Polecane posty

Witam panowie kupuje cieleta 

Byczki tygodniowe  oraz jaloszki 2 sztuki takie już co zaczynają pobierać pasze 

I tu pytanie dla tych tygodniowych do białe mleko  kupie 

A wacham  się co zrobić  z tymi starszymi czy dać im też białego mleka czy juź te  kakao dla starszych 

Jak białe  mleko wypije nic im nie będzie?  

 

Edytowano przez MarcinKoczewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

D**y im nie rozerwie, a masz możliwość przygotowywać osobno w wiadrach dla każdej sztuki?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bartek933 napisał:

D**y im nie rozerwie, a masz możliwość przygotowywać osobno w wiadrach dla każdej sztuki?

Tak ale nie bede żałował kupie chyba worek białego i worek tego kakako  

Milsan z sano  jakieś opinie ? 

Teraz jeszcze są u gospodarza  piją mleko od krowy ile dac mleka tym tyg na pierwszy raz około 2 l ? 

Tym starszym tez dużo nie ma co dawać  2 z kawałkiem?  Czekam na opinie .

Edytowano przez MarcinKoczewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moim zdaniem, co  nie oznacza że masz tak robić. To na dzień dobry nie dawaj im mleka a np. elektrolity. Małe cielęta pój 3x dziennie a jak podrosną 2x dziennie o stałych godzinach. Dawka mleka wg. zaleceń producenta w ciepłej a nie gorącej wodzie. A i żeby wiadra były czyste, mleko dobrze wymieszane a pomieszczenie dla nich najlepiej wybielone


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bartek933 napisał:

Moim zdaniem, co  nie oznacza że masz tak robić. To na dzień dobry nie dawaj im mleka a np. elektrolity. Małe cielęta pój 3x dziennie a jak podrosną 2x dziennie o stałych godzinach. Dawka mleka wg. zaleceń producenta w ciepłej a nie gorącej wodzie. A i żeby wiadra były czyste, mleko dobrze wymieszane a pomieszczenie dla nich najlepiej wybielone

Rozmawiałem  z weterynarzem  to mówił ze nie można podać elektrolitu  jak nie ma potrzeby ewentualnie  do mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Te starsze w jakim wieku są ? Spytaj poprzedniego właściciela ile razy dziennie poi.  Piją mleko z wiadra  czy doją krowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Najczęściej stres po podróży i nowe mleko zaraz równa się biegunka, lepiej już je przegłodzić samą wodą pierwszy raz 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bartek933 napisał:

Najczęściej stres po podróży i nowe mleko zaraz równa się biegunka, lepiej już je przegłodzić samą wodą pierwszy raz 

A jak dam mniej mleka i do tego elektrolit ?

18 minut temu, dsbh napisał:

Te starsze w jakim wieku są ? Spytaj poprzedniego właściciela ile razy dziennie poi.  Piją mleko z wiadra  czy doją krowę?

Te starsze piją z wiadra normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Jeżeli piły wcześniej mleko a dasz wodę czy preparat to biegunka i tak może wystąpić. Po transporcie poję dopiero wieczorem 2 l. Potem 3 razy dziennie po 2 l. Wraz z wiekiem zwiększam. Wiadomo lepiej dać mniej jak za dużo,trzeba obserwować. Mleko Sprayfo -czerwone od 3 dnia potem zielone od 2 tyg. i na koniec pomarańczowe od 3 tyg..Tak to u mnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, MarcinKoczewski napisał:

Witam panowie kupuje cieleta 

Byczki tygodniowe  oraz jaloszki 2 sztuki takie już co zaczynają pobierać pasze 

I tu pytanie dla tych tygodniowych do białe mleko  kupie 

A wacham  się co zrobić  z tymi starszymi czy dać im też białego mleka czy juź te  kakao dla starszych 

Jak białe  mleko wypije nic im nie będzie?  

 

robiłeś coś kiedyś przy bydle ??

19 godzin temu, MarcinKoczewski napisał:

Rozmawiałem  z weterynarzem  to mówił ze nie można podać elektrolitu  jak nie ma potrzeby ewentualnie  do mleka 

-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj, nie będzie problemu jeśli starszym dasz mleko dla młodszych, a jakbyś zrobił odwrotnie to mogą się pochorować. Jak nigdy nie piły mlekopanu to nie zaczynaj od takiego który ma jakiś dodatek włókna, bo Ci cały kojec obsrają, i to kurde będzie strzelać pod ciśnieniem.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Wodę zamiast mleka absolutnie NIE! Też kupuje cieleta od kilku gospodarzy i jeśli piły preparat mlekozastępczy kupuje taki sam jeśli nie to przykładowo cielaki 7dniowe kupuje mleko z lnb od 3 dni i naprawdę jest to świetne mleko. Kosztuje 135zl ale o weterynarzu i biegunce zapomnisz. Lepiej dać im troszkę słabsze tzn do mniejszych  wiadomo zmiana klimatu zmiana mleka (jeśli owa nastąpi) itp. Jeśli przykładowo maja po 2 tyg a piły mleko krowie biorę mleko od 7 dni z siemiem również z lnb i jest wszystko ok. Wiadomo dzień dwa kał nieraz jest troszkę inny ale to normalka i cielaki rosną jak pszenica po deszczu. Kiedyś kupiłem i właśnie miały chyba bo 3 tyg i piły juz milsan z sano to kupiłem im to samo problemów nie było bo w sumie nie było do tego podstaw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magiq123    0
Dnia 25.03.2019 o 17:26, MarcinKoczewski napisał:

Witam panowie kupuje cieleta 

Byczki tygodniowe  oraz jaloszki 2 sztuki takie już co zaczynają pobierać pasze 

I tu pytanie dla tych tygodniowych do białe mleko  kupie 

A wacham  się co zrobić  z tymi starszymi czy dać im też białego mleka czy juź te  kakao dla starszych 

Jak białe  mleko wypije nic im nie będzie?  

 

Nic nie bedzie te mleko białe ma wiecej skladników odzywczych i lepiej beda ci na tym rosly niz na tej serwatce z proszkowanej z dodatkiem siemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kalwas
      Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami  
       
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez zyz1o
      Witam tak jak w temacie czym to leczyc halocur slabo dziala ;/ jak sobie z tym dziadostwem radzicie ? 
    • Przez archi106
      W jakich bankach korzystacie z ktedytu na zakup i na jakich warunkach ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj