magkacz

kontrola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magkacz    0

witam mam mieć kontrolę w gospodarstwie w sprawie bydła co będą sprawdzać prócz kolczyków, paszportów, ksiązki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

miałem to co napisałeś no a kolczyki to wiadomo na bydlęciu , no i rejestr i prawie miałem karę za przemiszczenie ponad 14 dni ale bez się obyło bo mała kwota , 

Ale do tego przyjeżdza lekarz weterynarii 

U kogoś sprawdzali stanowiska wymiary i były za krótkie ale to w ramach czego to nie wiem (jakiej kontroli) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jezeli agencja to ci sprawdza kolczyki czy kazda ma w kazdym uchu jezeli masz braki jedz zloz szybko o duplikaty i wtedy powinno przejsc chyba ze na upierdliwego tragisz. Ja z weterynarii to ci sprawdza wszystko. Mam co roku kontrole (ah ten ich system), u mnie nie mierzyli stanowisk chociaz w innym powiecie slyszalem ze potrafili. Podstawa to zeby wszedzoe bylo czysto, to co uzywasz nawet codziennie lepiej schowac (czego oczy nie widza ...), kolczyki na pierwszy rzut ida. Stcje deratyzacji musisz miec i spis kiedy dokladasz trurki na papierze zrobiony, wpisz z datami wstecz np. co 3 miechy. spis z czego robisz tresciwa kiedy i w jakiej ilosci i faktury za np sruty itp.  Faktury za sprzedaz zwierzat , jak mleko to za mleko plus aktualne badanie, aktualne badanie wody ( to w gminie ci dadza) rachunek ostatni za wode. Szafka na sor, atest opryskiwacza plus twoj kurs( jak atestu nie masz na opryskiwacz to go schow i powiedz ze uslugi najmujesz za to faktur nie musi byc. Ksiegi bydla.  Aha teraz jeszcze wykaz stosowania azotu na pewno zawolaja jak cie obowiązuje

Co do drugiego kolegi to teraz ci mowi ze nic nie dostaniesz ale jak w systemie figuruje spoznieje i to 14 dni to juz sporo to ci % z doplat pojada z automatu i tu biuro powiatowe nie ma nic do gadania. Takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
21 minut temu, ChiquitaB napisał:

Co do drugiego kolegi to teraz ci mowi ze nic nie dostaniesz ale jak w systemie figuruje spoznieje i to 14 dni to juz sporo to ci % z doplat pojada z automatu i tu biuro powiatowe nie ma nic do gadania. Takie życie

mi to chyba w nagrodę za młodego rolnika dali 🤣 , przyjechał weterynarz to zajmował się tylko zwierzętami niczym innym , bajer jeszcze miałem kartkę z rozpiską że wiadra do śruty dezynfekuję 😂 . Ogólnie olałem temat i 5 krów miało po jednym kolczyku , jeden cielak sprzedany ponad 7 dni niezgłoszony , nic nie mierzył , on wet to nie ruszał tematów polowych . No i dał karę 300 zł ale to nie 100 Euro to nie mogą nałożyć bo zlecenie kontroli było z ARIMR . 

Ja zadowolony ale ale na drugi rok powtórka zza biurka czy przemieszczenia się zgadzają i udupili bo znów przemieszczenie ponad pół roku było  😲 ten sam cielak co wcześniej powiatowy lekarz robił kontrolę u tego co kupił cielaka odemnie i sobie przesuneli przemieszczenie 😫 . Jakieś wałki ... a i tym razem za uporczywość bo znó ja zrobiłem przewinienie zabrali sobie 10 % z dopłat 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ja wczoraj też świeżo po kontroli wet.na szczęscie obyło się bez kary ogólnie do bydła się nie czepiał tylko bardziej o dobrostan i że pasze mam na dworzu,siedział u mnie 3 godziny natomiast w protokole napisał że kontrola trwała 2 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jakie pasze masz na dworzu ? Siano czy sianokiszonki że pod drzwiami czy jak ?

 

A kontrola moze i dwa mu zeszła jak do mnie jechał to dzwonił najpierw bo musi w system wklepać że kontrola będzie , potem siedział z godzinę i papiery drukował i dopiero wyjazd , kontrola u też ok 3 godz i znów pojechał do siebie spisać co wpisał 😆 , Chyba że teraz się zmieniło i z laptopem jeżdżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Treściwe typu ziarno kuku,śruta rzepakowa, koncentrat granulowany stoi na paletach a powinno pod dachem. U mnie się od lutego zbierał do kontroli a tak to po staremu masa papierów i tylko krzyżyki stawiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez node3mer
      Przeglądając forum można się natknąć na wiele pytań, typu jak wygląda kontrola młodego rolnika, dopłat bezpośrednich, wzajemniej zgodności itp.
      Pomyślałem sobie, że dobry pogląd na tą sprawę dało by przejrzenie protokołu z przeprowadzonych czynności kontrolnych.
      Szukałem wzorów takich protokołów i nie znalazłem. Da się to gdzieś podejrzeć? A może ktoś swój i by się podzielił - oczywiście wymazując wszystkie dane osobowe. Mnie najbardziej interesowała by kontrola modernizacji gosp. i wzajemnej zgodności. Natomiast sam posiadam z zalesienia. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zeskanować.
       
      A tak na marginesie to chyba nie jest utajnione? jakby iść do arimr to dali by taki czysty protokół??
    • Przez aappaa
      Witam. Miał juz ktoś kontrole z weterynarii ?? jakie były konsekwencje kary w przypadku nieprawidłowości. Byli u mnie niedawno i wykryli kilka niedociągnieć . powiedzieli żebym uzupalnił i przyjadą za tydzień ale bez kary się nie obejdzie.. czego mogę się spodziewać??
    • Przez jareq66
      Witam.
      mam problem z zapalajacą się czerwoną kontrolką w jd 6920S 2002rok( tryb z kropelką w środku strzałkami do środka). wg instukcji jest to kontrolka oznaczająca niskie ciśnienie w skrzyni biegów. Zaczyna migać przeważnie po godzinie, dwóch godz pracy. zdarza się, że miga od razu po zapaleniu zimnego silnika. Następnie po zgaszeniu i zapaleniu ciągnika przez pewien czas nie miga i ponownie zaczyna migać po jakimś czasie. W Ciągniku wymieniłem olej i dwa filtry hydrauliczne- oryginał john deere, stan oleju jest prawie na maximum. myślałem, że wymiana oleju rozwiąże problem, niestety kontrolka dalej miga.Ciągnik pracuje normalnie podczas migającej kontrolki. proszę o pomoc, może ktoś wie jak rozwiązać problem i czy może to być coś poważnego??
    • Przez Hereford
      Witam wszystkich zakładam temat ponieważ nasiliły sie kontrole sadów przez armir .
      Kontrole są skrupulatne a konsekwencje bardzo dotkliwe włącznie z windykacją dopłat w stecz.
      Może ktoś orjentujecie sie co w przypadku jak gdy obsada sie nie zgadza? Ale niekoniecznie z winy rolnika? ( zwierzyna,susza)
    • Przez kakus19
      witam co sprawdzaj podczas takiej kontroli?chodzi mi o faktury bo mam duzo podopisywane srodków i nie wiem czy dawac to do ksiegowej:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj