Polecane posty

Szary12    2

Witam

U was też tak atakuje grzyb na zboża ? Chodzi mi głównie o woj. Południowe i Zachodnie gdzie wegetacja działa już bardzo mocno ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też atak ale tylko na własny materiał siewny, najwidoczniej za słabo zaprawiłem, z kwalfikatem problemu nie ma. Wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

u mnie w łódzkim też atakuje i kwalifikat i swoje a zaprawione wszystko. Kiedy robicie ochrone od grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szary12    2
58 minut temu, pawel_rawa napisał:

u mnie w łódzkim też atakuje i kwalifikat i swoje a zaprawione wszystko. Kiedy robicie ochrone od grzyba?

Ja dzisiaj i wczoraj pryskałem juz wszystkie kawałki grzyb bardzo szybko się rozprzestrzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

ja uderze w poniedziałek albo wtorek bo jeszcze regulacje rzepaku musze zrobić ale w tym roku to masakra jest na oziminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szary12    2
2 minuty temu, pawel_rawa napisał:

ja uderze w poniedziałek albo wtorek bo jeszcze regulacje rzepaku musze zrobić ale w tym roku to masakra jest na oziminach

I pewnie rok będzie sprzyjający a pszenice przez grzyby wymęczone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie zauważyłem na liściach takie żółte plamy czy to porażenie grzybem ? W jakiej fazie według was jest ta pszenica kiedy opryskać na grzyb i czym i kiedy skrócić ? 

IMG_20190401_181845.jpg

IMG_20190401_181640.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
2 minuty temu, pawel_rawa napisał:

ja daje 1l topsin i 0,1l kendo

stosowałeś już czy pierwszy raz, a T2 ewentualnie, ponieważ T3 nie planuję :)

7 minut temu, MateuszImiołek napisał:

Witam u mnie zauważyłem na liściach takie żółte plamy czy to porażenie grzybem ? W jakiej fazie według was jest ta pszenica kiedy opryskać na grzyb i czym i kiedy skrócić ? 

IMG_20190401_181845.jpg

IMG_20190401_181640.jpg

nie jestem pewny ale chyba septorioza liści i brunatna plamistość liści, jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

będe pryskał jutro albo w środe na t2 nie wiem co dam bo zawsze pryskałem raz a w tym roku grzyb atakuje jak nigdy a ta mieszanka topsin i kendo trzyma naprawde długo bo nawet przez 2 miesiące nic nie wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

aha no ja pod koniec tygodnia jesli coś kupie do tego czasu, dopiero ma pogoda byc w miare odpowiednia koło czwartku-piatku.  Czyli nie wiem czy nie kupić tego co mówisz, jeśli sprawdzone, cenowo tez nie ma tragedii.

ale to kendo to jest co sadów :D :) jabłoń, grusza, winorośl xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szary12    2
1 godzinę temu, pablo266 napisał:

stosowałeś już czy pierwszy raz, a T2 ewentualnie, ponieważ T3 nie planuję :)

nie jestem pewny ale chyba septorioza liści i brunatna plamistość liści, jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

i prawdopodobnie mączniak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian6830
      Część 
      Jestem można powiedzieć nowy w tym temacie więc proszę się nie śmiać jak to pytanie będzie głupie Ale.. czy ten środek będzie dobry na zabieg t2 w pszenżycie? 
      A, i tak wgl kiedy wykonuje się ten zabieg ?
      Czy mogę pryskac tym seguris zawsze kiedy zobaczę chorobę czy np. Można pryskac tylko do jakiejś fazy wzrostu ?
      Z góry dzięki za pomoc !!!


    • Przez Lasly
      Pomocy co to może być? I najważniejsze co dalej? 

    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj