Polecane posty

abc1922    1

Panwie po ile liczycie sobie oplacalnosc kupna obornika. Znaczy za ile kupujecie bądź sprzedajecie gnoj. Nie chodzi mi o zamianę za słome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

było gdzieś w gazecie rolniczej wyliczona zawartość składnika i ich wartość. Wychodziło: bydlęcy i od trzody- 30/35zł. Kurzy- około 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ja widzialem na necie w ogloszeniu u nas w okolicach to po 50 zl tone bydlecy sprzedawali , to teraz srednio trzeba dać na ha ok 40 ton bydlecego obornika to wychodzi 2 tys zł na ha to jakby nie liczył nie opłaci sie tyle kasy wywalic niestety bo i do tego rozwalanie itd to juz lepiej kombinowac tak ze nawozy dawac i poprostu słome ciac i poplony i lepiej sie wyjdzie bo obornik to daja ci co chowaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za 2tys to mam naczepę kurzaka - sam bobek z rozwiezieniem, efekt bez porównania. Na olx bydlęcy od 15zł/tona w okolicy

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Sprzedawałem kiedyś sprzedawałem 50 zł za rozrzutnik 2,5t ale ladowalem ile chłop chciał. No i tak szczerze to najpierw był zadowolony a później to sugerował że tak jakby go okradlem bo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

To ja w tej chwili sprzedaje po 100 zl za rozrzutnik 1 osiowy (3.5t) z zaladunkiem . Ładuje ile gosciu chce. Współpracuje z nim ok 3 lat wiec chyba nie czuje sie okradany. Inna sprawa ze gosciu  w ekologii tylko  takiej w ktorej cos tam produkuje  i sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja placiłem 2500 za jeden kurnik (ok 100 ton) obornika kurzego tzn bobki ze słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jak blisko to tanio ale j. ak daleko tak jak do nas to 3/4 to cena transportu a reszta oborniki. Kurczak u nas wożą to od 1800 do 2500 tys zależy jakie auto przyjdzie  krowi od 2000 w górę a koński od 2500 w górę. Najtaniej wychodzi pieczarka od 900 w górę ale ogólnie drogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie w okolicy bydlęcy po 50 zł za tonę i po tyle wystawiałam (lub zamiana za słomę). Parę osób dzwoniło, ale odnośnie zamiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Bo za gówno płaci się nie tylko za skład ale i za robotę  😉

Jak mi tutaj kolega wczoraj napisał że ma w nosie zwierzaki  i własny nawóz jak to oznacza uwiązanie w gospodarstwie jak pies

niestety albo trzeba samemu zrobić albo zapłacić z 2 strony słoma też kosztuje a ile tam składnika jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
17 godzin temu, warchest napisał:

to ja widzialem na necie w ogloszeniu u nas w okolicach to po 50 zl tone bydlecy sprzedawali , to teraz srednio trzeba dać na ha ok 40 ton bydlecego obornika to wychodzi 2 tys zł na ha to jakby nie liczył nie opłaci sie tyle kasy wywalic niestety bo i do tego rozwalanie itd to juz lepiej kombinowac tak ze nawozy dawac i poprostu słome ciac i poplony i lepiej sie wyjdzie bo obornik to daja ci co chowaja 

To porównaj sobie kiedyś zboże czy rzepak po dobrym oborniku z głębokiej ściółki od bydla( taki ja mam) do samych nawozów to bedziesz wiedział o co chodzi. U mnie obornik idzie zawsze pod kuku, buraki i nieraz pod zboża to zboża aż granatowe i nie muszę dawać tyle saletry a jakby nie było to tez koszt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

To porównaj sobie kiedyś zboże czy rzepak po dobrym oborniku z głębokiej ściółki od bydla( taki ja mam) do samych nawozów to bedziesz wiedział o co chodzi. U mnie obornik idzie zawsze pod kuku, buraki i nieraz pod zboża to zboża aż granatowe i nie muszę dawać tyle saletry a jakby nie było to tez koszt.

nie kwestionuje ze obornik jest zły ale jakbym na sam obornik miał wydać 2 tys zł ha to mija sie z celem i do tego rozwieść to naszczescie mam swój rozrzutnik to usługa by mnie nie kosztowała ale 50 zł tona to za drogo wychodzi w takim wypadku a takiego te 40 ton trzeba dać na ha , to by mi uprawa nie wróciła kosztów za obornik ,pozatym na samym oborniku by nie skonczyło sie bo nawopzy takie tez trzeba by bylo dać , ty masz swój obornik to cie nie kosztuje a i tak musisz cos z nim zrobic to na pole rozwieziesz i tyle w temacie . ja kiedys troche wymienialem sie ze dawalem słome i za to bralem obornik ale teraz nie ma u mnie w okolicy z kim sie wymieniac bo hodowle polikwidowali a maja tylko duzi to oni dla sb maja tylko obornik , ja to jedynie mógłbym dac kurzak to by mnie taniej wyniosło bo 35 zł tona kurzak wożą tylko ile na hektar słomiastego trzeba dac a ile takiego samego bobka kurzego i ten sam bobek kurzy to czym to rozwalic bo normalnym rozrzutnikiem to nie pojdzie . 

a pozatym krowi obornik za drogo cenia 50 zł przeciez to jest tak jakby odpad przy produkcji a słome i tak musza kupic do bydła ale to bydło im na to zarobi , taki obornik bydlecy to powinien kosztowac z 25 zł tona max wtedy mozna by bylo kupowac i ten 1 tys na ha przeznaczyc i by sie oplacalo a tak to 2 tys zeby z pola na czysto zebrac to by dochodu wcale nie mial 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Obornik niby książkowo raz na 4 lata czyli wyjdzie 500 rocznie. Nie zmienia to faktu że nawet myśląc perspektywicznie (bo obornik to nie tylko npk ale rowniez mikro i poprawa pojemności wodnej ziemi) to i tak wychodzi drogawo. Npk w granulacie + słoma na polu + poplon wyjdzie sporo taniej Dodam, że w mojej sytuacji gdzie mam opór obornika od kaczek i gęsi to obornik w pewnym sensie blokuje mi systematyczne wapnowanie (przy pH 4.5 nie mogę się ograniczyć do sypania wapna co 4 lata bo 6.5 osiąge kiedy będę już na emeryturze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Warchest ale jak liczyc po 25 złotych tona obornika jak balot słomy z pola kosztuje 20-50 złotych? To ja mam na tonę dać 2-3 baloty słomy i sprzedać za 25 złotych? Mija sie z sensem. Zawsze było, jest i bedzie ze ten co kupuje zawsze mu drogo a temu co sprzedaje zatanio.

A przy kurnikach czy gęsiach jest inny system  to słomy idzie mniej. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bydlęcy przeleżały minimum pół roku w silosie oddałbym nawet po 20zł/tona, najchętniej wymienił za słomę i co z tego jak najbliżej uprawy około 50km i chętnych brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

krowiebieszczady to bysmy sie dogadali bo ja slome sprzedaje nieraz bo co roku nie tne i bym wymienial sie z toba na obornik heh ale pewnie za daleko mieszkasz , a ogolnie to jak wymiana slomy na obornik to jakie sa przeliczniki ? np na 4,5 tonowy rozrzutnik ile 120 boldek trzeba dac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ja mazowsze , ale znajomy u nas to słome skupuej po ludziach prasuje i wystawia pozniej na neta i z daleka polski ludzie przyjezdzaja do neigo po sloem cale tiry wyworza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

ja za rozrzutnik fortschritt biore 12 kulek słomy. Sąsiad bierze sam gnój z płyty a ja słome sam beluje na jego polu. Wilk syty i owca cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Panowie mam okazje brać za darmo podłoże po pieczarkach. Warto stosować takie podłoże na pola ? Nie rośnie po tym więcej chwastów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

broń boże nie bierz tego gówna

daj namiar to sobie ja z gościem pogadam co o tym myślę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
23 godziny temu, Sokol2 napisał:

ja za rozrzutnik fortschritt biore 12 kulek słomy. Sąsiad bierze sam gnój z płyty a ja słome sam beluje na jego polu. Wilk syty i owca cała

ilo tonowy rozrzutnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj