Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jestem absolwentem technikum mechanizacji rolnictwa, chciałbym pójść na studia rolnicze lecz nie wiem jaki kierunek wybrać, chcę pójść na studia stacjonarne a miasta które mnie interesują to Białystok, Siedlce, Lublin. Na maturze zawałem polski, angielski, geografię i matematykę. Rolnictwo nie jest mi obce ponieważ rodzice posiadają gospodarstwo. 

 

- jakie są wymagania na poszczególne kierunki ?

Proszę o opinie tych którzy studiowali rolnicze kierunki.

Edytowano przez BrodackiMicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek3249    2

Kierunek zależy od zainteresowań, czy bardziej chcesz iść w agrotechnikę (rolnictwo) czy mechanizacje (technika rolnicza i leśna). Co do wymagań to np. w Szczecinie na ZUT ciężko o osoby by otworzyć kierunek także wymagań za dużych nie ma(ale geografia mile widziana zawsze), poziom kształcenia ok w przypadku Szczecina, ale praktyki mało na studiach, szczególnie odnośnie śor. Ja skończyłem niedawno rolnictwo, teraz robię magisterkę też z rolnictwa, wszystko zaocznie (ogólnie polecam bardziej zaoczne), plus studiów rolniczych taki że łatwo o pracę dosyć bo wszechstronnie uzdolniony wychodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaksymilianStefański
      Siał może ktoś z państwa odmiany kukurydzy  marki Pioneer: P8400, P8821, P8329, P8500, P8816? Na jakim poziomie plonowały w tym roku, na jakich glebach się sprawdziły?
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma John Deere 2130. 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684
       
    • Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj