ktosik25

Nowy pług obrotowy 3+ zachodni

Polecane posty

ktosik25    11

Witam.

Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, ktosik25 napisał:

Witam.

Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 

Jak nie potrafisz ustawić to żaden pług dobrze nie orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ja proponuje poświęcić dzień i pojeździć po dilerach, pooglądać zapytać o ceny


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber116    22

polecam kuhn mam 4+ multi master i Zaorze każdy poplon nie zostaje żadne resztki na wierzchu . Nieraz orałem kukurydzę stojącą i nic po niej nie zostało na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Tak jak ktoś wyżej wspominał jak się nie potrafi ustawić to i kverneland będzie redlić gorzej niż stara unia.  Aż żałuję że nie zrobiłem zdjęcia, widziałem obok siebie dwa pola jedno sąsiada zaorane starą ug 4x35. Drugie przez miedze okolicznego hektarowca, po obrotowym kvernelandzie 7 ale orane przez młodego łepka ktory o tym nie ma zielonego pojęcia. Takiej tragedii jeszcze w życiu nie widziałem. Po ug pole ładne równie zaorane, a to po tym "zagramanicznym" każdy przejazd inaczej wyglądał przednia skiba po ramę aż żółto na polu ostatnia ledwo skrobała, o metrowych omijakach nie wspomnę :D

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

no no no, pewnych spraw nawet mistrz orki nie przeskoczy

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

a ja polecam kvernelanda z odkładnią typ 28 dłuta orygilane kosztują mniej niż do uni ibis, lemiesze też nie są drogie, przy wyborze pługa patrz na ceny elementów roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Nie kwestionuje faktu, że ustawienie to istotny fakt. Ale sąsiad ma 4 agroluxa to aż miło popatrzeć na wykonana robotę. Co do budżetu chciałbym zmieścić się jak da radę w 40 tys zł. Jaki macie model kuhna? Mam zamiar pojeździć, żałuję że nie wybrałem się w weekend do Kielc ale nie ukrywam że istotna jest opinia innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Wolałbym brutto :) ale czasami warto dołożyć kilka kpln jeśli coś jest warte tej ceny i będzie widać różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Ale jak oglądałem przed chwilą broszurę kuhna to skiby po orce wyglądają jak rzadki ziemniaków...... Nie tego bym oczekiwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ile masz lat że w broszurki wierzysz?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
9 minut temu, stempos1980 napisał:

Sąsiad ma i pole gładkie po orce

I o taką odpowiedź mi chodziło :) co do wieku to znacznie więcej niż w nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Będę dziś oral akpilem KM80 pole równe jak stół i wszystko pięknie przykryte zrobię fotki to zobaczysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Będę bardzo wdzięczny :) ewentualnie za jakiś filmik.. nie ukrywam że zakup Akpila ewentualnie Agromasza byłby korzystniejszy finansowo bo można by coś jeszcze innego kupić. Zamierzam korzystać z 60tys restrukturyzacji gospodarstw. W tym zaplanowany opryskiwacz 600l (około 7-8tys). A reszta albo na same pługi. Bądź pługi i coś jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Też tak mi się wydaje... Najlepiej usłyszeć opinie użytkowników danych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam AkpilaKM80, ciągnik 100KM ,zachodni taki sam dwa razy tyle kosztuje ale czy warto to nie wiem i tak idzie wirówka z siewnikiem to czym się tak przejmować czy lepiej czy gorzej kryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj