darsonspire

Dotacje na nawadnianie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3038

na razie niewiele ponad 100 osob dostalo decyzje-info z prasy rolniczej


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Możecie mi podpowiedzieć czy wchodzić w temat kopania studni głębinowej (około 30 m) na potrzeby podlewania kiedy tuż obok gospodarstwa może 100-150 metrów ma powstać stacja uzdatniania wody, która będzie zasilała kilka sąsiadujących miejscowości. Interesuje mnie czy ta studnia ze stacji (podejrzewam że mniej jak 100 m to nie będzie) nie obniży poziomu wody w mojej "mini"głębinowej lub nawet tej zwykłej studni którą obecnie posiadam ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 100% woda opadnie. Nie z dnia na dzień  i nie całkiem taka studnia wyschnie ale o wydajności potrzebnej do nawadniania można zapomnieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

czy jest ktoś kto dostał już decyzję o przyznaniu pomocy ? ja wysłałem 2 miesiące temu poprawki i cisza do tej pory to jest kpina ledwo 500 wniosków w skali kraju złożone z czego połowę odrzucili i grzebią się jak muchy w smole!!!ja niewiem czym oni  się tam zajmują, taka sprawa powinna być załatwiona od a do z w ciagu 2 tygodni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Widocznie nie, wczoraj w agrobiznesie byla mowa że powoli agencja wraca do rozpatrywania  spraw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Dnia 21.05.2020 o 06:52, marcin19071980 napisał:

Na 100% woda opadnie. Nie z dnia na dzień  i nie całkiem taka studnia wyschnie ale o wydajności potrzebnej do nawadniania można zapomnieć 

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Czy takowa sytuacja została przez ciebie gdzieś zaobserwowana czy na zasadzie domysłów że tak może się stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak została zaobserwowana w moim własnym gospodarstwie. Moja pierwsza studnia miała 32 matry i służyła przez 15 lat do nawadniania w momencie gdy nastał bum na nawadnia i w promieniu kilkuset metrów wywiercono nowe studnie moja studnia praktycznie w ciągu miesiąca straciła wydajność a poziom wody opadł o 10m.Zaskutkowalo to koniecznością wywiercenia nowej studni o głębokość 76m.Woda w starej studni nadal jest ale co najwyżej 1000l do oprysku później pompa zaczyna strzelać powietrzem. Tyle z mojej obserwacji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

w argentynie chinczycy wykupili setki tysiecy hektarow i nawadniaja soje z glebokosci ponad 300m  i co pare lat musza wiercic glebiej, to samo jest w usa tam juz basen artezyjski ogallala koncza- wiekszy niz polska i za parenascie lat woda sie skonczy-zostan tylko kaktusy i pustynia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Mówisz woda się skończy to gdzie ona się podzieje?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Woda będzie ale w oceanach i morzach więc dla rolnictwa i picia będzie bez użyteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Oceany i morza i inne zbiorniki wodne paruja i stąd biorą się opady i tak w kolko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Wroc do podstawowki bo widze ze do szkoly miales pod górke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, mds212 napisał:

Wroc do podstawowki bo widze ze do szkoly miales pod górke

A czemu tak mu radzisz ? Nie parują te zbiorniki , czy o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

absolwent podstawowki tego nie zrozumie..

co z tego ze paruja - jesli ta woda spada nad samym oceanem lub morzem albo idzie nad lad i na niewielkim terenie intensywnie pada a dalej jest sucho. widzicie ile jest lokalnych powodzi w miejscach gdzie nigdy ich nie bylo..do tego intensywne opady szybko splywaja zamiast wsiakac w ziemie, do tego brak sniegu i mrozu czyli parowanie i wegetacja przez caly rok.

do tego kazdy wzrost sredniorocznej temperatury o 1 stopien powoduje wzrost zapotrzebowa na wode o ok 200 mm opadu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ale stan się chyba zgadza ? W kosmos idzie ?

@jacus specjalnie dla Ciebie , bo Ty po 7 klasach . 😛

OBIEG WODY W PRZYRODZIE | Edukacja domowa, Edukacja

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Macie przedstawiony obieg wody w przyrodzie przedstawiony na dwóch ilustracjach. wody na naszej planecie nigdy nie będzie więcej ani nigdy mniej.poprostu. tak ten swiat jest skonstruowany u nas pada mniej gdzies indziej wiecej ale bilans musi sie zgadzac za jakis czas zmieni sie cyrkulacja powietrza u nas bedzie mokro a gdzies indziej sucho. ja jestem absolwent podstawówki a wy chyba przedszkola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo im się wydaje że jak wypiją trochę wody , to tej wody już nie ma . A co im będziesz tłumaczył . To ignoranty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ja to nawet gimazjum nie skonczyle wiec macie racje....

co z tego ze ta woda bedzie w oceania atlantyckim jak nie bedzie jej na polach i w glebie ???? 

macie swoje lata wiec powinniscie pamietac z mlodych lat gdzie byly jakies stawki, sadzawki bajora a od lat mozna tam sucha noga przejsc, ja dzisiaj sialem nawoz i robilem opryski na polach na ktorych w normalnym roku po takich opadach jak teraz , zaby powinny plywac a nie ciagnik lekko siadac w blocie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz powstanie mała retencja , Widziałem w TVP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Wszystko przez czlowieka. Rzeki zostaly uregulowane, naturalne bagna zostaly osuszone, gdzies kiedys byly bagna teraz sa soiedla domkow jednorodzinnych albo pola uprawne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 28.05.2020 o 22:25, jacus napisał:

macie swoje lata wiec powinniscie pamietac z mlodych lat gdzie byly jakies stawki, sadzawki bajora a od lat mozna tam sucha noga przejsc, ja dzisiaj sialem nawoz i robilem opryski na polach na ktorych w normalnym roku po takich opadach jak teraz , zaby powinny plywac a nie ciagnik lekko siadac w blocie.

Pamiętam z młodych lat jak rzeki w mojej okolicy wysychały całkowicie, a wczoraj próbowałem wjechać z nawozami na pole na górce i zostawiłem koleiny na 30cm, a w zeszłym roku tam była pustynia.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Jak tam wasze wnioski o dofinansowanie? Ja składałem na deszczownie z konsolą i moją sprawa trafiła 3 tygodnie temu do Warszawy narazie bez odzewu, ponieważ agencja ma wątpliwości czy można dofinansować zakup całej deszczowni skoro tylko komputer sterujący i konsola mają wpływ na oszczędność wody (wg. nich tylko komputer i konsola do deszczowni powinny byc dofinansowane a deszczownie powinienem kupić osobno). Powiem wam słów brak. Jak widzę ta parszywa twarz ministra w tv mowiaca o tym ile oni daja na nawadnianie tylko rolnicy nie chca z tego korzystać to mi sie otwiera nóż w kieszeni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez iroo10
      Witam.
      Mam problem z napędem w  nh tl 100. Napęd jest cały czas włączony, nie reaguje na przycisk. Oprócz tego ciągnik ma problem  hamulcami wyciekło trochę płynu z pompki, płyn został uzupełniony. Ciągnik jedzie, ale czuć jakby coś go hamowało. Być może obie awarie są powiązane ponieważ wystąpiły w podobnym okresie. Od czego zacząć poszukiwania przyczyny?
    • Przez Wojtek02055
      Witam poszukuje nowego ciągnika o mocy do 100 km. Muszę sie zmieścić w 175 tysiącach netto. Myślałem nad Deutz fahrem 5100g. Dodam jeszcze że będzie to ciągnik współpracujący z turem
       
    • Przez Wesolymaniek
      Witam Kolegów i prosze o pomoc. chce wymienic pompe w opryskiwaczu Bury Perkoz 600 l lance 12 m . w tej firmie doradzili aby zamontowac teraz pompe Udor Zeta 100 i moje pytanko co myslicie na jej temat. nie znam jej jakiej to produkcji i jaka jakosc cena ok 1600 zł podobno u nich . wogole chce go zmodernizowac bo juz ma 14 latek a pozatym chce go teraz przedewszystkim wykorzystywac przy plantacji truskawki . wiec chce tkaze wymienic filt ssawny rozdzielacz i mysle o takim z zaworem stalocisnieniowym i co myslicie o tym wszystkim???/ pozdrawim i czekam na odzew
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj