Polecane posty

cris10    95

Witam .

Będę zamawiać agregat Mandam Spec HD , wyposażenie już wybrane , został wał . 

Jaki polecalibyście na gliny ciężkie i momentami piach ? 

Wacham się nad daszkowym a C-ring tandem . O daszkowym słyszałem wiele , o C-ringu prawie w ogóle nie . Jedynie dealer namawia , mówi że wał świetny. Mialem na testach tego c ringa , jednak tak wypadło że pracowałem wtedy na lekkiej ziemi wiec wiele nawojowac można nie było bo czym by nie robił to będzie dobrze na takiej ziemi .  Ciekawe jak by sobie poradził w ciężkiej ziemi ? Czy wystepuję problem z zalepianiem się ? Powinien się sam czyścić w teorii , a praktyka ? Przeszukałem forum i nie widzę nigdzie informacji o tego typu wale . Podpowie ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Też mam ten sam dylemat przy wyborze wału do brony talerzowej. Wał tandem ceownikowy to  flagowiec köckerlinga, na filmikach ładnie to wygląda, nie oblepia sie. Też z chęcią bym dowiedział się coś na temat tego wału od użytkowników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Mam w bezorkowcu agro masz wał tandem ceownikowy 500 mm, w mandamie jest bodajże 600mm także jeszcze lepiej. Zaletą tego wału jest to że jest mega uniwersalny, nadaje się na każdy rodzaj gleby ale dla mnie najważniejsze jest to że na największym piachu idzie jak po betonie i nie pcha ściany przed sobą. Przy minimalnie wilgotnej glebie ceowniki wypełniają się ziemią i ładnie ubija. U mnie są mozaikowate pola i naprawdę nic lepszego nie mogłem wybrać. Ciekawą opcją może być też pojedynczy ceownikowy bo wiem że za niego w mandamie jest bardzo mała dopłata względem rurowego tylko z pojedynczym na piachu może być gorzej. Ja polecam podwójny ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Ciekawi mnie tylko co z tymi łożyskami w wale c-ring tandem , słyszałem że szybko się zużywają? Ktoś może potwierdzić zaprzeczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez aniaponczek
      Witam.Właśnie przymierzam sie do zakupu agregatu pościerniskowego.I zdecydowany jestem na Mandama kus 2.6 na sprezynach.Powiedzcie czy ta firma to solidna inwestycja czy jednak nie?bo dealer chwali ale on to sobie moze chwalić.
    • Przez ice2006
      witam mam problem z agregatem talerzowym GAL-C a mianowicie przesuwają mi się talerze na wałkach gumowych jak temu zaradzić poradzcie
    • Przez Grzegorz8946
      Witam wszystkich forumowiczów .Zakładam temat gdyż nie widziałem podobnego wcześniej,
      Piszcie jeśli macie pytanie,sam znam kilka cen maszyn mandamu,mogę udzielić pomocy
       
      Pozdrawiam
    • Przez zetorteam1516
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-talerzowka-bomet-2-7-nie-unia-akpil-strumykjak-nowa-CID757-ID9kZnX.html
       
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-jugoslowianski-nie-jar-met-krukowiak-10-m-CID757-ID9y1S3.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj