ktosik25

Nowy pług obrotowy 3+ zachodni

Polecane posty

ktosik25    11

Z kilku powodów kolego.

Jeśli posieje poplon po żniwach i orze przed zimą to ma być worany. Mam stałego klienta rolnika prawie 20ha hobbyste z W-wy któremu usługowo robię wszystko m.in. orka i zwraca uwagę na jakość . 

 

Z tego co widzę to np Pottinger jest około 150kg lżejszy dzięki czemu ciągnik ma lżej  a jednocześnie ma grubszą ramę (10mm) niż Agromasz POL 3 (6mm)!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 19.03.2019 o 16:00, ktosik25 napisał:

Witam.

Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 

Servo 25 jak najbardziej polecam. Jeśli masz zamiar orać poplony lub ściernisko po kukurydzy zastanów się aby dołożyć przedpłużki które na pewno dadzą lepszy efekt przykrycia niż ścinacze. Zastanów się czy na pewno potrzebna ci zmienna szerokość orki. Masz tak bardzo zróżnicowane gleby? Z doświadczenia wiem że i tak zazwyczaj jeśli moc pozwala orają na maksymalną szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Edi przypuszczam, że bede orał na jednej szerokości, tylko z tego co widzę to te modele w standardzie mają zmienną szerokość orki...

a Ty masz osobiście model Servo 25??

myślę właśnie o przedpłużkach bo w związku z zaniechaniem hodowli po żniwach planuję siać więcej poplonów jako nawóz zielony oraz wymóg EFA.

tylko podstawowe pytanie czy ciągnik o masie 3990kg mocy 82km da sobie z wersją z przedpłużkami radę... bo przy raptownym ruszaniu z broną talerzową 3m masa 1150kg go delikatnie podnosi przodem...hmm

Dnia 22.03.2019 o 19:16, edi89 napisał:

Servo 25 jak najbardziej polecam. Jeśli masz zamiar orać poplony lub ściernisko po kukurydzy zastanów się aby dołożyć przedpłużki które na pewno dadzą lepszy efekt przykrycia niż ścinacze. Zastanów się czy na pewno potrzebna ci zmienna szerokość orki. Masz tak bardzo zróżnicowane gleby? Z doświadczenia wiem że i tak zazwyczaj jeśli moc pozwala orają na maksymalną szerokość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 24.03.2019 o 19:12, ktosik25 napisał:

Edi przypuszczam, że bede orał na jednej szerokości, tylko z tego co widzę to te modele w standardzie mają zmienną szerokość orki...

a Ty masz osobiście model Servo 25??

myślę właśnie o przedpłużkach bo w związku z zaniechaniem hodowli po żniwach planuję siać więcej poplonów jako nawóz zielony oraz wymóg EFA.

tylko podstawowe pytanie czy ciągnik o masie 3990kg mocy 82km da sobie z wersją z przedpłużkami radę... bo przy raptownym ruszaniu z broną talerzową 3m masa 1150kg go delikatnie podnosi przodem...hmm

 

Ja zamierzam kupić servo 35 w wersji 3 korpusowej

Servo 25 ma stopniową zmianę szerokości orki (4 szerokości) ale nie ma dostępnej w tym pługu wersji tzw. vario

Waga przedpłużków to do 3 skibowego pługa około 75 kg dodatkowo ale i tak pług powinien ważyć poniżej tony

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

A jakim ciągnikiem będziesz ten swój pług ciągnąć? Oraz jaką kwotę będzie kosztować?

Widziałeś na żywo efekt orki Servo? Bo na Youtube nie wiele filmików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

ma zetora Proxima 100

Widziałem efekt orki:P Ja biorę servo 35 właśnie dlatego aby w przysłości w razie zakupu większego ciągnika dołożyć korpus. A jak będzie większy ciągnik to pewnie koło 140KM

Pług ładnie równo orze. Ładnie przykrywa. Kwestia tylko doboru odkładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

i pada wybór na Akpila KM 80, 3+ zabezpieczenie kołkowe. tylko pytanie do użytkowników tego modelu. jakie macie odkładnice? standard czy dopłacić do Scandynavia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Niby decyzja była podjęta ale pojeździłem po dealerach i:

Kuhn master 103 39000zl (max szerokość robocza 3x40cm 1,2m)

Pottinger servo 25 40500zl ( max 1,35m)

Akpil km 80 27000zl.(max 1,32m)

 Więc Kuhn będzie miał najmniejszą szerokość robocza. Natomiast jest najlżejszy 755kg. Trzeba by porównywać z multimaster 113 ale pewnie sporo droższy i właśnie czy warto dopłacić? Bo ma inny sposób ustawienia. Odkładnice te same co 113 to i w 103

Może ktoś ma z was powyższe modele??

Edytowano przez ktosik25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 15.10.2019 o 13:57, ktosik25 napisał:

Niby decyzja była podjęta ale pojeździłem po dealerach i:

Kuhn master 103 39000zl (max szerokość robocza 3x40cm 1,2m)

Pottinger servo 25 40500zl ( max 1,35m)

Akpil km 80 27000zl.(max 1,32m)

 Więc Kuhn będzie miał najmniejszą szerokość robocza. Natomiast jest najlżejszy 755kg. Trzeba by porównywać z multimaster 113 ale pewnie sporo droższy i właśnie czy warto dopłacić? Bo ma inny sposób ustawienia. Odkładnice te same co 113 to i w 103

Może ktoś ma z was powyższe modele??

W servo możesz wziąć rozstaw korpusów 102 i wtedy maks na skibę 48 czyli 3x48 daje nam 144 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

a Ty jaki rozstaw korpusów wziąłeś (lub będziesz brał) w swoim Pottingerze? oraz jakie odkładnice bo dealer polecał mi 46Wc durastar

edi89 napisał:

W servo możesz wziąć rozstaw korpusów 102 i wtedy maks na skibę 48 czyli 3x48 daje nam 144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Weź Akpila nie warto przepłacać za zachodnie jest duża różnica w cenie a epoki to wiadomo i tak idzie uprawa przedsiewny.Do 80km to lekko nie będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
zgadza się...12 tysięcy różnicy ale pomiędzy Akpilem a Kuhnem jest 245kg różnicy. i 12 cm na maksymalnym rozstawie 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 17.10.2019 o 12:59, ktosik25 napisał:

a Ty jaki rozstaw korpusów wziąłeś (lub będziesz brał) w swoim Pottingerze? oraz jakie odkładnice bo dealer polecał mi 46Wc durastar

 

Ja właśnie biorę servo 35 nova na rozstawie 102. Jeśli chodzi o odkładnie to ja akurat zdecydowałem się na 39 UW. Pod uwagę brałem ewentualnie 46W która jest bardzo dużą uniwersalną odkładnią i dobrze sobie radzi przy wyższych prędkościach około 10 km/h i więcej. Ja ze względu na rodzaj gleb i zamiar jeździć z prędkością 8 km/h zdecydowałem się na nieco niższą odkładnie 39 UW. Ciekawa też jest odkładnia 36 UW podobna do 39 UW ale nieco niższa i do szerokości maks 50cm czyli do servo 25 jak najbardziej. Jeśli najważniejsze dla ciebie będzie nie jakość orki ale później najtańsze elementy robocze to wybierz odkładnie 41 W (maksymalna zalecana szerokoSć na korpus 45cm)

Dnia 17.10.2019 o 19:17, machtomi napisał:

Weź Akpila nie warto przepłacać za zachodnie jest duża różnica w cenie a epoki to wiadomo i tak idzie uprawa przedsiewny.Do 80km to lekko nie będzie miał.

Tylko że ta różnica w cenie nie bierze się tylko z marki. Jeśli chcemy tani pług to może być i Akpil ale jeśli myślimy o inwestycji na lata to może czasami warto dopłacić :P jak kto co woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
edi89 napisał:

Ja właśnie biorę servo 35 nova na rozstawie 102. Jeśli chodzi o odkładnie to ja akurat zdecydowałem się na 39 UW. Pod uwagę brałem ewentualnie 46W która jest bardzo dużą uniwersalną odkładnią i dobrze sobie radzi przy wyższych prędkościach około 10 km/h i więcej. Ja ze względu na rodzaj gleb i zamiar jeździć z prędkością 8 km/h zdecydowałem się na nieco niższą odkładnie 39 UW. Ciekawa też jest odkładnia 36 UW podobna do 39 UW ale nieco niższa i do szerokości maks 50cm czyli do servo 25 jak najbardziej. Jeśli najważniejsze dla ciebie będzie nie jakość orki ale później najtańsze elementy robocze to wybierz odkładnie 41 W (maksymalna zalecana szerokoSć na korpus 45cm) Tylko że ta różnica w cenie nie bierze się tylko z marki. Jeśli chcemy tani pług to może być i Akpil ale jeśli myślimy o inwestycji na lata to może czasami warto dopłacić  jak kto co woli

tak sobie myślę, może zabrzmi to dziwnie ale szkoda mi kasy na Akpila i wolę dołożyć przykładowo 12kpln i mieć sprzęt lepszy, który lepiej orze, stawia mniejsze opory. jednak jakość orki jest bardziej istotna niż cena elementów roboczych bo rolnictwo to moje dodatkowe źródło utrzymania w tym jeszcze trochę usługi m.in. orka :) jeśli chodzi o rozsiewacz nawozów to będzie Rauch 17.1 teraz dylemat Kuhn Master 103/Multimaster 113 lub servo 25. a specyfikację odkładnic servo widziałeś w katalogu czy gdzieś na żywo? bo na ich stronie nie ma szczegółowej charakterystyki.?


i ważne jest by wysoki poplon ładnie woral a wolę scinacze zamiast przedpluzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 23.10.2019 o 12:10, ktosik25 napisał:

tak sobie myślę, może zabrzmi to dziwnie ale szkoda mi kasy na Akpila i wolę dołożyć przykładowo 12kpln i mieć sprzęt lepszy, który lepiej orze, stawia mniejsze opory. jednak jakość orki jest bardziej istotna niż cena elementów roboczych bo rolnictwo to moje dodatkowe źródło utrzymania w tym jeszcze trochę usługi m.in. orka :) jeśli chodzi o rozsiewacz nawozów to będzie Rauch 17.1 teraz dylemat Kuhn Master 103/Multimaster 113 lub servo 25. a specyfikację odkładnic servo widziałeś w katalogu czy gdzieś na żywo? bo na ich stronie nie ma szczegółowej charakterystyki.?

 

i ważne jest by wysoki poplon ładnie woral a wolę scinacze zamiast przedpluzek.

 

Widziałem odkładnie i na żywo i w katalogu :P

jak duża ilość resztek to zawsze wskazane są przedpłużki. ale najlepiej poradzą sobie 36uw lub 39uw. 

No jeśli chodzi o porównanie do Kuhna. W pottingerze masz 4 szerokosci maks 48cm w kuhnie 2 lub 3

większy wybór odkładni

wysokość ramy 80 cm

Dlatego ja wybrałem pottingera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Czyli uważasz, że odkładnia 39uw lepiej przykryje resztki, poplony niż 46Wc?

ja to chyba bym się skłaniał ku rozstawowi 95cm korpusów by za bardzo środka ciezkosci nie wysuwać do tyłu...

Dziś dzwonił pracownik dealera i mocno namawiał mnie na Unię, mówiąc ze z Pottingerem może mieć ciężko bo robili testy itd a Unia bedzie w sam raz :) tylko jak powiedziałem ze Pottinger lżejszy 140kg to zignorował. jak to wszystko rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 29.10.2019 o 22:37, ktosik25 napisał:

Czyli uważasz, że odkładnia 39uw lepiej przykryje resztki, poplony niż 46Wc?

ja to chyba bym się skłaniał ku rozstawowi 95cm korpusów by za bardzo środka ciezkosci nie wysuwać do tyłu...

Dziś dzwonił pracownik dealera i mocno namawiał mnie na Unię, mówiąc ze z Pottingerem może mieć ciężko bo robili testy itd a Unia bedzie w sam raz :) tylko jak powiedziałem ze Pottinger lżejszy 140kg to zignorował. jak to wszystko rozumieć?

Z jednej i drugiej odkładni na pewno będziesz zadowolony z tym że do 46 potrzebna jest troszkę wyższa prędkość.

No nie wiem jakie testy oni robili ale ja widziałem na pokazach i jeździłem w 2015 zetorem proxima 90 z servo 25 ale 3+1

Nie było szału ze stabilnością ale jakby miał przedni tuz i balast to spokojnie można by było pracować. poniżej link z tych pokazów.

Może lepszy zarobek ma na unii:P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

ale na tym filmiku to z tym pługiem chodził inny Zetor niż Proxima 90. może bierzesz w Rolmechu? bo też niedaleko mnie jest oddział tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 1.11.2019 o 20:25, ktosik25 napisał:

ale na tym filmiku to z tym pługiem chodził inny Zetor niż Proxima 90. może bierzesz w Rolmechu? bo też niedaleko mnie jest oddział tej firmy.

Tam chodzą dwa zestawy

proxima 90 i servo 25 - 28 sekunda  1:08,   1:26 filmu

crystal 160 i servo 45 Nova 54 sekunda filmu

Tak z Rolmechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
edi89 napisał:

powiem Ci szczerze że za Pottingera mam do zapłaty około 34,5 tys z krojem. natomiast Kuhn 103 32tys bez kroju, a Kuhn 36tys bez kroju...... i nie wiem co robić


ceny netto oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
1 godzinę temu, ktosik25 napisał:

powiem Ci szczerze że za Pottingera mam do zapłaty około 34,5 tys z krojem. natomiast Kuhn 103 32tys bez kroju, a Kuhn 36tys bez kroju...... i nie wiem co robić

 

ceny netto oczywiście

 

Kuhn 103 to nieco słabszy, uboższy w stosunku do servo (tylko dwie szerokości i mniejsze)

Pottingera cene z placu dostałeś czy będą dla ciebie zamawiać?

Jak zamawiać to do końca listopada są lepsze warunki tzw zimowe więc warto się pośpieszyć.

Potrzebny ci krój? to nie jest tania opcja i może lepiej te pieniądze zainwestować w lepsze koło (podwójne)

Ceny porównywalne zwłaszcze że servo z krojem. Twój wybór

Ja jak mówiłem zamawiam Servo 35 Nova

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

tak będą zamawiać i do końca listopada są te ceny. bez kroju 32 netto. a za podwójne koło porównywalna jest dopłata w stosunku do kroju? rozmawiałem z jedną osobą i mówiła że żałuje że do swojego servo nie wzięła kroju....sam się waham.


waham się też pomiędzy odkładnicami i odległością pomiędzy korpusami


w sensie czy 46 czy 39uw bo orka będzie prędkością 7,3-8,5km/h. a odległość 95 lub 102 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak wiemy większość chwali swoje . Dla mnie a już trochę orałem i to wieloma i każdy ma jakąś wadę mniej lub bardziej uciążliwą Na dziś nr 1 jest dla nie Pottinger servo w jakości Durastar w przypadku zakupu daj to sobie wpisać na FV  pług ma dwie wady skomplikowane ustawianie (wprowadzający w błąd opis )oraz cena części Durastar  porażająca zabójcza śmiertelna za to ich jakość adekwatna do ceny . Jeśli chodzi o rynek zamienników to bardzo skromny  wręcz niedostrzegalny > orze genialnie przy dużo niższym zużyciu paliwa ,na glebach gliniastych i rędzinach gdzie inne nie dają w ogóle rady ten jedzie  -to jest najbardziej zaskakujące cholera wie dlaczego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj