Zaloguj się, aby obserwować  
Lampo55W

Deutz Fahr 5465 ,Dominator 150, Avero 240,JD CWS 1470 -co wybrać na 55ha?

Polecane posty

Lampo55W    0

Witam wszystkich:)
W moim gospodarstwie nadszedł czas na wymiane popularnego Supra i tu moja wątpliwość co teraz kupić...posiadam około 55ha pod kose i usługi na które raczej wolałbym ostro nie iść, pola bez wzniesień a wydajności rózne, kombajn bedzie kosił tez rzepak.
Najbliżej mi do
DFa 5465 którego moge kupić za 300tys z wózkiem, stołem i sieczkarnią lepszą kabiną itp

Panowie sprzedawca powiedział mi ze jest on produkowany w Finlandi w fabryce Sampo a silnik ma Sisu a nie Deutza... Czy ten kombajn jest produktem DFa czy jest to napodobnej zasadzie jak Fendt i Laverda?? Czy Sampo to były dobre kombajny?

Jako alternatywe mam:
DF 5485 silnik Sisu ale 190km +beben wstepny oraz zbiornik 1000l wiecej za 330tys netto
Claasa Dominatora 150 za 317tys (bez stołu)
Claasa Avero 240 za 380tys (też bez stołu)
JD CWS 1470 350tys (bez stołu i wózka) tylko ze JD jest sporo wiekszy i z tego powodu raczej odpada
Są jeszcze NH ale nie podobają mi sie za bardzo

Pomóżcie mi w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

najrozsadnejszy bylby chyba domciu 150:) albo avero jesli nie szkoda Ci troche wiecej kaski wydac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

na Avero szkoda chociaż jeśli bedzie jakiś konkretny powód to możliwe ze sie skusze ale z Domi 150 to mała róznica cenowa

prosze argumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

u nas jeden gościu ma claasa 150 i teraz go sprzedaje bo ma ok 100ha pod kose i mówi ze za mały kombajny ,za wolno a w tym roku sąsiad kupił takiego i zobaczymy jak u niego będzie chodził, ale najlepiej to chyba avero wziaść większy i troszkę bardziej wydajniejszy kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

avero ma aps czyli dodatkowy beben przyspieszajacy przeplyw masy co daje wieksza wydajnosc. 150tka tego nie ma. oba kombajny oparte sa na doskonalych modelach 98sl i 108 sl. JD sporo wiekszy jak z reszta napisales, poza tym awaryjny... deutz fahra nie znam z wlasnej autopsji ale slyszalem niejedno, szczegolnie z czyszczeniem ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

konkretnie o co chodzi z tym DFem?

Avero prawie nie różni sie od Domi z wyjątkiem 60tys i APSu

co kupuje ten gościu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

avero jest troche za drogi w stosunku do mozliwosci. bardziej sie oplaca wziac najmniejszego tucano choc trzeba doliczyc kolejne ok 70tys. ale to juz kombajn za duzy na Twoje arealy. 150tka powinna sie sprawdzic znakomicie, znajomy ma, bardzo chwali. 180ha w sezonie obskoczy. oczywiscie razem z qqrydza. szczegolow z DFem zwiazanych nie znam. nikt w okolicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

tucano odpada na 100% i avero ma tylko tą przewage nad cws 1470 że niby lepsza marka...claas strasznie zdrożał gdy nie jest u korbanka i to mnie denerwuje...widze że mimo wszystko wszyscy popierają claasa a opini o DFie brak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Ja mam df 5485 pracuje na 106 ha na zuławach brałem pod uwage te same marki co ty ale zadecydowała cena bo wyszedł mnie najtaniej ale brałem tez pod uwage serwis który sie sprawdził bo niestety był potrzebny miałem dwie awarie padła skrzynia i zerwany pas od młócarni serwis w ciagu 2 godzin był juz na podwórku wymina i dalej w pole A co do kombajnu prosty w opsłudze bez zbednej elektroniki na moim terenie smigają 4 df z seri 54 i kazdy chwali ;) jak chcesz czegos wiecej sie dowiedziec pytaj chętnie odpowiem


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

ja mam Deutz-Fahra 5660, ale w mojej wsi pracują dwa DF-y 5485, jeden na ok.130ha, to jeszcze usługi robi, drugi na ponad 200 ha

właściciele sobie chwalą, o żadnych poważniejszych awariach nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

jaka była przyczyna ze poszła skrzynia?? Ile dałeś za swojego DFa? Jaka jest wydajność i ile pali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Co do skrzyni to wada fabryczna skrzynia wymieniona w całosci co do ceny to około 370tys brutto heder 4,5m stół wózek opony 6-setki kupowałem go w 2007r co do wydajnosci to 10-11ton na godz. a co do palenia(+ -)16 a jak odgroma słomy to i wiecej


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

heheh pas zerwany..... stała awaria podczas koszenia rzepaku....

z tego co oglądałem do tej pory to na dzień dzisiejszy chyba kupiłbym JD (obecnie 120ha), Dominator 150 do DF 5485 to tak jak wistula do bizona.

ogólnie zadowolony jestem w końcu nowy i komfort nie ten sam, a z awariami to wszystkie się psują, teraz już znam ten kombajn i wiem czego moge się spodziewać, jeśli chodzi o serwis to nie ma strachu jak w claasie bo cześci można dopasowac od polskich maszyn (ja tak łożysko na nawrotnym wymieniałem, ale prawde mówiąc coś od nowości mi czerwona lampka mrygała a teraz już jest ok)

następna kwestia - to nie jest rzaden DF tylko Sampo przemalowany. DF wykupił fabryke i robi na rynek Fin i jeszcze na wschód od polski Sampo a właściwie tylko na polske DF 5485 dzieła :) (bo u nas wiadomo gospodarstwa o nie dużym areale i takiego sprzętu idzie sporo)

co do Tucano to jest to największa porażka claasa, awaria na awarii, tak mówił mi zaprzyjaźniony sprzedawca Claasa.

Ja już mówiłem co bym wybrał na mój areał na dzień dzisiejszy, a Ty musisz wybrać sam Swój sprzęt, powiem tak jak powierzchnia Ci się nie powiększy znacząco to Dominator Ci wystarczy (a ten sam sprzedawca jw mówił że sprzedał już mase tych "wistulek" i powiedział jeszcze że awarie w nich zdarzają się bardzo rzadko albo wcale, bo wiadomo tam nie ma się co zepsuć) ;)

Pozdrawiam :)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Co do pasa to tez wada fabryczna bo we wszystkich kombajnach które szprzedali w 2007 zmienili producenta i po kłopocie umnie poszły 3 pasy a co do firmy to wiadomo Sampo tylko ze zielony :D Co do awaryjnosci wiadomo nawed nowy moze sie psuc gorzej jak jakas używka i niema róznicy czy to df case claas czy inny wszystko ma prawo sie psuc na NH umnie narzekają głównie seria tc ale na te duze ani słowałego nie powiedza.CLAAS smiga medion dominator i kilka lexionów ogulnie maszyny nie do zajechania słowa włascicieli CASE duza spółka posiada 5 sztuk i tez ani złego słowa o nich nie powiedzą


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

z tymi pasami to nie wada fabryczna tylko wada konstrukcyjna....

Interweniowałem nawet u głównego człowieka od sprzedaży kombajnów na polske, ale również u głównego bossa od kombajnów który był w Pobiedziskach 2 lata temu ,alei deutz nadal nic z tym nie robi tylko zapewne zaleca zmianę pasa na młócenie rzepaku na gładki a nie ząbkowany(chłodzony).

A ja nie chwalac się wiem co jest nie tak i mam Swój sposób na to.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

To ci powiem ze umnie 3 pasy były zerwane ta sama firma niepamietam teraz jaka 4 wstawili juz innej firmy i powiedzieli ze juz bedzie wszystko oki i tak było,ale wiem ze bardziej był naciagniety Co do zmiany pasu na gładki w rzepaku to nawet mi czegos takiego nie mówili :D


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mhy dłuższy... A jakie obroty ustaiwasz na rzepak?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Obroty tak ponad 650-700 jak ma około 8 wilgotnosci a jak ma tak 6-7 to 650 max ale oby dwa klepiska prawie ma maxa rozkrecone


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

czyli bardziej polecacie Domi 150 od DFa5465??

Dealer mówił mi o tych pasach, zamówili w stomilu gładkie i zmieniali wszystkim co mieli problemy, jeśli ktoś kosił na obrotach powyżej 600 to przewaznie ich nie było...bynajmniej tak mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Jedna i druga marka są warte polecenia niemiałem z claasem doczynienia jedynie relacje włascicieli oczywiscie pozytywne wiec decyzja należy do ciebie ,ale ja bym wzioł jeszcze pod uwage odległosc serwisu i sam serwis wzioł pod lupe


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A tak serwis to bardzo ważna rzecz B)

A może Fendt Cię zainteresuje, wiadomo że to to samo co Lawerda i MF ale swego czasu promocje mieli nia takiego podobnego do DF5465, i nawet taniej wychodził. Tylko nie wiem czy z Korbankami chcesz mieć coś do czynienia :D

W każdym DF serii 54 rwie pasy na obrotach bębna poniżej 650, wystarczy że pójdzie troche większa masa i pasa nie ma. Teraz dają gładgie bo jak wciąga głdki w koło to "śliźnie" się na tych wystających kłach a ząbkowany rwało odrazu w tym miejscu.

DF a czy ten Twój dłuższy lepszy pas nie jest też szerszy od tego oryginalnego?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Grzenio pas jest identycznych wymiarów co wczesniejsze tylko jest inna firma i jak sie dowiadywałem u serwisanta ostatnio prawdopodobnie winą zrywanego pasa było tez zle napiety pas tak mi powiedział serwisant z którym współpracujemy


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Gów.... prawda, powiedział Ci tak bo wtedy całą wine przenosi na Ciebie że źle pas naciągnąłeś.

Przecież ten pas zrywa tylko przy niskich obrotach. A przyczyna jest taka że wciąga go do środka koła i tam zachacza o wystające prowadnice i urywa, dlatego też rozwiązaniem jest gładki pas przynajmmniej od wewnętrznej strony.

A wystarczyłoby tylko zrobić osłone wewnątrz tego koła(tak jak w bizonie) i byłoby po sprawie.

Mi serwisant mówił zupełnie co innego i 2 pasy dostałem w ramach gwarancji. Słyszałem też że pod poznaniem pewna firma robi te osłony na koła tylko że kasuje też ładnie.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Mi te wszystkie pasy na gwarancji wymienili nie zwalali na mnie wine tylko powiedzieli ze to wada fabryczna i we wszystkich kombajnach wymieniali w ramach gwarancji dali mi jeden na zapas francuski bo wczesniej niby były jakies włoskie


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

a ja nadal nie wiem co zrobić ale bliżej mi do DFa poniewaz brałem od nich sporo maszyn i jestem zadowolony a na claasa wiem że cena jest zawyżona bo u Korbanka było 5-10tys euro taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez vdan
      Witam.
      Zamierzam zakupić kombajn JD 1470 z 2011 roku ze stołem do rzepaku. Kombajn serwiowany, FV do wglądu, serwis potwierdził mtg i obsługę. 
      Jutro wybieram się go oglądać. Mam do pokonania jakies 500km. Zastanawia mnie tylko jedno, mianowicie cena 200tyś netto !!! Nie ma tego dużo w ogłoszeniach stąd nie mam jak porównać ceny. Czy to możliwe że taki młody kombajn z takim przebiegiem może kosztować tylko 200tyś?, bo na okazję nie liczę. Sprzedawca zaręcza mnie że stan jest bardzo dobry i maszyna nie ma wad ukrytych oraz nie wymaga remontu, to samo serwis JD. Co uważacie?
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj