mielczarek46

mercator 75 stół do rzepaku

Polecane posty

chciałbym spytac czy jesli ktos posiada kombajn mercator to w jaki sposób kosi rzepak czy uzywa stolu czy moze sama kosa boczna. czy ma ktos informacje o tym gdzie mozna kupic nowy lub uzywany i jakie sa koszty. dziekuje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego do koszenia jest potrzebny stół, co z tego że będziesz miał same kosy boczne skoro i tak motowidła wymłuci Ci przed hederem większość plonu, wiec lepiej go kupić szybko się zwróci.

 

A stołu najlepiej poszukaj na allegro, możę coś trafisz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko wlasnie. na allegro znalazlem kilka ofert dzwonilem okazuje sie ze jest problem nie dorabiaja do takiego napedu kosy głownej. i teraz nie wiem czy wogóle istnieje mozliwosc dorobienia do mercatora. bo kiedys slyszalem ze ktos kosil bez stolu moze to wyniklo wlasnie z tego ze nie dorabiaja dlatego chce sie dowiedziec jak wyglada zbiór rzepaku mercatorem u innych osób :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Nie sieję rzepaku i nie mam z tym doświadczenia, ale na usługi kupiłem (prawie) stół choć jeszcze nie mam go w domu.

Jest to chyba oryginał bo przyjechał z kombajnem z zachodu a gościu nie używa go.Ma dwie elek. kosy szer. 3m co muszę przerobić a głębokość 60 cm.

Też dzwoniłem po firmach i w sumie jest tak jak pisałeś.

Mam instrukcję do MERCATORA ale to tylko teoria.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. a jesli mozna by wiedziec ile mniej wiecej kosztowal ten stol. bo ostatnio znalazlem numer do goscia gdzies kolo poznania i mi mowi ze uwaga okolo 10 tys za stół(i tak tanio podobno) do kombajnu ktorego kupilem za 20 tys. wydaje mi sie troche duzo pieniedzy. A moze ktos posiada uzywany na zbyciu lub jakies namiary na kogos byl bym wdzieczny. I jeszcze pytanie odnosnie instrukcji czy jest wniej tez jakis opis odnosnie koszenia rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Instrukcja jest w j. niemieckim i są tam opisane wszelkie nastawy podzespołów.

Ta cena za ten stół to chyba z przekładnię SZUMACHERA.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

4000 zł i dziś go przywiozłem.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja jestem właśnie w trakcie budowy stołu do rzepaku do Mercatora.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

U nas stoły samoróbki z takim przekazaniem napędu prawie wszyscy mają i wszyscy są zadowoleni.

O ile zrobiłeś to w miarę dokładnie to nie będziesz miał kłopotów.

U mnie 3 sezon stół z takim napędem będzie chodził -Dominator88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

kolego, należy ci sie tytuł górnika roku.

 

ps

jak marnie zrobione, albo z marnego materiału, to wszystko pęknie.

 

ja w merkatorze stół z takim rozwiązaniem uzytkowałem dobre 10 lat, teraz go rozszerzyłem i używam w dom98 i złego słowa nie powiem.

tylko trzeba dobrze to zrobić. ja mam na takim ułożyskowanym wałku od bizona (a ie na śrubie prawdopodobnie 12 jak widac na zdjeciu) i to jest rozwiązanie wręcz pancerne

 

kolego, należy ci sie tytuł górnika roku.

 

ps

jak marnie zrobione, albo z marnego materiału, to wszystko pęknie.

 

ja w merkatorze stół z takim rozwiązaniem uzytkowałem dobre 10 lat, teraz go rozszerzyłem i używam w dom98 i złego słowa nie powiem.

tylko trzeba dobrze to zrobić. ja mam na takim ułożyskowanym wałku od bizona (a ie na śrubie prawdopodobnie 12 jak widac na zdjeciu) i to jest rozwiązanie wręcz pancerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Odkopie troche.

 Czy ktoś wie gdzie dorabiaja stoły 3,6 do mercatora? Albo ma ktoś na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj