darsonspire

Dotacje na nawadnianie

Polecane posty

jacek1296    1682

Nie, po prostu takie info sprzedał mi niekumaty pracownik arimr, dopiero rozmowa z kierownikiem w oparciu o literki pisane wyjaśniła sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdy mam staw i chciałbym kupić deszczownie do niego, to jest jakas szansa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
Dnia 24.10.2019 o 11:58, XTRO napisał:

Też trochę się dowiadywałem na temat tego programu. Z tym ze ja mam studnię wybitą już i chciałbym złożyć tylko na urządzenie. Poszedłem do wód polskich spytać się co i jak. I wedle prawa studnie mam spoko bo nie jest głębsza niż 30m nie muszę nic wyrabiać tak samo łapię się w progu gdzie można zużyć 5m3 i teraz pytanie czy agencja będzie chciała ode mnie te papiery czyli projekt, pozwolenia itd czy nie. Tak naprawdę mi to nie potrzebne zgodnie z prawem to i agencja nie powinna chcieć ale jak będzie to się okaże 

Dolanczam sie do pytania kolegi ? Tylko chyba to nie przejdzie bo kazda studnia ma miec licznik potem zalozony a 5m3 to na deszczowaniu zuzyjesz w 15 min a nie na dobre wiec watpie ze to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

niech zakładają licznik i co z tego, opłata to jakieś groszowe sprawy gorzej z tymi papierami i że długi czas realizacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

słuchaj teraz groszowe a co bedzie za 5 lat wiesz ?? jak bedzie tak dalej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

dokładnie to jest coś za coś :D polska w końcu bedzie tak jak na slowacji  ze wszystkie odry do polski wjechaly jak podnieśli oplaty za wodę ,  polskie wody sa sprzedane   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja ja będą sporo wymyślać i wymagać to ten program odpuszczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

oproznij skrzynke bo na pw chce do cb napisać , albo napisz do mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

A jakie uprawy, może warto o taśmach kroplujących pomyśleć zamiast deszczowni, można do 1/3 wody spokojnie zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, XTRO napisał:

niech zakładają licznik i co z tego, opłata to jakieś groszowe sprawy gorzej z tymi papierami i że długi czas realizacji 

Obecnie 0,10pln/m3.

michał; na pewno potrzebne pozwolenie wodno-prawne, a przy większym poborze wody pewnie też decyzja środowiskowa

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Czyli nie groszowe, bo jedna noc deszczowania przy wydajności 20m3/h, co pozwoli podlać skutecznie około 0,5ha w ciągu jednej nocy daje 16-20zł, przy obecnych suszach, w ciągu jednego sezonu deszczownia może pracować nawet około 40-50 nocy w roku, to daje 750 zł rocznie. Moje obliczenia są dla powierzchni nawadnianej około 5-6 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Beng ! Na etapie składania wniosku potrzebne zatwierdzenie projektu z powiatu oraz DECYZJA ŚRODOWISKOWA Z GMINY ! a to trwa parę miesięcy.. aż mnie korci jak firmy wypełniające wnioski dla rolników twierdzą , że wystarczy tylko zatwierdzony projekt z powiatu.. ( oczywiście nie mówimy o studniach poniżej 10m3 i 1m3 jeśli do 500 m inna studnia jest ) no chyba , że te firmy wiedzą , że ARiMR nie będzie respektować tego przepisu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja czekałem i teraz mam zaświadczenie o braku wnoszenia sprzeciwu do zgłoszenia wodnoprawnego i składam wniosek, więc co się spinasz, było się przygotować zawczasu nie sądzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Nie spinam się skąd takie podejrzenie :D wniosek o zatwierdzenie projektu złożyłem w pierwszych dniach września dziś otrzymałem dopiero odpowiedź bo u nas dużo wniosków. Wcześniej bez tego zatwierdzenia ponoć nie mogłem wnioskować o decyzję z gminy.. co dostałeś ? Chyba decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych przedsięwzięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja zrezygnowałem z tego projektu. Więcej zamoroty niż to warte. Ciekawe jaką teraz opłatę wprowadzą za m2 albo m3, bo nie wierzę że tak wszystko to zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, e2visionamd napisał:

Nie spinam się skąd takie podejrzenie :D wniosek o zatwierdzenie projektu złożyłem w pierwszych dniach września dziś otrzymałem dopiero odpowiedź bo u nas dużo wniosków. Wcześniej bez tego zatwierdzenia ponoć nie mogłem wnioskować o decyzję z gminy.. co dostałeś ? Chyba decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych przedsięwzięcia?

Na wykopanie stawu wystarczy zgłoszenie wodnoprawne. I takowe mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, e2visionamd napisał:

Beng ! Na etapie składania wniosku potrzebne zatwierdzenie projektu z powiatu oraz DECYZJA ŚRODOWISKOWA Z GMINY ! a to trwa parę miesięcy.. aż mnie korci jak firmy wypełniające wnioski dla rolników twierdzą , że wystarczy tylko zatwierdzony projekt z powiatu.. ( oczywiście nie mówimy o studniach poniżej 10m3 i 1m3 jeśli do 500 m inna studnia jest ) no chyba , że te firmy wiedzą , że ARiMR nie będzie respektować tego przepisu..

Będą respektować. Podobno  na wiosnę kolejny nabór. Skąd jesteś? Wiercisz studnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Tak do tego osobno będzie chyba f-k na pompę wraz z osprzętem i osobno na skrzynkę elektryczną. F-k na licznik z kolanami na wyjście z kręgu ( tylko nie wiem jak to ująć ) f-k na samo wiercenie i jest jeszcze kwestia lini przesyłowej czyli rury + hydranty bo nie wiem czy samo zgłoszenie w budowlance wystarczy.. no i rysunek.. pozostają jeszcze kosztorysy na studnie i chyba linie przesyłową a i jeszcze oferta na kopanie pod tę rury ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Najpierw sprawdź, czy źródło wody dla Twojej studni jest dobre, jeśli nie to nie ma dofinansowania.

W skali kraju złożono 14 wniosków, stan na miniony piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Bo większość woli zrobić na nielegalu studnię, bez tych wszystkich operatów wodno-prawnych, bez mówienia co możesz zamontować a co nie, bez wymagań oszczędności wody itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez iroo10
      Witam.
      Mam problem z napędem w  nh tl 100. Napęd jest cały czas włączony, nie reaguje na przycisk. Oprócz tego ciągnik ma problem  hamulcami wyciekło trochę płynu z pompki, płyn został uzupełniony. Ciągnik jedzie, ale czuć jakby coś go hamowało. Być może obie awarie są powiązane ponieważ wystąpiły w podobnym okresie. Od czego zacząć poszukiwania przyczyny?
    • Przez Wojtek02055
      Witam poszukuje nowego ciągnika o mocy do 100 km. Muszę sie zmieścić w 175 tysiącach netto. Myślałem nad Deutz fahrem 5100g. Dodam jeszcze że będzie to ciągnik współpracujący z turem
       
    • Przez Wesolymaniek
      Witam Kolegów i prosze o pomoc. chce wymienic pompe w opryskiwaczu Bury Perkoz 600 l lance 12 m . w tej firmie doradzili aby zamontowac teraz pompe Udor Zeta 100 i moje pytanko co myslicie na jej temat. nie znam jej jakiej to produkcji i jaka jakosc cena ok 1600 zł podobno u nich . wogole chce go zmodernizowac bo juz ma 14 latek a pozatym chce go teraz przedewszystkim wykorzystywac przy plantacji truskawki . wiec chce tkaze wymienic filt ssawny rozdzielacz i mysle o takim z zaworem stalocisnieniowym i co myslicie o tym wszystkim???/ pozdrawim i czekam na odzew
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj