Polecane posty

michal009    27

Proszę o uwagę na co zwrócić uwagę podczas oglądania przed zakupem Zetora 8441? 

 

Planuję zakup tego ciągnika i w najbliższym czasie wybieram się obejrzeć kilka modeli. Z racji, że nie miałem takiego, ani podobnego modelu, zdjęcia ze wskazanymi miejscami do sprawdzenia mile widziane. Pytam co mogę sprawdzić samemu, bo jak już wytypuję konkretny egzemplarz, to zabiorę ze sobą mechanika i niech jeszcze zerknie fachowym okiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

To jest chyba traktor bez typowych usterek, sprawdź czy wyjscia pneumatyczne do hamulców nie puszczają, wał napędowy pod traktorem czy nie ma dużych luzow na koncowkach (frezach) i nie powoduje brzeczenia podczas jazdy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

dobre "sprawdź wyjście pneumatyczne do hamulców" t😃😃😃😃😃 sprawdz cisnienie oleju w silniku w hydraulice sprawdź sprzęgło bo to chyba słaba strona zetora sprawdź napędy blokady luzy w kołach na osi przedni napęd wal czy nie ma luzów sprawdź pod obciążeniem podnośnik i wom i sprzęgło womu zobacz jak wchodzą wszystkie biegi czy nie zgrzytaja czy dobrze wchodzą czy nie wyskakują hamulce pojezdzij czy nic nie puka nie stuka nie trze sie rozgrzej olej w silniku. sprawdź czy wzmacniacz polbiegi dobrze pracuja zajrzyj pod kokpit z zegarami czy instalacja nie popalona stan opon i rocznik

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Dzięki za wszelkie porady. 

Obejrzałem ostatnio kilka Proxim 8441. Ogólnie ciągniki ok, tylko raczej miałem wrażenie, że z liczników im parę mth znikneło. 😀 Przynajmniej z tej, którą byłem najbardziej zainteresowany. 

 

Po rozmowie ze znajomymi, jednak namawiają mnie na coś mocniejszego. Jak patrzę po maszynach, to pomiędzy talerzówka 2,5m i 3m, nie ma dużych różnic.

 

Teraz pytanie, czy nie lepiej wziąć i szukać forterry 105-115KM? Zwłaszcza, że w cenie ciąfnikl znacznych różnic nie ma.  Jak patrzę po maszynach, to pomiędzy talerzówka 2,5m i 3m, nie ma dużych różnic.

 

Jak wygląda awaryjność podnośnika elektrohydraulicznego, w porównaniu do mechanicznego w Proximie?  Jak to jest z tą skrzynią w forterrach (tzn czy bać się tych półbiegów)? Czy dużo droższy będzie serwis i naprawy w porównaniu z 8441? 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Znalazłem zetora Proximę 85 i mam zamiar go kupić. Tylko, w śród dotychczas oglądanych (ale Proxima Plus) miały takie siłowniki podnośnika jak we Fronterrach. Ten ma 2, ale nieco cieńsze. Jaki może być udźwig podnośnika? Boję się, żeby nie miał 3200 (niby jest tylko w Proximie 65) tylko chociaż 4100, bo w planach talerzówka 2,5 metra z hydro-pakiem. Czy da radę takiemu sprzętowi? 

 

 

Edit. 

Sorki, że sopiero teraz odpisuję, ale żniwa...

Więc na zamknięcie tematu się pochwalę:

Zakupiłem Proximę 85 - wybrałem dlatego, że bałem się podnośnika elektryczno-hydraulicznego w Forterze. Druga sprawa, co teraz widzę, to bym miał wszędzie problem, ponieważ Proximę ledwo sie mieszczę. Z przyczepami (D44 i D35)  pełnymi pszenżyta (10ton) ma co robić po naszych górkach. Z broną talerzową 2,5 m śmiga aż miło. Hydropaka do brony nie brałem, bo pewnie bym fruwał po drodze i polu, a nie jechał. Pług 4x40 już czeka i pewnie koło soboty ruszy w pole. 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitoldWarsicki
      Czy maska z tworzywa jakie miały Zetorki 3320 podejdzie do Zetora starszej serii 4718 bądź coś podobnego
      orazczy maska 5340 będzie pasować do 5718. Orientujecie się panowie gdzie bym mógł kupić takie maski, mogą być nowe.
      zgóry dziękuję
       
    • Przez ŁukaszRokowski
      Witam jaki plug do zetora 5211 interesuje mnie lekki plug 3 służbowy obrotowy np lemken jak sie to sprawuje proszę o odpowiedź pozdrawiam
    • Przez Damians88
      Witam,
      W najbliższym czasie chciałbym zakupić ciągnik Zetor o mocy w przedziale od 60 do 90km. Koniecznie z napędem 4x4. Mile widziany byłby również TUR. Rocznik powyżej 2004. 
      Może to być np.
      5340,
      6340, 
      7340,
      Proxima 6441,
      Proxima 7441,
      Proxima 75,
      Proxima 80,
      Jestem z woj. Lubelskiego, ale mogę dojechać w każde miejsce w Polsce.
      Proszę o kontakt również osoby zajmujące się sprowadzaniem traktorów z zagranicy.
      tel. 661 332 309
    • Przez Luki1988
      Witajcie.
      Czy ktoś z forumowiczów zakładał plastikowe błotniki na przednie koła mając tura?
      W tej chwili mam metalowe ursusoskie na pół gumowane i skrócone do połowy bo ich masywne mocowanie przeszkadzało po założeniu tura.
      Ciekawy jestem jakby to było na plastikach.
       
    • Przez Mlodyx98
      Witam. Ojciec szuka ciagnika i znalaz w ogloszeniu zetorka 8441 co o nim powiecie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj