zachce to znowu od nich. W przypadku tej osoby umowa podpisywana jest tak jak wspomniałem na jeden rzut i ani trochę więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś jakaś firmę co podpisałaby umowę od 120 sztuk posiadam chlewnię i nie chciałbym aby stała pusta,duda kontraktuje od 300minimum ;/musiałbym stodołę przerobic a to też dodatkowe koszty i nie wiem czy warto by było bawić się w takie coś oczywiście to byłoby dodatkowe zajęcie a każdy grosz się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Agri Plus to bardzo solidna firma, jak ktoś posiada odpowiednie obiekty to warto z nimi nawiązać kontakt. Te wszystkie wpisy o wyzysku i innych bzdurach można między bajki włożyć. To nie oni niszczą Polską hodowle ale cwaniaczki którzy sprowadzają warchlaka z zagranicy. Zresztą odwrotu już nie ma, tylko duże hodowle mają rację bytu i współpraca na zasadach kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Żaden Jopek ... Wojciechowski . Umowe na 3 lata przedstawiał. i przy 1000 sztuk okolo 7.7 tys Brutto na miesiac a jeszcze mozna uzyskac od 3-13 groszy chyba premii na kazdym kg. żywca ale w te 13 groszy jakos nie wierze :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

ok, a jest ktoś może kto współpracuje z innymi firmami? jak to u Was wygląda?

Wiadomo trzeba dzielić się info ;P może ktoś ma lepsze warunki finansowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w trakcie przeróbki budynku pod Dude.. aktualnie tucz rozdzielili na inna spółke o nazwie PigFarm. przedstawiciel przyjezdza co jakiś czas podgląda modernizacje i wszystko idzie w fajnym kierunku, Umowa podpisywana na jeden rzut, przedłużana po skończonym tuczu bądz nie,,


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

sorry ale przy 1000sztuk i 7.700 netto to porażka.. chociaz jak ktos idzie jeszce bardziej na łatwizne to w sumie wystarczy. Na chlewnie pewnie żarówki a wentylacji to ani mysli ktoś włączyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No rzeczywiście to są bardzo fajne firmy które pozwalają rolnilkom się rozwijać. Przy 1000 sztuk, budynek który będzie dobrze wyposażony będzie kosztował bańke, wentylacja zje prądu latem za tysiaka. Amortyzacja tej bańki będzie trwała 11 lat, po 7 tys. Za prąd, wode, robote zapłacicie z własnej kieszeni w tym czasie. Jakbyście czasem tej bańki nie mieli i ją w banku pozyczyli to amortyzacja się może o pare lat przedłużyć. To bardzo rozsądny układ a te historie o wyzysku są naprawde z palca wyssane. Taki interes na jelenia to jedynie w tej branży mozna zrobić i jeszcze ludzie się ucieszą z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Niedługo posypią się komentarze że gówno wiemy o chowie trzody i tuczach kontraktowych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale te 1000 szt/rzut pewnie gdzie rocznie zrobi 2,5 rzutu, więc rocznie 2500 szt.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A co ma do tego to że zrobi 2,5 rzutu, skoro wypłate ma na miesiąc? Bartekm też tak mi się wydaje, że tak sie kończy dyskusja w tym temacie, bo na liczby nie ma żadnych argumentów. Jedynie tajemnicze wizje o niesłychanych warunkach zawartych w umowach o których wiedzą jedynie osoby które je podpisały. Czyli przed podpisaniem nie można wiedzieć co tam jest, wiedzą to jedynie wtajemniczeni którzy rypią po kosztach amortyzacji. Jeszcze troche takiej sytuacji na rynku i kontrakty też sie zaczną kończyć. Troche stabilizacji na rynku ukrainy i rosji i szybko się tam przeniosą. Nic ich tu za bardzo nie trzyma. Dokończą podpisane umowy i bay. Jak ktoś zdobył przy nich doświadczenie, zaczął odpowiednio wcześnie gdy były zupełnie inne warunki premi i zwrotu vat to i będzie miło wspominał bo dali mu wiele. Ale teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Koledzy firma Konrad też podobno ten rodzaj tuczu. A ta firma Agri Plus jakie ma wymagania? Minimalna ilość tuczników? wynagrodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez nightmare
      W jakich ilościach podajecie pasze treściwe swoim jalowkom powyżej 3 miesiąca zycia?
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj