toof

Ursus 3512 z Pakistanu

Polecane posty

toof    11

Witam

Przymierzam się do zakupu trochę większego ciągnika niż C-330 i zdecydowałem, że będzie to Ursus 3512. Docelowo ma on pracować z kosiarką rotacyjną, rozsiewaczem, owijarką a w przyszłości z większym opryskiwaczem. Śledząc ogłoszenia głównie na OLX ceny tych ciągników wahają się w przedziale 30-35 tyś. PLN, a egzemplarze w tzw. stanie fabrycznym kosztują nawet powyżej 50. Oczywiście wszystkie pracowały na kilku ha, wszystkie uszanowane w oryginale itd. Moją uwagę przykuło ogłoszenie o fabrycznie nowym 3512, jak się później okazało, faktycznie nowym tylko pochodzącym z Pakistanu. Cena kusząca bo 49900 więc jak za nówkę to naprawdę ok. Problem tylko w tym, że te ciągniki sprzedawane są bez gwarancji. Dlatego zwracam się do Was z zapytaniem: czy ktoś miał do czynienia z tymi Ursusami? Jeżeli tak to bardzo proszę o informację. Być może wiecie coś więcej niż można znaleźć w internecie. Wiem że podobny temat już kiedyś został założony ale nie do końca wyczerpuje zagadnienie. Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Zapomniałem. One przychodzą już zarejestrowane, więc kupujesz w teorii używany, a w praktyce nówkę. Taki zabieg żeby można było rejestrować ciągnik nie spełniający TIER ileś tam. Taki zabieg stosowali kiedyś z Belarusami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Kupisz Ursusa 3512 , a następnie będziesz się zastanawiać jak przerobić hydraulikę bo działa albo podnośnik ,albo hydraulika zewnętrzna i to jeszcze za taką kasę. 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

MF 550 ma inaczej rozwiązana hydraulike kabinę szczelna i wspomaganie a jeśli nie to Zetor 4911, 5011 5211 w tej mocy najlepsze wybory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

kup zetora, z 50 tys jeszcze Ci zostanie, komfort będziesz miał,  hydraulika normalna i daruj sobie ten wyrób zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450
7 minut temu, andrzej78 napisał:

Kupisz Ursusa 3512 , a następnie będziesz się zastanawiać jak przerobić hydraulikę bo działa albo podnośnik ,albo hydraulika zewnętrzna i to jeszcze za taką kasę. 

Pewien jesteś że mają jakąkolwiek hydraulikę? Bo widziałem w ogłoszeniach bez hydrauliki, a i z zaczepami było licho

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

no było ostatnio ogłoszenie w Rykach ale widzę nieaktualne i na zdjęciu podgladowym widać ze są 2 pary wyjsc hulydrauliki. A teraz na olx jest jeden model tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Może nie 3512, ale też "fabrycznie nowy":

https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-4512-4512-75km-wyprzedaz-rocznika-2018-zamiana-ID6AF4Qg.html?

hydrauliki nie widzę pneumatyki też brak

 

A tu:

https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-3512-ciagnik-rolniczy-fabrycznie-nowy-okazja-47-km-ID6Bz5ht.html?

jedno gniazdo hydrauliki, brak pneumatyki a i zaczepów biednie

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Mówisz że chcesz dać 50 tys za traktor bez pneumatyki i hydrauliki i dorabiają u nas przez co cena finalna będzie ok 60tysiecy jak chcesz nowy to może pomyśl o farmatracu mój sąsiad takiego kupił do sadu nie dawno tyle że 70konna wersję i z przodem ale są mniejsze i przynajmniej maja wszystko ewentualnie kup ciągnik używany za 50koła tej mocy od 50do70koni jest co wybrać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202

Za 50 tysięcy to już można fajny ciągnik z 4x4 i w miarę komfortową kabiną. Daj sobie spokój z tym ferdkiem bo na nim to szybko można się zajechać, komfortu zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Farmtrac raczej nie w takich pieniądzach, a co do używki to wydawanie 50 tyś. na używany jest trochę ryzykowne. Wolałbym wydać te 30 - 35 na używany i mieć ,,zapas środków na ewentualne naprawy. Większość tych ciągników pochodzi od handlarzy, a jak wiemy tu różnie bywa. A co do hydrauliki to za rozdzielacz dwa gniazda i węże nie policzy nikt 10 tyś. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup od znajomego pewnej i sprawdzonej maszyny, ale to nie jest samochód, który ludzie zmieniają jak ich stać co kilka lat. Wiem, że alternatyw co do wydania 50 tyś. na ciągnik jest wiele, ale ja chciałbym się dowiedzieć o tych akurat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Na Twoim miejscu dał bym sobie spokój z pakistańczykiem. Zauważ, że co egzemplarz to rozwiązanie- np. ten podlinkowany przez Ciebie różni się od poprzedniego wspomaganiem (tam był orbitrol i słownik w poprzek, tu jest siłownik wzdłuż i serwo), albo instalacja elektryczna (tam był przełącznik kierunkowskazów jak w C-360, tu jest z mf-a z wbudowanym włącznikiem awaryjnych). Niby ten sam model, a co egzemplarz to różnice, w razie awarii jak dojdziesz których części potrzebujesz? Egzemplarze nie są powtarzalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, MF675ursus napisał:

Może nie 3512, ale też "fabrycznie nowy":

https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-4512-4512-75km-wyprzedaz-rocznika-2018-zamiana-ID6AF4Qg.html?

hydrauliki nie widzę pneumatyki też brak

 

A tu:

https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-3512-ciagnik-rolniczy-fabrycznie-nowy-okazja-47-km-ID6Bz5ht.html?

jedno gniazdo hydrauliki, brak pneumatyki a i zaczepów biednie

E tam wybrzydzacie ważne ze koła są za tą kasę to nie ma sie co oglądać 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zainteresuj się uzywanym farmtrackiem 555 w tej kasie kupisz juz 4x4 z pneumatyka , szczelna kabiną i 4 wyjsciami hydrauliki . Mialem i polecam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co niektórzy widzą w tych licencyjnych Ursusach cena z kosmosu.Jak kupować perkinsa to z rodziny MF części prawie to samo tańsze i z kabiną.Za 30 kupisz śmiało 5211 prosta  budowa i hydrualika normalna a nie z rodem c360  w 3512.Pakiństańczyk to pewnie bez kabiny a jak ma chodzić w rotacyjnej i w opryskach to obowiązkowa kabina po co się truć.Za 50 za 3512 bez kabiny bym nie spojrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszc355    2180

Dołożysz trochę i masz nowego mtz 820 :) . Hydrauliki w opór , pneumatyka też :D Dużo kabina , mocny podnośnik , wszystko powtarzalne a jakość nic gorsza od tych z Pakistanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

No no, zamiast C330 MTZ będzie idealny :D a z tym dokładaniem to zaraz do ceny Fendt'a dojdziemy...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamiast tych pakistanskich wynalazków poszukaj czegoś bardziej europejskiego, ciekawe gdzie znajdziesz części do tych ulepów, myślałeś o tym? Jak już ktoś tam na górze radził zainteresuj się może zetorem 5245,silnik 3 garowy, moc podobna i spalanie jak w tym Ursusie, skrzynia z normalnie poukładanymi biegami, ręczne sprzęgło wałka (za***ista sprawa), normalna hydraulika no i jest a nie jak tam w jednym jest w innym nie, pneumatyka też najczęściej jest, duża w miarę komfortowa kabina(jak na ciągnik 30 letni) no i 4x4. Wspomaganie kierownicy też jest, szyberdach jest, uchulane szyby,,, i z 50 tys jeszcze zostanie sporo kasy w kieszeni. 

Nie twierdzę że zetor jest jakiś super bo mam i wiem co to jest ale napewno wolał bym 30 letniego zetora niż tego angielsko-polsko-pakistanczyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj