kar0711

100 godzin

Polecane posty

kar0711    1

Witam.

Posiadam RENAULT 155.54  w wymiana oleju w silniku powinno się wykonywać co 100 mtg. Tylko, że to nie jest 100 mtg lecz 100 godzin zegarowych.

W ursusie 1224 są mtg i wymiana co 200 mtg a w sezonie robię ok 160 mtg, a Renata jeszcze dobrze nie ruszyła a nabiło 20 godz ?? (mtg) ???

Więc o co tu chodzi ????????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

olej wymieniasz co 200-250h

co w tym dziwnego że normalny ciągnik liczy godziny, to nie zacofany ulep czechosłowacko polski gdzie montowano prądnice


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Bo godzina idzie czy pyrka na 600 obr czy zapier🐱ala na 2400 to i tak godzina, a motogodzina zlicza obroty wału i czasem w godz na pyrkotaniu wejdzie 0.2 mtg. A nie 1 godz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
25 minut temu, izydor6280 napisał:

olej wymieniasz co 200-250h

co w tym dziwnego że normalny ciągnik liczy godziny, to nie zacofany ulep czechosłowacko polski gdzie montowano prądnice

A co ma do tego prądnica? W ciężkiej serii Ursusa/Zetora były alternatory a liczniki były na linkę czyli mth. Z kolei w małych Zetorach były liczniki elektryczne (alternatory też) a i tak liczyły mth a nie godz. pracy.

Korzyść jest taka że zużycie paliwa jest bardziej wiarygodne mierzone na mth niż na godz. chociaż i tak jest zależne od obciążenia silnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
23 godziny temu, ptaszyna napisał:

A co ma do tego prądnica? W ciężkiej serii Ursusa/Zetora były alternatory a liczniki były na linkę czyli mth. Z kolei w małych Zetorach były liczniki elektryczne (alternatory też) a i tak liczyły mth a nie godz. pracy.

Korzyść jest taka że zużycie paliwa jest bardziej wiarygodne mierzone na mth niż na godz. chociaż i tak jest zależne od obciążenia silnika.

prądnica nie poda sygnału do obrotomierza ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Zalezy na jakim oleju i w jakich pracach ale 200 godzin to taka bezpieczna granica.

Chociaz jezeli faktycznie liczy godziny i bys te 200 godzin deptał gaz w podłogę to wyszło by pewnie ze 2 razy tyle mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Tak. Na pewno liczy w godzinach bo zrobiłem pomiary.

W 6 min przekręca się 0.1 mtg (jak tak mogę pisać). Czy chodziła na wolnych obrotach, czy na 1500 obr/min.

Nie mam instrukcji obsługi a na forach wyczytałem, że wymiana co 100 godzin a skrzynia 1200 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 od 6 lat wymieniam co 300h zrobiłem tak 2000 h i kondycja silnika nie spadła nic ! Mam zegar ciśnienia oleju mysle że te 500 by zrobił ale problem jest w zapyleniu 

Olej nawet nie brudzi skóry po tych 300h jak sie na dłoni go rozetrze 

Wlewam Polskie oleje . jak nie ma sie turbo to olej ma sielankę 

Jako ciekawostke dodam że samochód  w naszych realiach drogowych  robi 10 tys km w 200h przy sredniej prędkości 50km/h wymiana co 30 tys to juz norma od 10 lat 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj