VARIO

Czy jest rozsiewacz na przedni TUZ?

Polecane posty

VARIO    22

Czy jest rozsiewacz na przedni tuz z możliwością zmiany szer.roboczej na 4-4,5 metra bardzo by to upraszczało prace w gospodarstwie. unia grup robi tylko 3 i 4 metrówki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale to wcale nie skompilowana maszyna można poszerzyć zwłaszcza na zamówienie ;) chodzi o taką jak siewnik do zboża kółkami wybiera nawóz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mój sąsiad ma taki zbity z desek do osiemdziesiatki, a z tyłu ciąga lekką bronę 3metrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja mam zamiar kupić sobie agregat uprawowo siewny oczywiście wraz z siewnikiem i tak sobie myślałem że starego poznaniak nie będe sprzedawał bo ile by mi ktoś za niego dał>> grosze, tylko sobie ramiona dorobie redlice odepne i bach na przedni tuz i siewnik do nawozu jak znalazł :D


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym dodał jakieś zęby, aby wstępnie wymieszać ziemie za nawozem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja mam zamiar kupić sobie agregat uprawowo siewny oczywiście wraz z siewnikiem i tak sobie myślałem że starego poznaniak nie będe sprzedawał bo ile by mi ktoś za niego dał>> grosze, tylko sobie ramiona dorobie redlice odepne i bach na przedni tuz i siewnik do nawozu jak znalazł :D

no i będzie to siało w miarę równo tzn da się ustawić tak poznaniaka żeby siał np. 90kg saletry /ha?

ja to siałem zboże zmieszane z nawozem w skrzyni siewnika i o ile szło to super w konnym siewniku to już w poznaniaku kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu w Poznaniaku nie szło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

odświeżam temat

 

 

zbliża się wiosna więc trzeba coś wymyśle na przedniego tuza. Planuję jakiś siewnik 3m.Tylko nie wiem jaki i jak zrobić napęd.Macie jakieś pomysł fotki to bardzo bym prosił dopóki zima trwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Według mnie na rozsiewacz na przód nada się vicon ps 602,wystarczy skrócić rurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

kolego a moze naped od koła kopiującego podnoszonego na uwrociach za pomocą siłownika? podobne rozwiązanie jak w siewniku zbożowym? Będziesz mieć dawkę ściśle zależną od prędkości.

Pytanie tylko czy nawóz nie będzie się kruszyć w skrzyni od aparatów wysiewających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Moim zdaniem rozsiewacz który polecam + orbitrol wydaje się najtańszy i praktyczny w ps 602mieszadło pracuje prawo -lewo więc można siać nawet wapno ,a napęd przez silnik hydrauliczny podpatrzyłem u drogowców zakładają takie do walców i posypują grysikiem gorący asfalt przed wałowaniem piękna robota :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj