mtz55

Kupno ziemi będąc rencista

Polecane posty

mtz55    75

WITAM ostatnio  słyszałem o sytuacji że rolnik bedacy na rencie na jeden dzień stał sie rolnikiem A nastepnie kupil pole. Po czym w ten sam dzień zostal rencista, akcja mial miejsce w 2015 albo 2016 .Czy to wszystko jest możliwe w tym kraju? 

Dodam że o płatności sklada inna osoba niezwiązana z nim.. 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Płatności nie mają nic wspólnego z ubezpieczeniem w KRUS czy ZUS. Za bardzo nie rozumiem reszty Twojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

to doszles czy slyszales? a wczesniej nie dochodziles ze tylko ostatnio doszles? to moze wizyta u specjalisty? teraz poważnie na rencie czy na emeryturze na normalnej emeryturze powyzej 65roku życia można normalnie gospodarzyc i kupowac ziemie. a u mnie w rodzinie w tym roku byl taki przypadek ze kuzyn który jest na rencie chorobowej w KRUS dostał w spadku 6ha i prawnik mu powiedział ze chodź ma rentę chorobowa ale nie zwalnia go to z możliwości posiadania ziemi bo może mu zona i dzieci pomagać w prowadzeniu gospodarstwa on akurat na drugi dzień dal ziemie w dzierżawę. Wiec pewnie wszystko jest możliwe bo przepisy do końca nie sa jasne i każdy dobry prawnik szuka luki prawnej nawet na wcześniejszej emeryturze 60-65lat (mezczyzna) może posiadać do 0,4ha na własne potrzeby wiec musisz dopytać o ta plotkę to będziesz wiedział więcej a może napiszesz donos na gościa o którym piszesz😉


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

To nie chodzi o donos bo chcemy ta ziemie uprawiac i niewiadomo jak z jej stanem prawnym bo pan chce umowe na 10 lat . Okaze sie ze za rok przyjdzie kowr i ta ziemie zabierze,a ladny kawalek bo 20 ha w kawalku. Dodam ze ziemia kupiona przez 35 latka na rencie od osoby prywatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

to przy podpisywaniu umowy u notariusza czy w gminie właściciel musi się okazac aktem własności to w czym masz problem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez barszczyk
      Witam.
       
      W tym roku kończę liceum i wybieram się na studia rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć ile otrzymam wiedzy praktycznej na SGGW - kierunek rolnictwo, UP w Poznaniu - rolnictwo i UP we Wrocławiu - rolnictwo lub technika rolnicza i leśna. Będę miał po tych studiach uprawnienia rolnicze?
      Druga sprawa - po studiach chciałbym zakupić gospodarstwo rolne. Prawdopodobnie w innym województwie. Jak wygląda sprawa z możliwością takiego zakupu i kredytem na młodego rolnika?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj