Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzik    0

Witam mam problem gdyż zauważyłem że ubywa mi oleju we wspomaganiu w proximie 8441. Ponadto zauważyłem ze w silniku tego oleju jest za dużo. Czy olej ze wspomagania może się dostać do silnika? Co mam z tym zrobić.. Z góry dzięki za odpowiedź.

Mateusz22    1

Witam. Nie jest możliwe żeby olej ze wspomagania dostał się do silnika. Może ze wspomagania gdzieś ten olej wycieka... Poszukaj dokładnie ;)

damian95    22

Jest to możliwe ja po wymianie pompy wspomagania w zetorze 7211. Zżerało mi około 1 litra na 1 godzine. Pompa była nowa więc oddałem do naprawy. Widocznie masz coś z pompą.

Wiadomość z agroFakt.pl

jendrek    119

Racja, pompa wspomagania jest przy silniku i bardzo możliwe że np.simering na pompie przepuszcza i olej dostaje się do silnika ;)

7341Zetor    0

uszkodzone simeringi na pompie i olej dostaje się do rozrządu. lepiej to zrób uszkodzisz orbitrol nowy około 1,2tyś zł albo gorzej rozwalisz silnik gdyż te dwa oleje nie są mieszalne

Kondzik    0

Jednak zauważyłem wyciek. Olej wyciekał z instalacji od wspomagania spod jakiegoś czujnika

Filemon2    0

Jest tam czujnik zaniku cisnienia który steruje lampką kontrolną na tablicy.U mnie tez sie rozciekł kiedyś.

kokoman0    59

Nieszkodzi że nowy turbina może być trefna i przez nią olej łyka albo po pierścionkach już.

wlodiw    2

Dajcie już spokój z odpisywaniem na tak nie prawdopodobna głupotę.... połowę stanu oleju mu się podziała... weźcie się zastanówcie...To albo masz czarno i pada deszcz oleju z komina, albo kałuże pod silnikiem, albo z chłodnicy nadmiarem płyn z olejem Ci się leje.... miałem dwa zetory i na 100mth poszło ale najwyżej 100-200ml oleju...

Edytowano przez wlodiw

kokoman0    59

@wlodiw to nie stary zetor tylko nowy a prawda jest taka, że w nowych takie problemy się zdarzają i słyszy się o tym coraz częściej.

jendrek    119

Jak to jest nowy zetor to nie ma co się wypytywać na forum tylko telefon i dzwonić po serwis a oni niech się martwią <_<

zbych    4

Uważam, że pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to napisać zgłoszenie w dwóch egzemplarzach (jeden dla serwisu, a jeden dla Ciebie) to co się dzieje z Twoim Zetorem. Na Twoim egzemplarzu serwis musi się podpisać, że przyjęła do wiadomości - to zazwyczaj działa na nich motywująco :). Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby takie zgłoszenia robić na papierze - w razie czegokolwiek masz podstawę, by się upomnieć o swoje...

bercikoo    0

dzieki zbych zrobie tak jak mowisz zobacze czy to cos da

Edytowano przez bercikoo

kris31    1

Kiedyś robiłem remont silnika w 7245, założyłem komplety naprawcze niby najlepsze bo takie stosuje serwis na remonty. Na początku było ok. Po 80-100 mtg zaczął brać olej tak 1-2l na 10 mtg. To ja go znowu rozebrałem a tam pierścienie sklepane po 1mm. założyłem nowe z jakiejś polskiej firmy i więcej oleju nie dolewałem.

co do tych pierścionków to może one nie były czeskie albo źle się ułorzyły może korbowodów nie dawałeś na maszyne, albo sprzedali ci kit w sklepie, a co do nowego traktora to jakby mi serwis taki kit wciskał że ma tyle prawo oleju przerobić to zatargałbym ciągnik do niego i niech cwaniak sam sobie robi z nim co chce a ja żądam naprawy, jeżeli ci nie będą chcieli pomóc to kontaktuj się z biurem ochrony konkurencji i konsumenta, ewentualnie kontaktuj sie z z pwr lepiej z gazetami farmer lub top agrar, oni są łąsi na takie tematy. a mam pytanie te czerwone literki to jest edycja przez moderatora czy co.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się