Grog

Zakup gospodarstwa

Polecane posty

Grog    15

Witam wszystkich.

W związku z tym że w najbliższym czasie przez moje gospodarstwo będzie przebiegać droga ekspresowa i zostanę zburzony szukam nowego gospodarstwa. Może ktoś wie o jakimś na sprzedaż w dobrej cenie szukam dużego gosp z bydłem mlecznym lub opasowym ewentualnie z warzywami. Może być z aukcji komorniczych byle było w rozsądnych pieniądzach. I czy myślicie że kupno gosp to dobry pomysł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Do szkoły na którą masz ??? 

Sam sobie  przeczysz , nie podajesz żadnego info o lokalizacji gospodarstwa    a  na koniec będac zdecydowanym pytasz o sens  zakupu ....

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Napisz gdzie mieszkasz. Ile dostaniesz kapusty za twoje gospodarstwo?. U nas jest jeden  co sprzedaje za 4mln. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Mieszkam pod Ostrowem Wielkopolskim i mamy obore na 40 krów i do tego trochę warzyw. Ile kasy tego nie wiem do momentu jak wyceni rzeczoznawca. Myślę że sporo zwłaszcza że jeszcze mogę sprzedać ziemię a u nas ceny zaczynają się od 100 tys za ha. Lokalizacja gosp cała polska chodzi mi o to żeby porozgladac się w ofertach gdzie by było najlepiej kupować. Bo są rejony w Polsce gdzie np za dzierżawę się płaci po 1,5 tys za ha i są rejony że za worek pszenicy za ha dzierżawy. A pytałem w sensie czy warto kupić gosp z licytacji komorniczych? Jakie i w jakich rejonach doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Skąd dokładnie jesteś? Chodzi o nową 25tkę?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Skąd masz pewność że przejdą brzydko mówiąc po Tobie skoro nie ma zatwierdzonej trasy? I jaka.miejscowość?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Oficjalnie nie ma zatwierdzonej trasy! Dowiedzieliśmy się po cichu że tak naprawdę jest już wybrana trasa trzecia a teraz tylko czeka na decyzję środowiskową. Nie podam miejscowości bo ktoś może wiedzieć o kogo chodzi. A temat założyłem żeby już orientować się o gospodarstwach bo wiadomo gospdary nie kupuję się tak z dnia na dzień. Proszę o wypowiedzi na temat w sprawie dk 25 są inne strony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Po cichu to wiesz, mam szwagra w gminie to coś tam wiem. Mnie też ta sprawa dotyczy.

Co do wyceny ziemi to się grubo pomyliłeś i najpierw dowiedz się jak wygląda wycena i kiedy dostaniesz kasę to się zdziwisz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

W gminie?? Nie ośmieszaj się oni nie umieją nawet zrobić poboczy a o drodze wiedzą tyle że ma być i nic więcej. 

W moim przypadku zabierają mi dom obore i resztę budynków samej ziemi rolnej zabierają może tylko kilka arów. Ziemie mogę sprzedać później innemu rolnikowi spokojnie po 100 tys a uwierz mi chętnych nie brakuje. Budynki wyceniaja całkiem dobrze a że ziemię nisko to wiem ale to winna rolników ponieważ często przy kupnie ziemi zanizaja wartość u notariusza i średnia się zaniża a rzeczoznawca płaci po średniej cenie. No dobra a powiedz jak wygląda u Ciebie ten przebieg drogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

W gminie wiedzą dużo, może mówimy o dwóch różnych. W mojej okolicy o 100tys za ha zapomnij 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

i co wyprowadzisz sie w drugi koniec polski a co z mleczarnia jak po mleko przyjedzie😁


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

u nas w centrum 3 klasa stoi po 50 tys w ogłoszeniu już kilka miesięcy i nikt się nie garnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373
15 minut temu, wojtal24 napisał:

i co wyprowadzisz sie w drugi koniec polski a co z mleczarnia jak po mleko przyjedzie😁

Nie śmiej się bratku z cudzego wypadku 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Rolnicy z holandi Niemiec wykupują ziemię w Polsce i tworzą na niczym piękne gospodarstwa. A wy mi się pytacie czy po mleko dojadą?? Otwórzcie oczy co to jest jedna mleczarnia w Polsce?? Jak wy się tak boicie to lepiej dalej orajcie te swoje małe ogródki z żytem. Trochę silnej woli szczęścia kasy i można być gospodarz gdzie tylko się chcę tylko właśnie trzeba chcieć

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Dopytaj w kowr jak by było z zakupem nowego gosp


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Jak nie kupię ziemi z agencji to trudno będzie znaleźć w jednym kawałku ziemię w rozsądnej cenie. Chyba że komuś komornik siedzi na głowie i szybko musi sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
Grog napisał:

Rolnicy z holandi Niemiec wykupują ziemię w Polsce i tworzą na niczym piękne gospodarstwa. A wy mi się pytacie czy po mleko dojadą?? Otwórzcie oczy co to jest jedna mleczarnia w Polsce?? Jak wy się tak boicie to lepiej dalej orajcie te swoje małe ogródki z żytem. Trochę silnej woli szczęścia kasy i można być gospodarz gdzie tylko się chcę tylko właśnie trzeba chcieć

chyba nie skumales mojego żartu popatrz w ogłoszenia w necie na Ukrainie sa fajne duże gospodatstwa nie daleko granicy z Polska. ziemie urodzajne i tanie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Dokładnie nie do kupienia. A po za tym tam jest dużo więcej innych problemów. Nie stabilna sytuacja polityczna i mafie. Ziemia tania tylko że tam nic nie ma rozmawiałem z kierowcą który jeździł tam po zboże jakiś Duńczyk miał tam gosp to musiał na własny koszt budować drogę dojazdową własne wiatraki żeby mieć prąd własne ujęcia wody itd. Więc to wcale nie jest na Ukrainie tak pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

casem w Polsce trafiaja sie ogloszenia gdzie mozna kupić całe gospodarstwo ale z reguly budynki sie do niczego nie nadają już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Budynki do niczego a cenią się jak za nowe. Powariowali z tymi cenami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A co myślałeś, chcesz sprzedać za 100 a kupić za 10?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

pier**lisz od rzeczy . jak słyszę gadkę jak to niemcy czy holenrdzy z niczego porobili te swoje latyfundia po kilka tys ha to krew mnie zalewa. mieli na start kilkanaście tysięcy marek i za łapówki dostali PGR z maszynami a czasem i zasiewami za kilka groszy na 30 lat. a i często przez pierwsze kilka lat nie płacili czynszu albo był umarzany . nigdy to już się nie powtórzy i czas na zaczynanie od zera dawno się skończył bez 2 mln w gotówce nie ma szansy na start i do tego jeszcze z 2 mln kredytu żeby jakoś się urządzić na powiedzmy 60- 70 ha

i co ty masz z tym komornikiem że co chwile o  nim piszesz chłopie nie życz nikomu co tobie nie miłe , myślisz że komornik darmo gospodarki rozdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Grog napisał:

Rolnicy z holandi Niemiec wykupują ziemię w Polsce i tworzą na niczym piękne gospodarstwa. A wy mi się pytacie czy po mleko dojadą?? Otwórzcie oczy co to jest jedna mleczarnia w Polsce?? Jak wy się tak boicie to lepiej dalej orajcie te swoje małe ogródki z żytem. Trochę silnej woli szczęścia kasy i można być gospodarz gdzie tylko się chcę tylko właśnie trzeba chcieć

Dopuki śmierć Was nie rozłączy 🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thomas015
      Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?
      Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?
    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj