Zaloguj się, aby obserwować  
nerdy111

Łożyska w prasach JD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nerdy111    0

Witam!

 

Mam do znających tematykę pytanie odnośnie łożysk w prasach pasowych John Deere. Czy wszystkie łozyska muszą być idealne? czy jak jakies ma delikatny luz to nic sie nie dzieje? Kiedy łożysko jest kategorycznie do wymiany?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wydaje mi sie że jak rozleci się koszyczek to wtedy już obowiązkowo należy zmienić łożysko, ale ja np. jeśli jest taka możliwość i nie ma ryzyka jakiejś dalszej awarii to czekam aż kulki powypadają :) :) poprostu sporo łatwiej sie wymienia takie łożysko > a raczej zdejmuje szalki ;)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

czekaj na to aż sie łożyska rozwalą to nie daj boże ci się prasa zapali w słomie i takie będą skutki więc na wymianie łożysk bym nie oszczędzał i nie ryzykował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@coffey23 ja napisałem "jeśli jest taka możliwość i nie ma ryzyka jakiejś dalszej awarii to czekam aż kulki powypadają " jak np. robie sianokiszonke i niema dużo do prasowania to czekam aż sie rozwalą , ale np. w słomie to jeśli bym tylko widział że jakieś łożysko boli* to bym oczywiście odrazu zmieniał , bo nawet w sianokiszonce jak sie prasuje to przynajmniej u mnie ściany te boczne komory są gorące!! w słomie pewnie by sie tak nie nagrzały ale jeśli jakieś łożysko byłoby rozwalone to wydaje mi sie że jakiś pożar byłby raczej gwarantowany . Ah może rzeczywiście dobrze napisałeś bo nie wspomniałem o nagrzewaniu sie obudowy itd. a czasami czytając to forum to można nieźle sie uśmiać np jak jeden koleś nie będe pisał który pytał sie gdzie sie zakłada przeciw wage to tura >> jeden odpisał żę na tuz-a sie zakłada :) a ja jeszzce dopisałem że na tylnego tuz-a żeby przypadkiem komuś do głowy nie przyszło zakładać przeciw wage na przedniego tuz-a ;) . Tak więc reasumując prasować słome z rozlatującym się łożyskiem to zdecydowanie zły pomysł.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Zdecydowanie nie ma na co czekać tylko wymieniać łożysko. Na postoju jesteś wstanie kontrolować sytuację, ale na pewno nie w czasie pracy. Możesz tylko bardziej w koszty pójść. A mówisz o tych łożyskach sześciokątnych??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

Tak tak ;) o tych sześciokątnych - mam dwa niepewne łozyska - na jednym wyczuwam lekki luz jak ruszam wałkiem, a drugie jest gorsze, bo jak nim potrząsam w ręce to trochę tak jakby dzwoni - poprostu czuć ze ma luz, więc sądze ze to napewno do wymiany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Wymień je nie ma co czekać. Nie są aż tak drobie chyba o ile dobrze pamiętam tylko nie wiem ile będziesz musiał czekać na zamówienie


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj