oadrian

Inkubator -co polecacie amatorowi?

Polecane posty

oadrian    0

Cześć

Mam 10 kur i koguta. Nie jestem specjalistą od chowu drobiu dlatego chciałbym Was prosić o porady jaki ikubator kupić, na co zwrócić uwagę, co poza inkubatorem bedzie mi potrzebne. 

Zajmuję się tym hobbistycznie i chciałem powiększyć swoje stado. Nie zamierzam zajmować sie tym na skalę masową a jedynie dla własnej przyjemności.

Na allegro są różne modele (już od 7jaj), może ktoś z Was ma któryś z nich i może podzielić sie doświadczeniami.

Z gory dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, oadrian napisał:

Nie zamierzam zajmować sie tym na skalę masową a jedynie dla własnej przyjemności

skąd to znam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Odpowiedz brzmi: szkoda czasu i pieniędzy na tani inkubator. Lepiej już wykorzystać jedną z kur do wysiedzenia jaj- naturalnie i prawie automatycznie jak jej zagwarantujesz spokojne miejsce z gniazdem.

Przerabiałem tani inkubator: braknie prądu, spali ci się grzałka lub zatnie termostat i zaczynasz od nowa :( 

Dlatego jest tak wiele ogłoszeń o lekko używanym sprzęcie który po prostu się nie sprawdził. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thginahtiW    6

Polecam samemu wykonać inkubator , sam pierwsze jaja w takim sprzęcie zrobiłem "na twardo " :D z winy wadliwego regulatora rt2 w którym zacinał się przekaźnik , ale po reklamacji kolejne 5 lęgów z 95 % skutecznością odbyło się bez żadnych problemow. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikos78    0

Samemu wykonać też trochę czasu i pieniędzy to kosztuje nic za darmo.. a za 250 zł mam gotowy, i nie prawda że jakieś gówno bo już 3 rok w nim inkubuję, a jak prądu raz przybrakło to poprostu trzeba kocem przykryć i tyle, kura przecież też z jajek raz na jakiś czas schodzi. Taki prosty jest właśnie najlepszy bez zbędnych dodatkowych funkcji. Inkubuję sobie w nim również bażanty i perliczki. Inkubator zamawiałem na hodowlany.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dambed15
      Witam Posiadam 20a truskawek i są to honoeye i salut i na jesień mam zamiar dosadzić drugie 20a. Jakie odmiany polecacie , posiadam drugą klasę ziemi.Chodzi mi o dosyć duża wydajność i w miarę duże owoce. Proszę o wasze rady. Pozdrawiam
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez sebastiankula120
      Witam, jaką nową prasę rolującą polecacie do 120 tys? Rocznie robię około tysiąca bez plus usługi. 
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj