Grog

Zakup gospodarstwa

Polecane posty

Grog    15
4 godziny temu, Bartek933 napisał:

A co myślałeś, chcesz sprzedać za 100 a kupić za 10?

Kolega wyżej pisał że u nich za 3 klasę po 50 tys ha wiec jak sprzedam po 100 to na dzień dobry mam dwa razy więcej ziemi. A założyłem ten temat bo miałem nadzieję że ktoś napiszę jeszcze o jakiś cenach ziemi w swoim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

poszukaj na Olx jest kilkanascie ofert. Propo wywłaszczeń pod drogi jeśli ci się nie spieszy pisz odwołania, i zyskasz jakieś 3 do 6 zł za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15
4 godziny temu, piotr30piotr napisał:

pier**lisz od rzeczy . jak słyszę gadkę jak to niemcy czy holenrdzy z niczego porobili te swoje latyfundia po kilka tys ha to krew mnie zalewa. mieli na start kilkanaście tysięcy marek i za łapówki dostali PGR z maszynami a czasem i zasiewami za kilka groszy na 30 lat. a i często przez pierwsze kilka lat nie płacili czynszu albo był umarzany . nigdy to już się nie powtórzy i czas na zaczynanie od zera dawno się skończył bez 2 mln w gotówce nie ma szansy na start i do tego jeszcze z 2 mln kredytu żeby jakoś się urządzić na powiedzmy 60- 70 ha

i co ty masz z tym komornikiem że co chwile o  nim piszesz chłopie nie życz nikomu co tobie nie miłe , myślisz że komornik darmo gospodarki rozdaje

Tak zgadzam się przejmowali majątki za bezcen dawali łapówki i wszyscy o tym wiemy nawet do nie dawna wykupowali Holendrzy w Polsce ziemie. Ale jak myślisz że zaczynanie czegoś nowego w innym kraju to taka fajna sprawa to jedź na Ukrainę pół darmo możesz kupować ziemie łapówki też będą brali za 300 zl miesięcznie masz pracownika. Są jakieś różnice jak oni kupowali u nas czy jak my kupujemy na Ukrainie? Pomyśl poczytaj a zobaczysz że nie chciałbyś jechać do innego kraju nawet z dobrą przebitka cenową.

A czytałeś od początku temat? Będą mnie burzyć bo drogę mają robić więc dostanę kasę więc mam z czego zaczynać dodatkowo mam 42 ha ziemi po 100 tys za ha to sobie policz. Więc nie dziw się że szukam gospodary.

Nie życzę nikomu źle. Ale bankructwa były są i będą. I to często a nie zawsze z winy samych rolników którzy po prostu przeinwestowali bo musieli mieć więcej krów od sąsiada czy lepszy ciągnik. A jak już komornik wchodzi to najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż calego gosp bo komornik sprzeda za 2/3 ceny maszyny krowy ziemię itd. A na końcu po co komu pusta obora jak nie ma krów maszyn i ziemi najwyżej może sprzedać sąsiadowi obore za psie pieniądze. I nie mów mi że tak nie jest bo słyszałem o takich przypadkach. 

Jak to mówią od nie inwestowania gorsze jest tylko prze inwestowanie.

17 minut temu, adamn999 napisał:

poszukaj na Olx jest kilkanascie ofert. Propo wywłaszczeń pod drogi jeśli ci się nie spieszy pisz odwołania, i zyskasz jakieś 3 do 6 zł za m2

Tak śledzę oferty na olx i innych stronach. Dzięki za info w sprawie odwołań na pewno tak zrobię.

33 minuty temu, Bartek933 napisał:

Zbyt piękne żeby było prawdziwe

Może tak może nie. Ale kto nie szuka i kombinuje na pewno nic nie zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jeśli masz 42 ha to ja bym się nie ruszał, wszystkiego ci nie wezmą, a za budynki godnie zapłacą i powinno na nowe wystarczyć. powiem ci tak też byłem wywłaszczony pod drogę klasy S. i kilku sąsiadów też, ziemia u mnie chodzi po 100 tyś, i dużo osób( ci mniejsi) likwidowało gospodarstwa i resztę sprzedawali, trochę ziemi było do kupienia aczkolwiek grunty swoją cenę trzymały, mi zabrali 1,1 ha piasku ( V klasa)wycenili po 34 zł niestety człowiek był głupi, ustawa wywłaszczeniowa świeża i rzadko kto się odwoływał. w gminie było chyba tylko dwóch odważnych i zyskali. około 5 zł za M2 ale za kasą czekali rok dłużej. Ja osobiście kupiłem przez mierze od sąsiada 4,5 ha . Teraz tylko pytanie ile ci tej ziemi zabiorą bojesli tylko budynki i z 5 ha, to ja bym się nie ruszał, dokupić pola na miejscu i wsio

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie to jest trochę porąbane, że można tak ludzi wywłaszczać na siłę. Co to kurde trwa w najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

tak jak piszą powyżej, szukaj gospodarki w okolicy żeby hektarów nie musieć sprzedawać, zawsze to twoja okolica, wiesz co gdzie i jak, w nowym miejscu nowi sąsiedzi, nowa rzeczywistość, wszystko zaczynasz od zera, rodzisz się na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Adrian_K_90 napisał:

Dla mnie to jest trochę porąbane, że można tak ludzi wywłaszczać na siłę. Co to kurde trwa w najlepsze?

Trwa cały czas, w sumie gdyby nie ta ustawa to jeździlibyśmy nadal zawalonymi zakorkowanym i drogami rozjeżdżając wsie i miasteczka a tak wszystko ludzie mijają bokiem. Z punktu widzenia rolnika trochę krzywdzące bo nie masz nic do gadania .Listownie dostajesz wycenę później podajesz nr konta i nawet notariusza na oczy nie widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

nawet nie porównuj ukrainy do polski . gdyby tam było prawo i infrastruktura  na takim poziomie jak u nas to pole kosztowało by 100 tys ha i nie znalazł byś skrawka ugoru .

u nas były pgr-y w pełni wyposażone z maszynami zasiewami , pracownikami . a nawet nawozami w magazynie . pola przeważnie wynawożone na zapas na kilka lat

Żeby podać przykład dobrze prowadzonego gospodarstwa nie trzeba pisać o niemcach czy holendrach . Nasi rodacy też prowadzą wzorowe gospodarstwa często na wyższym poziomie niż niemcy czy holendrzy .

Powiem więcej jak kogoś podziwiać do właśnie rodaka bo on wie co to smak pracy , ciężkiej pracy teraz to rozrywka prowadzenie gospodarstwa przy użyciu nowego sprzętu .

 

 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Tak tak chciałbym zostać na swoim. Ale zrozumcie że jeśli zostanę to tak naprawdę zamykam sobie możliwość rozwoju bo na pewno nie będę kupował jak inni ziemi po 100 tys bo 50 lat ją będę spłacać. A dzierżawy u nas min 1.5 tys nawet 2tys a niedaleko pod Kaliszem nawet po 3tys płacą. Balot słomy min 50 zł i na robienie usług rolniczych małe szansę bo nowoczesnego sprzętu w okolicy od groma. I nie przerwany wyścig szczurów. A jak widzę ceny dzierżawy w innych rejonach np za dopłaty to ja się pytam czy jest tu sens w mojej okolicy dalej mieszkać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

jest unas gospodarstwo chyba 4.6mln 2obory i 140ha i było też 200ha 3 4 klasa za 6mln ale poszło w miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Zanim droga powstanie i kasę wypłaca minie ładnych pare latt


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jeżeli się nie odwołujemy, kasę masz przed wbiciem łopaty na budowie , odwołania to 1 do 1,5 roku dłużej GDDKiA Poznań A dużo ci biorą ha? Mi zabrali 1,2 ha to kupiłem przez miedze 4,5 ha i też płaciłem po 100 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Kolego kasę masz przed wbiciem łopaty. Odwołując się to max 18 miesięcy później a za hektar dostaniesz min 30 tyś więcej, żadna inwestycja tak szybko się nie zwróci, więc warto poczekać ten rok ewentualnie półtora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Nam na spotkaniu mówiono że kasa po zakończeniu inwestycji, ale nie będę się spierać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Kasę dają przed rozpoczęciem inwestycji. Mi zabierają tylko budynki a ziemi ornej tylko tam parę arów. Więc tak naprawdę dużo zależy od rzeczoznawcy który będzie wycenial.

7 godzin temu, DANDYS napisał:

jest unas gospodarstwo chyba 4.6mln 2obory i 140ha i było też 200ha 3 4 klasa za 6mln ale poszło w miesiąc

Poważnie za 4,6 mln tyle ziemi? A to wszystko tam jest tzn krowy maszyny budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thomas015
      Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?
      Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?
    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj