simpleNICKpl

Krukowiak Apollo 1500 PHX

Polecane posty

simpleNICKpl    218
Witam. Mam oferte na krukowiaka apollo 1500 phx w takim wyposażeniu : -15m belka składana w X z możliwością niezależnego rozłożenia 1/4 belki -rozwadniacz boczny -myjka zewnętrzna -płuczka zbiornika -eżektor do napełniania -filtry sekcyjne -przyłącze hydrantowe -oświetlenie nocne robocze -błotniki -komputer bravo 180s z hydrauliką -uchwyt do mocowania komputera bravo -dysze rsm Cena jaką proponuje mi dealer to 65 tysięcy netto. I tutaj rodzą mi się dwa pytania: po pierwsze czy cena tego opryskiwacza jest akceptowalna, czy dużo można jeszcze wynegocjować? Po drugie czy w tych pieniądzach znajdę coś lepszego (mówię tu oczywiście o nowych opryskiwaczach) Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

szaukał bym opryskiwacza z belką bagram w krajowych stal jest tak marna że wieczne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
RU68 napisał:

szaukał bym opryskiwacza z belką bagram w krajowych stal jest tak marna że wieczne problemy

A jakiś przykład opryskiwacza z tą belką w tej cenie? I czy będzie ona składana w X? Mam duże rozdrobnienie i dużo słupów na polach więc ten typ belki się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na pewno za belkę dopłata a musisz pytać bo za dopłatą chyba i krukowiak a musisz to przemyśleć  ale wiem ze kolega ma X chyba 18m i przeklina wszystko pęka 2 sezony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam ja zamawiałem 01.02.2019r apollo phx belka 15 rozwadniacz komputer brawo 180 s koła 36 płuczka zbiornika porcelanowe dysze 71 brutto


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Co do wyposazenia to jak pisałem komputer brawo 180 s rozwadniacz boczny płuczka zbiornika koła 36 i dysze porcelanowe to bylo by na tyle mozna by cos tam wydziwiac ale niestety zakup bez dofinasowania trzeba oszczedzac cena po negocjacji i po odwiedzeniu kilku dilerow naprawde ta sama konfiguracja a cena rozne i to znacząco. Jestem z kujawsko pomorskiego 


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

w życiu bym takiego badziewia jak krukowiak nie kupił za taką kasę masz kilkuletnie przyzwoita zachodnie używane do wyboru i koloru choćby https://www.otomoto.pl/oferta/caruelle-opryskiwacz-seguip-2500-l-24-metry-2012-rok-jak-nowy-ID6BHvZ1.html?  multum Hardi i innych wspomnisz moje słowa jeszcze na pole nie dojedziesz a to już będzie złom 

lub https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-amazone-ug-3000-nova-24-m-CID757-IDyaiW7.html#a72f5f9369;promoted

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

A pracowałeś nim kiedykolwiek? Czy tylko słyszałeś od "znafcuf"? Mam krukowiaka od 2001, sadowniczy, poza tym że farba odchodzi płatami z obudowy wentylatora to naprawdę nic się nie dzieje. Widziałem też jak gościu mieszkający obok mnie pryska goliatem 4000 (chyba) trawy na nasiona o powierzchni ok 300 ha. Nic mu się nie dzieje a nie raz był utopiony pod sam zbiornik. Poza tym mówiłem NOWY. Używki dobrej nikt nie sprzeda. Nie wiem jak ty traktujesz sprzęt, że przed dojechaniem na pole jest już z niego złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
9 godzin temu, simpleNICKpl napisał:

A pracowałeś nim kiedykolwiek? Czy tylko słyszałeś od "znafcuf"? Mam krukowiaka od 2001, sadowniczy, poza tym że farba odchodzi płatami z obudowy wentylatora to naprawdę nic się nie dzieje. Widziałem też jak gościu mieszkający obok mnie pryska goliatem 4000 (chyba) trawy na nasiona o powierzchni ok 300 ha. Nic mu się nie dzieje a nie raz był utopiony pod sam zbiornik. Poza tym mówiłem NOWY. Używki dobrej nikt nie sprzeda. Nie wiem jak ty traktujesz sprzęt, że przed dojechaniem na pole jest już z niego złom

to już w fabryce jest złom bo jeśli producent nie potrafi na lance zamówić gatunkowej stali bo obróbka bardziej pracochłonna to żenada a twój wybór ja mam dwa samobieżne i nie odjęło mi rozumu aby kupować krajowe  .A to co widzę u okolicznych rolników tym się dzielę bo są szczęśliwi dwa razy w dniu zakupu i w dniu sprzedaży a gdybyś widział stan mojego sprzętu nawet 10 czy 15 letni nie wiele różni się od stanu że powiem salonowego bo bogatego nie stać na tani zakup byle czego zaś mniej zamożny da zarobić w tym czasie kilka razy . To tak jak z chemią rolniczą kombinują żeby jak najtaniej i zwykle wydają 50 % więcej na ochronę niż ci którzy robią od razu ciut drożej a jednokrotnie .A jeśli właściciel krukowiaka jest załamany jakością  to o czymś mówi .za 10 lat zachodni będzie wyglądał podobnie jak dziś a krajowy sam sobie odpowiedz .A rolnicy twojego pokroju chcą kupić dobry sprzęt za pół darmo niestety ty negocjujesz a producent się do twoich negocjacji już przygotował technologią i jakością  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Pół darmo? "rolnicy twojego pokroju" w czym jestem gorszy od ciebie? Mając te dwa samobierzne opryskiwacze poco wypowiadasz się na temat opryskiwacza dla "rolników mego pokroju"? W życiu nie pracowałeś a oceniasz. Smutno mi się robi jak widzę takie osoby. PS. Pochwal się tymi sprzętami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wpierw pytasz o zdanie a później jesteś pokrzywdzony więc po co pytasz chcesz na grzbiecie innych obniżyć cenę? co z ciebie za negocjator i klient A o pracy innych się nie wypowiadaj bo ja płacę 40 zł na godzinę pracownikowi  a w tym czasie głową zarabiam 200 zł robiąc zakupy a moje tony już w życiu przerzuciłem więc zluzuj bo ci gumka pęknie to ze chcesz poszpanować nówką zamiast rozsądkiem twoja zabawa .A liczysz na co- że producent ci powie że tu i tu będzie się rwać a będzie .Bo mądry czerpie z doświadczeń innych natomiast głupiemu nic nie pomoże . a nawiasem opryski robię sam i w temacie belki amortyzacji i stabilizacji wiem dużo więcej niż producenci krajowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Gdzie ja napisałem że pokrzywdzony jestem? Widzę ktoś tu ma za wysokie ego. Chyba całe życie na używanych robisz bo jak kupie nowe to rozsądku nie mam. Hahah takich bajek to w życiu nie słyszałem. Sam na dwa opryskiwacze robisz 🤣? Z tą ceną to serio? Zniżyłeś się do poziomu wodorostów. Wcale to nie jest tak że ludzie pytają się o ceny by wiedzieć do jakiego poziomu się targować. Skoroś ty taki mądry to jazda firme zakładać i będziesz "pionierem" od opryskiwaczy w polsce. Pytałem się o opinie ludzi posiadających lub takich którzy mieli, a nie filozofów co zasłyszeli że "ototo to gunwo jest!". A ja słyszałem opowieści że fendt to shit a łursus najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Masz jakiś problem z jakimś' pokrojem  moim i twoim' od początku wypowiadam się na temat belki X bo jak widzę że dwu letnia belka jest kilka razy spawana to mnie szlag trafia ze takie badziewie wciskają rolnikom którzy pracują i kupują nowy sprzęt  z nadzieją że na lata będzie spokój. A sami w swoich gospodarstwach mają zachodnie - to już widziałem, odpowiedz była ze testują . jeśli masz dwa ciągniki to jeździsz jednocześnie jednym i drugim ? Nie sprzedaję a kupuję używane ale zachodnie i na zachodzie są to maszyny  po pokazowe które są ciut  droższe od nowych u dealerów w kraju a to dlatego że nawet na zachodzie dla polskich skner robią extra maszyny (nie wszystkie)  a o jakości i wiedzy zachodnich serwisantów nie wspomnę .A od początku byłem kulturalny a ty zaczynasz skakać bo czujesz słuszną krytykę co do twojego  wątpliwego wyboru. Przecież wyraźnie pytasz czy cena jest akceptowalna   wiec jeśli nie chodzi ci o cenę to o co  -sam sobie zaprzeczasz bo nie wiesz co jeszcze napisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
RU68 napisał:

Masz jakiś problem z jakimś' pokrojem  moim i twoim Mam wrażenie że pierwszy wyskoczyłeś z "rolnicy twojego pokroju. ' od początku wypowiadam się na temat belki X bo jak widzę że dwu letnia belka jest kilka razy spawana to mnie szlag trafia ze takie badziewie wciskają rolnikom którzy pracują i kupują nowy sprzęt  z nadzieją że na lata będzie spokój. Posiadasz ten opryskiwacz? Skąd wiesz że właściciel nie umie pryskać i wali regularnie nią w ziemie? A sami w swoich gospodarstwach mają zachodnie - to już widziałem, odpowiedz była ze testują . Szczerze nie wiem o co ci w tym zdaniu chodziło jeśli masz dwa ciągniki to jeździsz jednocześnie jednym i drugim ? Mam dwa ciągniki: mniejszy i większy i wykorzystywane są do różnych prac. Poza tym opryskiwacz samojezdny to dość duży wydatek i nie wiem kogo stać żeby jeździć sobie raz jednym a raz drugim. Nie sprzedaję a kupuję używane ale zachodnie i na zachodzie są to maszyny  po pokazowe które są ciut  droższe od nowych u dealerów w kraju a to dlatego że nawet na zachodzie dla polskich skner robią extra maszyny (nie wszystkie)  a o jakości i wiedzy zachodnich serwisantów nie wspomnę. Spoko rozumiem ale co ty masz do "polskich skner"? A od początku byłem kulturalny a ty zaczynasz skakać bo czujesz słuszną krytykę co do twojego  wątpliwego wyboru. Szanuje krytyke ale tylko uzasadnioną popartą słusznymi argumentami. Z tym że byłeś od początku kultularny to niepowiedziałbym. Przecież wyraźnie pytasz czy cena jest akceptowalna   wiec jeśli nie chodzi ci o cenę to o co  Gdzie napisałem że nie chodzi o cene? -sam sobie zaprzeczasz bo nie wiesz co jeszcze napisać  nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 22.03.2019 o 10:38, simpleNICKpl napisał:

Belka X jest tylko w wersjach 12 i 15 metrowych

W zawieszanych na pewno jest też i X 18 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

W ciąganych X się kończy na 15 m. Ale w zawieszanych to już co innego. Interesowałem się kiedyś 15 - 18 m X w opryskiwaczach zawieszanych stąd wiem jak to było i na 99% dalej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

,RU68 kim ty jestes , w kazdym temacie jak ktoś sie pyta o polski sprzęt odradzasz , i radzisz kupować używany zagraniczny , jesteś jakimś naganiaczem niemieckim ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patrystyka
      u was jest tak samo ?

    • Przez Sunf
      Cześć czy ktos praktykowal ciagnik 80 km do rozsiewacza nawozow MDS o pojemnosci 1500 kg ? czyt. Major 80 New Holland TD 5.85 ? czy będa to za lekkie ?
    • Przez bialyYouTube001
      Witam.
      Mam takie pytanie do posiadaczy siewnika nabudowanego fiona apollo dr. Chodzi o to że nie mogę na całych internetach wyszukać gdzie założyć korbę i kręcić próbe kręcona, czy tutaj koło skrzyni gdzie wchodzi wałek napędzajacy od kaset czy przy kole napedzającym?
    • Przez Fugeo
      Cześć, mam ofertę na te dwa opryskiwacze, który z nich polecacie?
       
      BURY MAX 1000:
      mieszadła hydrauliczne rama z zaczepem do szybkiego agregowania wraz z kółkami zewnętrzny rozwadniacz środków chemicznych zbiornik do mycia rąk 15 l zbiornik czystej wody 100 l oświetlenie LED drogowe + oświetlenie robocze w postaci dwóch lamp halogenowych pompa AR 133 l/min 20 bar sterowanie elektryczne Combo 177 (5 sekcji) belka 15 m, składana i rozkładana hydraulicznie w systemie X niezaleznie (belka HX) rotacyjna dysza do płukania wałek WOM Cena netto: 35 000 tys
       
      KRUKOWIAK HEROS 1000:
      zbiornik na czystą wodę do płukania uładu zbiornik na wodę do mycia rąk stabilizacji belki hydrauliczna wymuszona pompa 151 l/min belka 15 m rozkładana hydraulicznie niezależnie, podnoszona hydraulicznie rozwadniacz boczny sterowanie elektryczne praca/przelew z regulacją ciśnienia głowice 5-pozycyjne z rozpylaczami szczelinowymi płuczka zbiornika głównego  
      Cena netto: 35 200 tys
    • Przez Fugeo
      Witam
      Ktoś może wie jak wygląda belka polowa w opryskiwaczu BURY, oznaczenie tej belki to 2H
       
      Czy to jest coś takiego:

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj