darsonspire

Dotacje na nawadnianie

Polecane posty

Gość   
Gość

Możesz. 

Pewnie będziesz potrzebował przynajmniej umowy dzierżawy tej działki...

Zadzwoń do wód polskich i ci pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

okej :) 

ale najpierw trzeba zacząć od zgłoszenia studni do starostwa czy nie ? :D 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wody polskie to śmiech na sali.

 

Próbowałem w tym tyg. coś załatwić i chyba nic z tego. Mam kilka działek potencjalnie branych pod uwagę na wykonanie stawu. Działki są ,,pod opieką,, 3 Urzędów Nadzoru Wodnego w 3 różnych powiatach i co ciekawe w każdym urzędzie co innego mówią.

 

Cyrk na kółkach. Ustawa o prawie wodnym nie jest zbieżna z ustawą o prawie budowlanym.

 

A aby złożyć wniosek o to dofinansowanie trzeba posiadać wszelkie ostateczne pozwolenia, czyli jest to nie możliwe uzyskać do 22 listopada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak jak piszesz smiech na sali

walczę z gminą o odwodnienie stawu  który jest na mapach od min 50lat  ,w melioracji jest zaznaczony w mapach ,a wody polskie nie maja go w ewidecji

7 minut temu, damianzbr napisał:

Wody polskie to śmiech na sali.

 

Próbowałem w tym tyg. coś załatwić i chyba nic z tego. Mam kilka działek potencjalnie branych pod uwagę na wykonanie stawu. Działki są ,,pod opieką,, 3 Urzędów Nadzoru Wodnego w 3 różnych powiatach i co ciekawe w każdym urzędzie co innego mówią.

 

Cyrk na kółkach. Ustawa o prawie wodnym nie jest zbieżna z ustawą o prawie budowlanym.

 

A aby złożyć wniosek o to dofinansowanie trzeba posiadać wszelkie ostateczne pozwolenia, czyli jest to nie możliwe uzyskać do 22 listopada..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem, ja bym miał ryby, ale ponoć na to zgłoszenie nie można pisać że na ryby tylko po prostu dołek, staw zasilany wodami opadowymi i gruntowymi.

 

A ogólnie te dołki maja wyłapywać wodę wiosną i trzymać ja przed ucieczką do Bałtyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

u mnie staw spełnia  zadznie zbiornika retencyjnego odwadniajac pola i obejscia moje i sąsiadów

4 minuty temu, XTRO napisał:

jakie zadanie spełniałby staw ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jak nie będzie opadów to takie stawy nic nie dadzą. Mamy staw już ze 30 lat. Wody w tym roku jest może z 50 cm, tak niskiego poziomu jeszcze nie było. Jak nie będzie dużo śniegu to znowu cały rok będzie do d*py 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

e gadasz rok rokowi nierówny  ,u mnie podobnie niby wyschniety bo susza ,ale jak rok przypasuje mokry to wylewa na łake  i drogę gminną  i kombinuje jak nadmiaru sie pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

tak, nie pamiętam już żeby w naszym było tyle wody aż po same brzegi. Bodajże z zimy 2015/2016 było z 80% ale wiosna sucha i moment woda uciekała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja trzy lata temu plywalem  tyle byo wody z wiosny  ,ale do czerwca po niej śladu nie było ,

Tomasz słusznie  ,ale watek mój tyczy sie wód polskich  nawiązując do postu Damiana i tak temat zszedł w innym kierunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, XTRO napisał:

jak nie będzie opadów to takie stawy nic nie dadzą. Mamy staw już ze 30 lat. Wody w tym roku jest może z 50 cm, tak niskiego poziomu jeszcze nie było. Jak nie będzie dużo śniegu to znowu cały rok będzie do d*py 

Cały rok przecież nie będzie nie padać.

A gdy pada to płynie szybko do Bałtyku. Taki dołek coś tam wyłapie zawsze i zatrzyma trochę dłużej tu gdzie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witaj Tomaszu😊  walcz- walcz😋

@Damianzbr sama deszczówka nic nie da:) potrzebny ci dobry hydrogeolog (sam tego nie zrobisz-trzeba mieć uprawnienia ;) )           Jeśli nie uzyskałeś pomocy w urzędzie :/ Poszukaj na necie w swojej okolicy -a i terminem się nie przejmuj...będzie następny.

 

Tomasz.. a czemu chcesz go odwadniać? Nie lepiej poprowadzić jakąś drenarke,czy rowy odprowadzające- pomyśleć nad melioracją...jedni stawy chcą i kupe kasy wywalają a Ty masz i nie chcesz...;) 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tess o co ci chodzi?

Niby do czego miałby mi być potrzebny ten hydrogeolog? Niby do czego są potrzebne uprawnienia, przy zgłoszeniu wodno prawnym?

 

Jesteś w dużym błędzie, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żaden hydrogeolog nie jest potrzebny a tym bardziej uprawnienia aby dokonać zgłoszenia wodno prawnego na staw 500m2.

 

I co masz na myśli pisząc że sama deszczówka nic nie da?

 

 

PS:

Czy to ty kiedyś wymyśliłaś teorię że w PL eko się nie opłaca i rynek eko w PL się kurczy jest na wyginięciu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I czar prysł🙂 Powodzenia przecież jesteś taki naj... Nikt nie może mieć innego zdania niż Ty...więc bez zmian 😏 tyle z mojej strony...

I nie przeinaczaj tego co twierdziłam kiedyś sam nie wprowadzaj w błąd nie napisałeś,że chodzi ci o taki staw - i to było pewnie zamierzone ;) 

 

Dobrze..ostatnie moje podejście do Pana uparciucha.. 

Nie skupiaj się nad tym zgłoszeniem- bo to oczywiste ,przeczytaj wniosek...zobacz co wymagają,..i szczerze odpowiedź czy dasz rade sam...wtedy będziesz wiedział,że moja rada nie była atakiem.

W tamtym temacie również nie zrozumiałeś tego co napisałam,ale nie przejmuj się ;) to nie miejsce, a czasu nie mam !

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj już załatwiłem w jednym powiecie zgłoszenie bez hydrologów i całej armii osób z uprawnieniami.

Drugi powiat, a konkretnie Nadzór Wodny jest nie ugięty i wymaga warunków zabudowy na które w tej gminie gdzie planuję staw czeka się 3 miesiące.

Ale to tez już rozkminiłem jak obejść i nie utracić możliwości ubiegania się o to dofinansowanie.

 

I na prawdę nie potrzebuję twoich rad sam sobie świetnie radzę. 

 

A po za tym to nie jest moje zdanie tylko informacje z ustawy tak samo ja wtedy to nie było moje zdanie że eko ma się dobrze tylko dane z GUS.

Patrz ustawę:

rozdział 4 Zgłoszenie wodnoprawne

art. 421 i art. 422. pt. 3

Do zgłoszenia wodnoprawnego dołącza się:

1) mapę sytuacyjno-wysokościową pobraną z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z naniesionym schematem planowanych czynności, robót lub urządzeń wodnych i zasięgiem ich oddziaływania lub inną mapę uwierzytelnioną przez organ państwowej służby geodezyjnej i kartograficznej;
2) odpowiednie szkice lub rysunki;
3) wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku - decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego albo decyzję o warunkach zabudowy, jeżeli są wymagane;
4) zgodę właściciela urządzenia wodnego, które jest niezbędne do wykonania planowanych czynności, robót lub urządzeń wodnych
 
 
Więc
W wydziałach budowlanych w starostwach mówią że warunki zabudowy na taki staw nie są wymagane i w większości Powiatowych Nadzorów Wodnych nie wymagają dostarczenia warunków zabudowy (co potwierdza fakt że w jednym z Powiatowych Nadzorów dzisiaj złożyłem wniosek i stwierdzili że jest kompletny i teraz czekam 30 dni na wydanie informacji o braku wnoszenia sprzeciwu), ale w innym nadzorze gdzie też chciałem złożyć kolejny wniosek, w M. Maz. oczywiście są mądrzejsi od pozostałych sąsiednich powiatów i takowe warunki wymagają.
 

 

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też wymagają. Prawo wodne się zmienia, podobno niedługo nawet do 1000m2 będzie można zrobić zgłoszenie-tak jak teraz na te 500....ale co z tego... prawo budowlane obecnie wymaga warunków zabudowy od 50...więc żeby nie było łatwo...projekt itd...pół roku co najmniej- jak złapie się kogoś kompetentnego, przynajmniej u mnie są takie realia- jeżeli mam złe informacje, to proszę mnie poprawić, sama jestem tym faktem zniesmaczona i poczekam aż przejdzie te 1000...

Ciekawe co na tej informacji zwrotnej  będzie😏

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Też trochę się dowiadywałem na temat tego programu. Z tym ze ja mam studnię wybitą już i chciałbym złożyć tylko na urządzenie. Poszedłem do wód polskich spytać się co i jak. I wedle prawa studnie mam spoko bo nie jest głębsza niż 30m nie muszę nic wyrabiać tak samo łapię się w progu gdzie można zużyć 5m3 i teraz pytanie czy agencja będzie chciała ode mnie te papiery czyli projekt, pozwolenia itd czy nie. Tak naprawdę mi to nie potrzebne zgodnie z prawem to i agencja nie powinna chcieć ale jak będzie to się okaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dla wszystkich planujących studnię głębinową mam radę: przed złożeniem wniosku i załatwianiem papierów sprawdźcie czy źródło wody do waszej studni ma odpowiednią jakość i zasobność. Moja niestety nie ma. Podobnie jest  z istniejącymi studniami, jeżeli nie spełniają kryteriów to nie dokupimy do niej np. nowej deszczowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

JCW dla mojej planowanej studni sprawdziłem w wodach polskich. Próbowałem znaleźć na hydroportalu, ale się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
23 godziny temu, jacek1296 napisał:

Dla wszystkich planujących studnię głębinową mam radę: przed złożeniem wniosku i załatwianiem papierów sprawdźcie czy źródło wody do waszej studni ma odpowiednią jakość i zasobność. Moja niestety nie ma. Podobnie jest  z istniejącymi studniami, jeżeli nie spełniają kryteriów to nie dokupimy do niej np. nowej deszczowni.

Sorry, że cytuję własny post, ale wprowadziłem w błąd. Otóż do istniejącej studni złej jakości będzie można kupić nową deszczownię, ale będą jakieś wymagania. Jakie, nie dopytywałem, bo mnie to nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez iroo10
      Witam.
      Mam problem z napędem w  nh tl 100. Napęd jest cały czas włączony, nie reaguje na przycisk. Oprócz tego ciągnik ma problem  hamulcami wyciekło trochę płynu z pompki, płyn został uzupełniony. Ciągnik jedzie, ale czuć jakby coś go hamowało. Być może obie awarie są powiązane ponieważ wystąpiły w podobnym okresie. Od czego zacząć poszukiwania przyczyny?
    • Przez Wojtek02055
      Witam poszukuje nowego ciągnika o mocy do 100 km. Muszę sie zmieścić w 175 tysiącach netto. Myślałem nad Deutz fahrem 5100g. Dodam jeszcze że będzie to ciągnik współpracujący z turem
       
    • Przez Wesolymaniek
      Witam Kolegów i prosze o pomoc. chce wymienic pompe w opryskiwaczu Bury Perkoz 600 l lance 12 m . w tej firmie doradzili aby zamontowac teraz pompe Udor Zeta 100 i moje pytanko co myslicie na jej temat. nie znam jej jakiej to produkcji i jaka jakosc cena ok 1600 zł podobno u nich . wogole chce go zmodernizowac bo juz ma 14 latek a pozatym chce go teraz przedewszystkim wykorzystywac przy plantacji truskawki . wiec chce tkaze wymienic filt ssawny rozdzielacz i mysle o takim z zaworem stalocisnieniowym i co myslicie o tym wszystkim???/ pozdrawim i czekam na odzew
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj