MarcinZt

MF 3085-Przeróbka skrzyni z 30 na 40 km/h

Polecane posty

MarcinZt    18

Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .

Edytowano przez MarcinZt

RedPower    3

Ja na początku tamtego roku zmieniłem przy okazji remontu skrzyni na tą 40 km/h . Ogólnie u mnie się to nie sprawdziło .. może i szybciej jechał ale brakowało mu siły. Dodam jeszcze że będziesz miał na odwrót przełącznik i ikonkę od półbiegu.

W tym roku powróciłem do 30km/h .. szkoda mi sprzęgła. Masz zdjęcia z tego remontu https://photos.app.goo.gl/7c1doGIDZBfkK29Q2 . A co do zmiany to całą zawartość kosza speedshift odwracasz do góry nogami. Przy składaniu na tych trzech trybikach masz kropki to musisz je równo ustawić bo inaczej tego nie złożysz .

Edytowano przez RedPower

ptaszyna    170

Trochę dziwnie piszesz, co się nie sprawdziło? albo jest skrzynia 30 albo 40. Po za tym właśnie gdy skrzynia jest w wersji 40 to przełącznik/ikonka działa prawidłowo, bo gdy wciskasz przycisk (biegnący ludzik się zaświeca, czyli jest aktywny) i jest to logiczne, bo w wersji 30 gdy aktywujesz biegnącego ludzika to ciągnik zwalnia, czyli odwrotnie niż sugeruje ikonka.

Po za tym nie trzeba "całej zawartości" odwracać do góry nogami. Trzeba zamienić miejscami dwa koła zębate i odwrócić o 180* trzy satelitki, cała sprawa, banalnie proste.

sznajdik    573

Jak mi mówiła pewna osoba to nie opłaca się zmieniać w ciągnikach serii 3xxx tylko 31xx bo te mniejsze za szybko się wykańczają przez tę zmianę po prostu  są za słabe

fabio    79
Dnia 21.03.2019 o 18:24, RedPower napisał:

Ja na początku tamtego roku zmieniłem przy okazji remontu skrzyni na tą 40 km/h . Ogólnie u mnie się to nie sprawdziło .. może i szybciej jechał ale brakowało mu siły. Dodam jeszcze że będziesz miał na odwrót przełącznik i ikonkę od półbiegu.

W tym roku powróciłem do 30km/h .. szkoda mi sprzęgła. Masz zdjęcia z tego remontu https://photos.app.goo.gl/7c1doGIDZBfkK29Q2 . A co do zmiany to całą zawartość kosza speedshift odwracasz do góry nogami. Przy składaniu na tych trzech trybikach masz kropki to musisz je równo ustawić bo inaczej tego nie złożysz .

mam pytanie mam rozebrany kosz i na karzdym trybiku mam inna ilosc kropek jak to zlozyc

Pawlo0    0

Witam mam pytanko do kolegi 3070 warto przełożyć na 40 ciągnie pług zwykly 4 skibowy i trochę do transportu jest szybszy potrzebny chodzi bardziej czy silnik mi da radę ja tych przełożeniach 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klusek
      witam!Mam pytanie czy warto by było zakładać do ładowacza TROLL 350 koła??I jeżeli tak to jak to wykonać??
    • Przez MAti21
      Witam , mam taki problem , a mianowicie mam ursusa 3512 na szerokim ogumieniu (opony tylne takie jak w c-360)
      i jest on zbyt szeroki np aby zapiąć do niego sadzarke do ziemniaków.
      czy ktoś go kiedyś próbował zwezić ? czy jedynym spodobem jest zmiana ogumienia?
    • Przez AdeXZet
      Witam mam rozdzielacz 3 sekcyjny na dźwignie przy przyczepie zamet t-635 i podczas pracy muszę mieć otwartą szybę w zetorze i przez większość czasu do środka leci mnóstwo syfu.
      Interesuje mnie czy każdy rozdzielacz można przerobić na linki, jeśli tak to czy jest to tylko kwestia odpowiedniego kołpaka, czy też sprawa jest bardziej skomplikowana, każda linka byłaby sterowana oddzielnie przez taką dźwigienkę http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65_images%2F0002.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65.html&h=306&w=167&tbnid=9oMKrr5WOFF7KM%3A&zoom=1&docid=1hvRvH9fj-D2GM&ei=tKCzVJrMJcvzUtaMghg&tbm=isch&ved=0CFYQMyhOME44ZA&iact=rc&uact=3&dur=759&page=8&start=167&ndsp=26
    • Przez stefan_1987
      Witam posiadam stodołę o wymiarach 20x8 i mam zamiar przerobić ją na oborę dla opasów wolnostanowiskową. Nie planuję głębokiej ściółki tylko wywiezienie obornika raz na 1-2 miesiące. Macie może tak poprzerabiane stodoły? Prosiłbym o krótki opis przeróbek oraz w miarę możliwości kilka zdjęć.

• Przez AdeXZet
      Chciałem podzielić się pomysłem zgrupowania kalamitek i rozprowadzenia przewodów od łożysk do nowych kalamitek, tak jak jest rozwiązane w nowych maszynach niektórych producentów, dzięki czemu nie trzeba będzie latać po całym kombajnie z tawotnicą.
      Myślałem wykorzystać zwykły przewodzik do paliwa o średnicy 4-5mm i zwykłe kalamitki, co prawda nie przerobie tak wszystkich kalamitek ale większość powinno się udać co w sporym stopniu ułatwi smarowanie maszyny.
      Wykonywałem już pierwsze testy na stole warsztatowym i efekty są zadowalające.
      Piszcie co myślicie o tym pomyśle, wasze uwagi, pomysły wszystko może się przydać 

Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj