konio1011

DMC a dopuszczalny nacisk na os tylna

Polecane posty

konio1011    100
Panowie mam pytanie. Stoje przed wyborem ciagnika i porownuje rozne specyfikacje ciagnikow. Mianowicie mam pewne watpliwosci. Jezeli traktor ma DMC na poziomie 8,5t a maksymalny nacisk na tylna os 7t to czy: Powiedzmy sam ciagnik wazy 5,5t+ damy mu obciaznik na przedni tuz 1t a z tylu zaczepimy uprawowo siewnym pelny zboza o wadze 2,5t to czy ma to racje bytu? DMC przekroczone o 500kg. Wiem ze niektorzy pracuja z takimi zestawami jednak mam watpliwosci co do eksplatacji takiego zestawu w czasie.Chodzi tu o ciagniki pokroju mf 5700 , fendt 312. Czy calkowicie odpuscic temat i wybrac wiekszy gabaryt traktora typu nh T6?Ciagnik bedzie pracowal jeszcze z bezorkowcem 2,5m, gleboszem 4lapy, + wszystkie inne lekkie prace w gosp od opryskow, nawozenia po prace z turem. Moc maks 125km.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bezpieczniej na pewno wybrać ciągnik z większym dmc, mf6700, case maxxum 10500kg, claas arion 500.

Zapewne jak będziesz ostrożnie i powoli jeździł to nic się nie stanie bo bo galerii widać, że bardzo dużo zestawów przekracza dmc ciągnika. Nawet nie tylko dmc ale znacząco przekraczają nacisk na tylną oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

W serii 5700S MF dochodzi jeszcze problem z tylnym tuzem, tuz o udźwigu 5200 kg na końcu haków się nie nadaje do dźwigania 2,5 t agregatu uprawowo-siewnego (Claas Arion 430 w górę ... mają taki sam).

Podzwoń po serwisach różnych marek, czy znających się na rzeczy i uczciwych dealerach - szybko wybijają takie pomysły z głowy, jak będziesz zainteresowany traktorem to ci szczegółowo pokażą różnice, które jednak sprawiają, że to nie traktor do takich raczy o których myślisz.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETOREXX85
      witam
      czy zaczep widełkolwy w proximie 85 wytrzyma nacisk 18 kN,jeśli nie wytrzyma to ile kosztuje zaczep pitonfix do zetora?
    • Przez gadget
      Witam.
      Panowie posiadam Renault 133 14 i mam problem z tylną szybą a raczej jej brakiem,tzn kupiłem ciągnik bez szyby którą w sumie już zamówiłem ale muszę zdobyć do niej klamkę,zawiasy i metalową ramę usztywmniającą...Gdzie można dostać takie gadżety po za serwisem oczywiście bo ceny mają zaporowe..
    • Przez S-Piotr
      Na przeglądzie rejestracyjnym diagnosta zauważył spory luz wzdłużny (1-1.5 cm) na prawej półosi koła tylnego, wyjście półosi z pochwy,(lewa była ok) dodam że z uszczelniacza nie ma wycieków oleju.
      Co może być przyczyną takiego luzu i jak można go skasować.
    • Przez rafal11195
      Witam.
      przymierzam sie do zakupu starego trzyosiowego wózka do przyczepy. Chciałbym zrobic na nim zabudowe skorupową tak aby pomieściła ok 20 t zboża, i teraz moje pytanie , czy mógłbym spiąć 2 tak duże przyczepy ?? wiadomo czym wiecej ciągniesz tym większe oszczędności , ale, jak ma sie do tego prawo, np: w przypadku zatrzymania takiego składu przez "krokodylki"?? wie ktoś coś na ten temat?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Mam małe pytanie do użytkowniów Panasonic Lumix.
      Ile ISO macie ustawione, jaka scena, oraz w jakiej lepiej jakości nagrywac (720p czy 1080p)
      Pozdrawiam i liczę na szybką odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj