Polecane posty

adamos012    16
Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Ja mam oba wycięte. Moja co prawda ma 2m i jest dociazona ale ładnie kroi sciernisko a po wschodach samosiewow kryje aż za dobrze. Trudno mi określić jaka rolę pełnia te wycięcia na drugim rzędzie ale u mnie są i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dać da radę, ale z 1,6m szybciej polecisz to raz, w razie gdy nie będzie chciała wchodzić dociążysz i też nie będzie problemu z uciagnieciem tego w przeciwieństwie do 1,8m.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mówię o dociążeniu broni. Jak jest twardo i dociążysz to przy 1,6m trzeba kontrować bo stawia bokiem. Moje zdanie jest takie że lepiej pracuje mi się 1,6m niż 1,8m. Twój wybór to już inny sprawa.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
agrofoto1 napisał:

Ja mam oba wycięte. Moja co prawda ma 2m i jest dociazona ale ładnie kroi sciernisko a po wschodach samosiewow kryje aż za dobrze. Trudno mi określić jaka rolę pełnia te wycięcia na drugim rzędzie ale u mnie są i działa.

A czy też pracujesz tą broną 2 m ursusem C 360 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

Pełne talerze nie spisują się najlepiej na zwięzłych glebach. Mam jedne i drugie i zdecydowanie polecam wyciete. A co do szerokości to mam 2m. 3P dawal rade 3/2 bieg ale chcąc dobrze dociążyć w trudniejszych warunkach to już trochę gorzej ze stabilnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Pracowałem przez 4 sezony c360 z AKPIL V2 x 10 talerzy (2,2m) na 3 podporami 530kg a jak sucho to dokładałem Ok. 150kg dociążenia. Na piachu trzeba było trzymać na podnośniku. C360 na sciernisku dawała radę uprawić prawie jak podorywka. Po oranym było już za ciężko. 

Maszyna (2014r) obecnie do sprzedania - wymiana parku maszynowego na większy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kellyq
      Hej, noszę się z zamiarem kupienia zwykłej talerzówki 3,15 w układzie X i dołożeniu do tego podwójnego wału strunowego. Jak myślicie nadaje się to do uprawy przedsiewnej rzepaku, zbóż, warzyw? Mam do uprawy jeszcze kultywator 2.10m z podwójnymi wałkami ale to muszę się mordować z c330. A tak to bym zapiął większy ciągnik i heja. Talerzówki na ściernie nie mam więc to by był niejako podwójne wykorzystanie tej talerzówki. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę się doszukać info jak wygląda pole po takiej uprawie.
      Pomożecie? 
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem na kupnie nowej brony talerzowej do 20tys 
      Brona ma współpracować z ciągnikiem T5 85 HD utility (stara T4) waga ok 4t 
      Chodzi mi o uprawę ziemi dość ciężkiej po orce lub nawet sama brona na łąkę i siew trawy 
    • Przez Kacper257
      Witam czy jest ktoś posiadaczem tej borny  ?
      Chodzi mi ogólnie o markę i jak ta brona się spisuje.
       

    • Przez Mycek5120
      Witam szukam uzytkownika talerzówki producent BURY 3m który powie coś na temat tej maszyny czy warto wady zalety?
    • Przez pWnedMTZ
      Witam panowie, tak jak w temacie, nigdzie nie mogę znajsc informacji czy brona aktywna Rabewerk wmke można pracować na 1000 obrotow?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj