Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba3120    2

Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Jeżeli chodzi o JUMZ to jesteś w komfortowej sytuacji, tylko pozazdrościć lej co chcesz.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papai    0

witam mam problem z mtz d50, bardzo ciężko chodzi mi układ kierowniczy,jakie mogą być przyczyn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Co do pompy na wschodzie zakładają przeważnie pompę o rozmiar większą, jak sie nie mylę to nsz16 zamiast nsz10. Trzeba uważać na kierunek obrotów pompy i nie pamiętam czy coś trzeba zmieniać w mocowaniach przwodow itp.  

Czy jest potrzebna większa pompa? Wszystko zależy jaki orbitrol, siłownik czy siłowniki są zamontowane. 

Edytowano przez Alchemik
Edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Najlepiej poszukac tematu, bo był juz poruszany wcześniej gdzieś na forum. Ja licząc na szybko dla siłownika 50mm cylinder 30mm tłoczysko i skok 250mm ( takie dane znalazłem dla c50 ale cos mi nie pasuja do końca na oko) wychodzi w przybliżeniu 5 obrotów kołem kierownicy dla pełnego skretu w jedna stronę i 3.5 w drugą. Nie wiem jakie ma przełożenie pompa od wału, ale przyjmując 1:1 to na jalowych obrotach silnika "w  dłuższą stronę" wychodzi że pompa nsz16 potrzebuje na skręt 5s, a nsz10 8s wszystko w dużym uproszczeniu nie znając rzeczywistych danych liczone na kolanie... 

Jak układ jest złożony i działa to proszę o informacje jak to działa w praktyce.

Jak znajde czas ( pewnie w przyszlym tygodniu)  to poszukam informacje z rosyjskiego forum, bo tam były testowane różne wersje i sposoby mocowania w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack09    0

Witam. Mam jumza koparkę bez wspomagania jazda nim to masakra trzeba się zapierać nogami żeby skręcić kołami w miejscu, też myślałem o orbitrolu.

Czy  zakładał ktoś z was gotowe zestawy? np te ze zdjęcia ? warto?

 yspacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3120    2

Witam założyłem gotowy zestaw właśnie i można powiedzieć bajka 😀 no fakt było trochę kombinacji ale warto jeśli się trochę pracuje tą maszyna dam parę fotek jak to wygląda,  trochę inny zestaw mam jak z fotki 

Edytowano przez kuba3120
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack09    0

super! mógłbyś mi podać wymiary tej płyty od orbitrola? i lozyskowania od orbirola? Czekam na fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

A jak wyglada ilosc obrotów kołem kierownicy dla pełnego skrętu w lewo i prawo? Na obrotach jalowych da sie szybko skręcić? Jest to tak samo szybko jak na wysokich obrotach silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3120    2

cały skręt  to 5 obrotów sterem , na biegu jałowym troszkę ciężej ale spokojnie jedną ręką się kreci po dodaniu gazu jest różnica 

 

DSC_0335.JPG

DSC_0342.JPG

DSC_0345.JPG

DSC_0344.JPG

DSC_0346.JPG

jedyne co jest nie wypałem to ta długa śruba co trzyma siłownik u mnie od razu urwało na opuszczonym pługu , lepiej po prostu dać zwykłe śruby oczywiście twardę tulejkę i połączyć płaskownikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack09    0

Podstawę pod orbitrol i sworznie sam robiłeś? czy gdzieś kupiłeś? u mnie drążki kierownicze idą z przodu

56468242_492255751310070_4959358583041949696_n.png

Edytowano przez jack09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3120    2

podstawa pod orbitrol jest w zestawie , ja musiałem przerobić i dać orbitrol niżej bo cała kolumne zmieniałem sworznie są w zestawię tylko tak jak napisałem nie warto zakładać tej śmiesznej śruby bo to zaraz urwie tylko zrobić jak na fot :) 

daj fote tego przodu jak to u Ciebie wygląda 

14 minut temu, jack09 napisał:

Podstawę pod orbitrol i sworznie sam robiłeś? czy gdzieś kupiłeś? u mnie drążki kierownicze idą z przodu

56468242_492255751310070_4959358583041949696_n.png

trochę inaczej u Ciebię , ale też do ogarniecia . po prostu zrobić mocowanie i siłownik dać przy ramię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
34 minuty temu, kuba3120 napisał:

cały skręt  to 5 obrotów sterem , na biegu jałowym troszkę ciężej ale spokojnie jedną ręką się kreci po dodaniu gazu jest różnica

Zdecydowanie za duzo tych obrotow… w koparce to nie ma takiego znaczenia ale w ciagniku nie do przyjecia. Podeslij fotke od przodu ciagnika na max skreconych kolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3120    2

Ja dałem za to 1000zł bez pompy,  kupiłem od gościa który miałem zakładać ale zrezygnował bo inny ciągnik kupił,  w necie trzeba dać 1300-1400 z tego co widziałem 

12 minut temu, Narko napisał:

Zdecydowanie za duzo tych obrotow… w koparce to nie ma takiego znaczenia ale w ciagniku nie do przyjecia. Podeslij fotke od przodu ciagnika na max skreconych kolach.

Wychodzi po 2,5 obrotu od środka na stronę,  może i wiele ale w porównaniu co było przy spychaniu nie dawało się rady z kierownicą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack09    0

2.5 obrotu na strone to chyba tak jak w aucie :) to elegancko

Podłączyłeś się pod którąś pompę od koparki, budowlana ma 3, czy założyłeś na przód nową?

Edytowano przez jack09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3120    2
Przed chwilą, jack09 napisał:

Podłączyłeś się pod którąś pompę od koparki, budowlana ma 3, czy założyłeś na przód nową?

Dokupilem orginalną pompę NSZ 10 która jest zamontowana na przeciwko tej co podnosi pług i łapy,  zrobiłem osobny układ oleju, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WojtaS141095
      Cześć wszystkim. Słuchajcie posiadam jakiś czas koparko spycharkę JUMZ 6AM wersja budowlana. Mam ją jakoś miesiąc. Woda w chłodnicy co jakiś czas ubywala lekko, ale wczoraj kopiąc na swojej działce pod fundament zobaczyłem typowe przegotowanie się i brak wody w układzie. Jeszcze póki co olej był czarny. Dzisiaj zaczął rzygać mi przez korek wlewu oleju siwy olej. Rozumiem że 99% uszczelka pod głowicą. Macie jakieś doświadczenia z tym? Czy jest to w tych maszynach skomplikowany proces naprawy,kosztowny ? Co przy okazji powinno się wymienić ? Trzeba ustawiać zawory,cokolwiek przed montażem?

       


    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Mam taki problem zaświeca mi się kontrolka ta która jest zaznaczona na zdjęciu i trochę przed tym zanim się zaświeci to wariuje półbieg to znaczy sam się przerzuca wolniej szybciej i tak w kółko. I też wtedy przestaje działać wspomaganie. Dodam jeszcze że po zgaszeniu go 2 min i ponownym odpaleniu jest dobrze. Co to może być ? 

    • Przez maciu41
      Witam wszystkich, założyłem do swojego t25 wspomaganie, Orbitrol 100, pompa nsz10 na pasku, zawor przelewowy. Problem polega na tym, że na początku po odpaleniu wszystko działa dobrze i lekko, z czasem po nagrzaniu wspomaganie dziala coraz gorzej i tylko na wyższych obrotach. Co moze być tego przyczyną? Może złej jakości olej ktory po delikatnym nagrzaniu traci właściwości?
    • Przez Bartek12321
      Po remoncie silnika i głowicy słychać głuche stuki na pierwszym cylindrze tłok nie uderza w zawory Czy ktoś już może coś takiego przerabiał wtryskiwacze po regeneracji pompa również
    • Przez Bartek12321
      Czy posiada ktos moze instrukcje napraw do Jumza w jezyku ? Jakie cisnienie musi byc ustawione na wtryskiwaczach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj