Młody_mich

Przyczepa ciężarowa na rolniczą

Polecane posty

Młody_mich    0

Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Lata temu robiłem coś takiego ale przyczepy BSS (czeskie) i było to na stacji diagnostycznej plus wydział komunikacji koszt chyba koło 500 .Jeśli chodzi o typową naczepę z wózkiem może być podobnie z tym że jeszcze sprawdź w ciągniku dopuszczalną masę przyczepy i na tabliczce znamionowej zaczepu takie obciążenie .Minusem jest również skręcanie z ładunkiem trzy osiówką na gruncie .Zmiana opon niczego nie daje bo przyczepy rolnicze jeżdżą na 22,5 cala  TIR i nie stają się ciężarowymi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

wszystko zalezy czy diagnosta Ci to podpisze zapytaj na Okregowej Stacji Diagnostycznej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Robiłem ciężarową d47 na rolniczą, potrzebny jest rzeczoznawca, ale taka od tira to nie wiem czy teraz przejdzie Ci to w wk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Naczepy nie da się robić na rolniczą nie ma takiej opcji.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie ma takiego pojęcia jak "naczepa rolnicza". Warto też sprawdzić wpis w dowodzie ciągnika odnośnie masy ciągnionej przyczepy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Nie kombinuj, idź do gminy i napisz oświadczenie że naczepa jest użytkowana na cele rolnicze wtedy nie będziesz musiał płacić podatku drogowego. Przegląd co roku zamiast co dwa. Taka różnica jest. Gorzej się ma z wózkiem sprawa. Nikt nie umiał mi odpowiedzieć czy go trzeba rejestrować jeśli nie będę odpinał. Ani inspekcja transportu ani policja. Powiedzieli tylko że nie będzie się nikomu chciało tego sprawdzać i żeby jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj