Polecane posty

michal009    6

Proszę o uwagę na co zwrócić uwagę podczas oglądania przed zakupem Zetora 8441? 

Planuję zakup tego ciągnika i w najbliższym czasie wybieram się obejrzeć kilka modeli. Z racji, że nie miałem takiego, ani podobnego modelu, zdjęcia ze wskazanymi miejscami do sprawdzenia mile widziane. Pytam co mogę sprawdzić samemu, bo jak już wytypuję konkretny egzemplarz, to zabiorę ze sobą mechanika i niech jeszcze zerknie fachowym okiem. 

michal_19    7

To jest chyba traktor bez typowych usterek, sprawdź czy wyjscia pneumatyczne do hamulców nie puszczają, wał napędowy pod traktorem czy nie ma dużych luzow na koncowkach (frezach) i nie powoduje brzeczenia podczas jazdy. 

• Like 1

wojtal24    379

dobre "sprawdź wyjście pneumatyczne do hamulców" t😃😃😃😃😃 sprawdz cisnienie oleju w silniku w hydraulice sprawdź sprzęgło bo to chyba słaba strona zetora sprawdź napędy blokady luzy w kołach na osi przedni napęd wal czy nie ma luzów sprawdź pod obciążeniem podnośnik i wom i sprzęgło womu zobacz jak wchodzą wszystkie biegi czy nie zgrzytaja czy dobrze wchodzą czy nie wyskakują hamulce pojezdzij czy nic nie puka nie stuka nie trze sie rozgrzej olej w silniku. sprawdź czy wzmacniacz polbiegi dobrze pracuja zajrzyj pod kokpit z zegarami czy instalacja nie popalona stan opon i rocznik

• Like 1

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

michal009    6

Dzięki za wszelkie porady. 

Obejrzałem ostatnio kilka Proxim 8441. Ogólnie ciągniki ok, tylko raczej miałem wrażenie, że z liczników im parę mth znikneło. 😀 Przynajmniej z tej, którą byłem najbardziej zainteresowany. 

Po rozmowie ze znajomymi, jednak namawiają mnie na coś mocniejszego. Jak patrzę po maszynach, to pomiędzy talerzówka 2,5m i 3m, nie ma dużych różnic.

Teraz pytanie, czy nie lepiej wziąć i szukać forterry 105-115KM? Zwłaszcza, że w cenie ciąfnikl znacznych różnic nie ma.  Jak patrzę po maszynach, to pomiędzy talerzówka 2,5m i 3m, nie ma dużych różnic.

Jak wygląda awaryjność podnośnika elektrohydraulicznego, w porównaniu do mechanicznego w Proximie?  Jak to jest z tą skrzynią w forterrach (tzn czy bać się tych półbiegów)? Czy dużo droższy będzie serwis i naprawy w porównaniu z 8441? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pajej
      Witam czym sie róźnia opryskiwacze caruelle optima od media, na co zwracać uwage przy zakupie, jak sprawdzic czy poprawnie komp działa i czy te opryskiwacze godne sa uwagi?
    • Przez Adam2332
      Witam wszystkich zgromadzonych!!
      Mam problem od nośnie pneumatyki w zetorze 8441. Od kupna nie mam poprowadzonych Hamulców do przyczep i nie wiem jak je poprowadzić w ciągniku??

• Przez Historyk
      Witam, mój Zetor 7011 kopci na niebiesko. Moc jest, wkręca się w obroty, aż miło spojrzeć. Czytałem o tym, że olej dostaje się do ropy i stąd ta barwa. Jednak silnik nie wydaje się "jeść" oleju, stan jego jest stabilny.
      Co mogę zrobić by pozbyć się tego problemu?
      Jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy?
    • Przez Maikel1987
      W sobotę jadę obejrzeć case 5120 z 93roku . Powiedzie  na co zwrócić uwagę przy oględzinach żeby się nie nadziac  na coś . On za nie go chce 49 tys zł . Niby jest cały sprawny bez wycieków. I czy w ogóle polecacie zakup takiego ciągnika ? 
    • Przez Mares
      Cześć wszystkim. Chcemy kupić górny zaczep do zetora 7341 tylko nie wiemy jaki. Głównie jest potrzebny do beczkowozu 5tys litrów. Do tej pory beczka była ciągana zetorem 5245 i 6245 na zaczepie od c360 (ciągamy tak od ponad 12lat). Niedawno się dowiedziałem, że zaczep od c360 nie jest przystosowany do takiego obciążenia pionowego, nie wiem jakie może być na nim max obciążenie ? W związku z tym myślimy nad innym zaczepem. Oryginalny zetorowski z regulacją góra/dół kosztuje około 2700zł, także trochę drogo. Znaleźliśmy za 500zł taki jak w załączniku, ale czy on się nada do beczki ? Jest tak samo mocowany jak od c360, na 6 śrub do mostu, ale za to dalej jest wysunięty przez co śruby by były bardziej obciążone pionowo. Ktoś z was ma taki zaczep i może coś o nim powiedzieć ? Albo ma jakąś inną propozycję ? 
      Zaczep

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.